lütfen bana destek olun

zzerin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2012
6
0
slm bayanlar.13 ocak 2012 de 26 haftalık hamile iken ağır preeklamsi sonucu acil olarak doğuma alındım.çok şükür allaha ikimizde kurtulduk.660 gr ağırlığında 33 cc boyunda bir oğlum oldu ve şuan üniversite hastanesinde yeni doğan yoğun bakımında yatmakta benimleaynı haftalarda doğum yapan annelerin bilgilerine ihtiyacım var lütfen beni yanlız bırakmayın herkese teşekkürler......

speedy26

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2011
628
359
Allah'ım uzun hayırlı ömürler verir inşallah bebişine. Sen dua et tatlım bol bol inan kalbimde hissediyorum şuanki durumunu ama geçicek. Kuzenimin kızıda 26 haftalık doğdu oda 600 gr falandı ama şimdi 2 yaşında... Yeterki inan onun hep seninle kalacağına lütfen... Dualarım seninle Rabbim yüzünü tez zamanda güldürsün inşallah

kadesa

Manyak Mıknatısı!
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2009
25.795
28.994
canım geçmiş olsun,bende 2010 yılında preeklampsi nedeniyle 33 haftalık doğum yapmıştım.bebeklerim 3 hafta küvözde kalmışlardı.seni çok iyi anlıyorum.bebeğinin durumu şu anda nasıl,beslenebiliyor mu,solunumu makeniye mi bağlı?doktorlar ne diyor?

Son düzenleme:

nigar50

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2010
1.708
10
slm bayanlar.13 ocak 2012 de 26 haftalık hamile iken ağır preeklamsi sonucu acil olarak doğuma alındım.çok şükür allaha ikimizde kurtulduk.660 gr ağırlığında 33 cc boyunda bir oğlum oldu ve şuan üniversite hastanesinde yeni doğan yoğun bakımında yatmakta benimleaynı haftalarda doğum yapan annelerin bilgilerine ihtiyacım var lütfen beni yanlız bırakmayın herkese teşekkürler......

canım çok geçmiş olsun bende 2006 yılında şiddetli preeklemsi nedeniyle 26 haftalık ama gelişimi 24 haftayla uyumlu 780 gr ağırlığında kızım dünyaya geldi 75 gün yoğun bakımda kaldı şu an 6 yaşında gayet sağlıklı bol bol dua et sütünü sağ allahım sabır versin

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 3227 gün geçti.

dilsadonder

Kerem Bebek Bir Melek
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2010
7.093
23
canım rabbim yardımcısı olsun yavrunun da senin de.
ben de 31 ocak gecesi 26+1 de doğuma girdim. 1 şubat 1:40 da oğlum kerem dünyaya geldi. 940 gr, 34 cm. kuvözde, beyin kanaması ve bağırsak kanamsı geçirdi durumu hala kritik. senin bebeğin bunları geçirdi mi doktorlar ne diyor?

Son düzenleme:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1845 gün geçti.

il_nar

Guru
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2009
517
15
48

Canım bebeğini Allah bağışlasın. En kısa zamanda sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. Bende 25. haftamda apar topar hastaneye yatırıldım. Dopler akım kaybı ve preeklemsi başlangıcı ile. ancak 28. haftaya kadar dayandırılabildi. 28+1 de 690 gram ağırlığında doğdu kızım. vücut ödemi gidince 610 gr. düştü. yaklaşık 5 ay küvezde oksijen desteği aldı. Eve de oksijen desteğiyle çıktık ve 3 ay kadar da evde oksijen aldı. Ama çok şükür ki Allah bize bağışladı kızımı. Şu an 2.5 yaşında. Sormak istediğin birsey olursa elimden geldiğince cevaplamaya calsıırım.
Benim burada actığım bir başlık vardı dopler akım kaybı... diye baslayan ve birde idil bebek annesine kavuşmuş başlığı. orda basımızdan gecen tüm seyler var. Okuyabilirisin.

