Lütfen bana yardım edin ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

merveguzel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2016
176
39
30
Merhaba ben 5 senedir obsesif kompulsif bozukluk hastasıyım . Son zamanlarda bir takıntı obsesyon la mücadele ediyorum daha evvelden simetri titizlik zarar verme takıntılarim vardı şimdiki çok fena kalbimi acıtıyor Çok özür dilerek paylaşıyorum sabaha kadar uyumadım ağladım bende eşimi kaybetme korkusu nişanlandığını dan beri vardır ve hep çevredeki insanlardan etkilenip de onlara bakiyormuyum eşimi aldatıyor muyum diye takıntılar yapıyordum yada eşim beni bırakıp ak gidecekmiş başka birine diye . Şimdiki olan ise işyerinden bir arkadaşım var acaba ondan hoşlandım mi diye yüreğim yanıyor vicdan azabı çekiyorum çok korkuyorum bir ara gecmisti o takıntı ama şimdi yine başladı çok afedersiniz özel anlarimizda eşimle beynim o arkadaşın görüntüsünü zorla getiriyor sanki eşimle değilde onla o an sey yapıyormuş gibi görüntü geliyor ben ağlamaya başlıyorum başka şeyler düşünmeye çalışıyorum o an sayıyorum şarkı söylüyorum ama zorla geliyor görüntü ve sonra içimde koca vicdan azabı al işte sen eşinden başkasını hayal etdin diyorum ama yemin ederim isteyerek zevkle getiriyorum o görüntüleri zorla geliyor sanki esimin yüzüne bakamıyorum dünde aynısı başıma geldi ve ben ciddi ciddi artık hayatıma son vermek istiyorum çünkü çok acı çekiyorum .. üstelik o görüntüden keyif alıyormusum gibi içimde bir heyecan mi sıkıntı mı ayırt edemiyorum kalbim dalıyor o an birde yüzümde gülümseme geliyor ve bunun için sürekli ağzıma vuruyorum neden gülüyorsun hoşuna mı gitti diye arkadaşımı görünce acaba yakışıklı mı geldi sana hoslaniyormusun diye panik yapıyorum onla konuşurken gulesim geliyor kalbime bir şey cokuyor kalbim atıyor ateş basıyor ve ben bunu farklı anlama çekiyorum ben o arkadaşımı kardeşim gibi görmek istiyorum asla böle şeyler düşünmek aklıma gelmesini istemiyorum tek istediğim doğru huzurlu eşimle mutlu bir hayat bu yaşadıklarımdan nefret ediyorum .. nolur yardım edin ben eşimi kaybetmek istemiyorum onunla yaşlanmak istiyorum onsuz bir an benim için azab dün onsuz nolurduki diye sabaha kadar düşündüm düşünmek bile azap verdi . Artık dayanacak gücüm kalmadı daha önceden farklı takintilarim vardı onu astım çok şükür Rabbime . Ben eşime yanlış mı yaptım nolur söyleyin dün cokdua etdim Rabbime beni kurtar diye ama yok olmuyor kurtulamıyor um ..

Terapi mi alirsin tedavi mi olursun birsey yap. Okudukça gerildim. Ne demek zorla görüntü geliyor ya! Bile isteyedir o..
Obsesyon (saplantı, takıntı, zorlantı): Kişinin isteği dışında ısrarlı ve zorlayıcı bir şekilde aklına gelen, kişi tarafından saçma ve mantık dışı olarak görülen, anksiyete (kaygı) ortaya çıkartıcı ve yineleyici özellikteki düşünce, dürtü ya da imgeler olarak tanımlanmıştır.

Hanımefendinin nörotransmitterleri bizimki gibi işlemiyor
Kadının ruh durumu bozuk bilmediğiniz şeyler hakkında yazmayın lütfen ya

Bile isteye olsa bu kadar içim yanar mı yada sayı sayarmiyim istemeden geliyor
Uzun bir süreç belki 15 yıl sürecek belki 20 yıl aynı zamanda terapi falan da alıyor musunuz
İlaç zaten kullanılır ama yanında terapi şart bence

burayı tamamen kapatın biliyorum rahatlamak için konu açıyorsunuz ama

malesef psikiyatrik hastalıklar beden hastalıklarından daha farklı sabır çok sabır gerektiriyor

Obsesyon (saplantı, takıntı, zorlantı): Kişinin isteği dışında ısrarlı ve zorlayıcı bir şekilde aklına gelen, kişi tarafından saçma ve mantık dışı olarak görülen, anksiyete (kaygı) ortaya çıkartıcı ve yineleyici özellikteki düşünce, dürtü ya da imgeler olarak tanımlanmıştır.

Hanımefendinin nörotransmitterleri bizimki gibi işlemiyor
Kadının ruh durumu bozuk bilmediğiniz şeyler hakkında yazmayın lütfen ya
Konu dördüncü kez açılıyor. Dört.
Ayni soru ayni cevaplar.
Yapmasi gereken kocasini da alip doktora gidip tedavisini olmak.

Hayir ne duymak istiyor? KOCANİ ALDATMIYORSUN.

Bilmediğim bir şey değil. Sadece konuyu dördüncü defa okuyup cevap verdim.

Doktora gidip tedavi olmali. Bu kadar.

Ayni soru ayni cevaplar.

Bu bedensel bir rahatsızlık değil hop ilaç
Aldım doktora gittim oh bitti bitti olayı değil
4. Kez açtı aynı şeyi ben de yazdım ama böyle yorum yapacaksanız hiç yazmayın..

Ayni soru ayni cevaplar.

Tamam hanfendi kusura bakmayın . Belki de haklısınız yanlış yapıyorum buraya konu açmakla çözüm burası değil farkındayım ama o kadar çıkmazda yım ki anlatabilecek kimsem yok acı çekiyorum nefes alamıyorum .. ama bir daha acmicam. Kesin kararlıyım

Uzun bir süreç belki 15 yıl sürecek belki 20 yıl aynı zamanda terapi falan da alıyor musunuz
İlaç zaten kullanılır ama yanında terapi şart bence

burayı tamamen kapatın biliyorum rahatlamak için konu açıyorsunuz ama

malesef psikiyatrik hastalıklar beden hastalıklarından daha farklı sabır çok sabır gerektiriyor
Evet bir daha konu acmicam zaten cozum benim kafamda ben farkındayım olmuyor ama yediremiyorum kendime Allah yardımcım olsun çok zor .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X