Bebeği küvezde olan tüm annelere Allah sabıur versn, yavrularına da şifa... Cok zorlu bir süreç. Ancak yaşayan anlar..

moontorrent

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2011
1.916
21
canım geçmiş olsun beyin kanamsı benim oğlumda geçirdi şant takıldı sıvı birikimi olduğundan başka hiçbir problemi yok kızımda 2 kere roptan lazer oldu şuan 5 aylık oldular ALLAH a şükür herşey yolunda çok zor günler geçirdik geçmiyecek sandım ama geçiyo herşeyin ilacı zaman bol dua rabbim ömür biçtiyse dişli değirmene girse birşey olmaz 30 haftalık doğdu benim ikizler öle çok düşük kilolu değillerdi yani kızım 1260 kg oğlum 1465 kg ama bünyeyle alakalı kanamanın dereceleri öğren herkese geçmiş olsun
ben de 31 ocak gecesi 26+1 de doğuma girdim. 1 şubat 1:40 da oğlum kerem dünyaya geldi. 940 gr, 34 cm. kuvözde, beyin kanaması ve bağırsak kanamsı geçirdi durumu hala kritik. senin bebeğin bunları geçirdi mi doktorlar ne diyor?

zzerin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2012
6
0

allah hepimizin yardımcısı olsun.şükür allaha daha herhangi bir kritik durum olmadı doğumundan 15 gün sonra makineden çekilip kucağıma verdiler 1 saat kucağımda kaldı şuan sadece burnundan çok düşük oksijen alıyor ve ventületör en alt seviyede.anne sütünü vermeyi deniyorlar ama 2 gün sonunda karın şişliği oluyor ve tekrar kesiyorlar süt vermeyi zaten emme duygusu yok bilirsin midesine hortumla 1 cc olarak veriyorlardı ama bugün yine kesildi çünki karnı biraz şişti
zor ama geçecek bu günler sabır sabır ve bol dua

zzerin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2012
6
0
canım geçmiş olsun,bende 2010 yılında preeklampsi nedeniyle 33 haftalık doğum yapmıştım.bebeklerim 3 hafta küvözde kalmışlardı.seni çok iyi anlıyorum.bebeğinin durumu şu anda nasıl,beslenebiliyor mu,solunumu makeniye mi bağlı?doktorlar ne diyor?

sağol canım sanada geçmiş olsun oğlumun durumu çok şükür diyelim daha iyi.serumla besleniyor 2 kez aralıklarla anne sütünü mideye hortumla 1 cc olmak üzere verdiler 2 veya 3 gün sonunda karın şişliği oluyor ve beslenmeyi kesiyorlar.yine bugün sabah kestiler ama olsun bunada şükür.dr daha iyi diyor ama bilirsin bu tür bebekler bir gün gidiyorsun çok iyi ikinci günü gidiyorsun durumunda gerileme var ne bileyim yaa allah bebişlerimizi akıl sağlığı beden sağlığı yerinde evlerimize getirmeyi nasip etsin

yagmurlu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2009
293
2
allah hepimizin yardımcısı olsun.şükür allaha daha herhangi bir kritik durum olmadı doğumundan 15 gün sonra makineden çekilip kucağıma verdiler 1 saat kucağımda kaldı şuan sadece burnundan çok düşük oksijen alıyor ve ventületör en alt seviyede.anne sütünü vermeyi deniyorlar ama 2 gün sonunda karın şişliği oluyor ve tekrar kesiyorlar süt vermeyi zaten emme duygusu yok bilirsin midesine hortumla 1 cc olarak veriyorlardı ama bugün yine kesildi çünki karnı biraz şişti
zor ama geçecek bu günler sabır sabır ve bol dua

Dilerim Allah en kısa zamanda sağlıkla kucağınıza almanızı nasibetsin.çok şükür bi sıkıntısı yok bebeğinizin,beslenme problemi her erkenci bebekte olan şey.tam cc arttı diye sevinirken hop rezidüsü olur,karnı şişer..bunların hepsi gelir geçer..bende 26 haftalık doğum yaptım.oğlum5 ay kaldı hastanede.şimdi 2 yaşında..herkesin söylediği gibi bu aşamada anne sütü çok önemli.kendinizi strese sokmayın,hepsi geçecek allahın izniyle diye düşünerek sütünüzü biriktirin yavrunuza.

landarch

hoşgeldinn miniğimm
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2008
1.256
1
Merhaba, bende 24 Ocak ta 28 haftada su gelmesi ile acil Sezeryana alındım. Oglusm 1300 gr dünyaya gözlerini açtı, 14 gün entube idi birkaç gündür nazal cpap ile burundan hafif oksijen alıyor. Evre 1 beyin kanaması geçirdi kanama yok suan ama hafif ödemi var bakalm takip ediliyor. 5 cc sekiz ogun toplam 40 cc anne sutu veriyorlar. Gecen hafta sindirim problemi yaşadı insallah tekrarlamaz. Bugün ilk defa kucağıma verdiler o kadar minikki korktum resmen. Cok zor bir sinavmis, Allah kimseye yaşatmasın. Şükrediyorum yine de, Allah evlatlarımızı bize bagislasin saglikla ewimiZe getirmeyi nasip etsin.. Amin

landarch

hoşgeldinn miniğimm
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2008
1.256
1
Merhaba, bende 24 Ocak ta 28 haftada su gelmesi ile acil Sezeryana alındım. Oglusm 1300 gr dünyaya gözlerini açtı, 14 gün entube idi birkaç gündür nazal cpap ile burundan hafif oksijen alıyor. Evre 1 beyin kanaması geçirdi kanama yok suan ama hafif ödemi var bakalm takip ediliyor. 5 cc sekiz ogun toplam 40 cc anne sutu veriyorlar. Gecen hafta sindirim problemi yaşadı insallah tekrarlamaz. Bugün ilk defa kucağıma verdiler o kadar minikki korktum resmen. Cok zor bir sinavmis, Allah kimseye yaşatmasın. Şükrediyorum yine de, Allah evlatlarımızı bize bagislasin saglikla ewimiZe getirmeyi nasip etsin.. Amin

ylmznrmn

Guru
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2008
196
11
41

geçmiş olsun arkadaşım, bende 13 eylül 2010 da 26 haftalık fakat gelişim olarak 24 haftalık 650 gr oğlumu doğurdum, yaklaşık 56 gün makinadan nazal cpap ve küvez içi olmak üzere oksijen aldı, 2. derece beyin kanaması geçirdi, roptan amaliyat oldu, hatta ilk hafta 585 gr kadar düşmüştü, 105 günün sonunda 1650 gr olarak taburcu oldu, şuan doğuma göre yaklaşık 17 aylık, afacan bir çocuk 1 dk bile durmuyor, çok şükür bir problem yok, bol bol dua ve anne sütü, mümkün olduğu kadar ziyaret et bebişi birbirinizr güç verin emi

zzerin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2012
6
0
geçmiş olsun arkadaşım, bende 13 eylül 2010 da 26 haftalık fakat gelişim olarak 24 haftalık 650 gr oğlumu doğurdum, yaklaşık 56 gün makinadan nazal cpap ve küvez içi olmak üzere oksijen aldı, 2. derece beyin kanaması geçirdi, roptan amaliyat oldu, hatta ilk hafta 585 gr kadar düşmüştü, 105 günün sonunda 1650 gr olarak taburcu oldu, şuan doğuma göre yaklaşık 17 aylık, afacan bir çocuk 1 dk bile durmuyor, çok şükür bir problem yok, bol bol dua ve anne sütü, mümkün olduğu kadar ziyaret et bebişi birbirinizr güç verin emi

canım çok sağol sanada geçmiş olsun.merakım beyin kanamasını nekadar sonra geçirdi?şükür allaha bugün 27.gün ama herhangi bir sorun yaşamadı süt alma konusu dışında sütü midesine hortumla veriyorlar ama 2 veya 3 günün sonunda karında şişme oluyor ve tekrar kesiyorlar süt vermeyi.allahım banada yavrumla eve dönmeyi nasip etsin sağ salim....

zzerin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2012
6
0

yok canım şükür allaha henüz öyle birşey yaşamadık.dr bilirsin onlarda haklı bu tür bebekler 1 gün gidiyorsun iyi 2.gün kötü o yüzden onlarda haklı.oğlumun beyin mr çekildi ama herhangi bir kanaması yoktu tek sıkıntımız anne sütünü almıyor 2 günün sonunda karın şişiyor ve sütü hemen kesiyorlar.allahım hapimizin yardımcısı olsun