Lütfen bana yardımcı olun

Hanımefendi sonradan şikayet edeceğiniz şeyleri kabul etmeyin siz de. Maaş kartınızın eşinizde ne işi var? Lahusayken neden eve ‘kv, kp’ gelmesine müsade ettiniz madem bahsettiğiniz gibi hiçbir yardımları olmuyor ve adamın kısmen bakıma ihtiyacı var. Eşinize söyleseydiniz 40’ı çıkana kadar annem kalsın sizinkiler şimdilik gelmesin ben zaten rahatsızım vs diye. Sizin sorununuz basından olacakları bile bile kabul etmeyip sonra üzülmeniz. Kardeşiniz birini mi çağırdı kızıp kabul etmeyeceksiniz mesela. Bir de bir mesajda ‘ben bir şey diyemem sen de’ demişsiniz eşinize, siz diyin bir zahmet belli ki bu zamana kadar bir
şey demediğiniz için herkes halinden memnun sanıyor.
Hanımefendi siz tam olarak okumadınız yazdığımı heralde. Maaş kartımın eşimde olmasından şikayetçi değilim. Onu tüm paramız ortak benim maaş kartım bile onda o benden habersiz dolar almış diye kızdım. Asıl şikayetçi olduğum konu benden habersiz harcama yapması. Ben bebekle evden dışarı zor çıkıyorum. Maaş kartım eşimde kalıyo nakit ihtiyacımız olduğunda o çekip getiriyo.
Kayınvalidem ve kayınpederimin gelmesine doğum yapar yapmaz müsade etmedim tabikide. Daha hastanede devamlı babası için doktorla görüşmeye gidip benim yanımda durmamasından kızmaya başladım. Fakat babam hasta gelcekler dedi.
Kardeşim arkadaşını çağırmış arkadaşı bilet almış bana sadece gelcek denildi tabikide kızdım.
Eşimin babannesi amcası yengesi sadece gelcekler denildi sorulmadı bile bana. Amcası geldiğinde amca dikkat et şöyle böyle yap demek bana değil eşime düşer ben orda ters bişey dersem olur mu eşim varken. Haklıyken haksız duruma düşerim. Bu yüzden eşime ben diyemem sen de dedim.

Hanımefendi siz tam olarak okumadınız yazdığımı heralde. Maaş kartımın eşimde olmasından şikayetçi değilim. Onu tüm paramız ortak benim maaş kartım bile onda o benden habersiz dolar almış diye kızdım. Asıl şikayetçi olduğum konu benden habersiz harcama yapması. Ben bebekle evden dışarı zor çıkıyorum. Maaş kartım eşimde kalıyo nakit ihtiyacımız olduğunda o çekip getiriyo.
Kayınvalidem ve kayınpederimin gelmesine doğum yapar yapmaz müsade etmedim tabikide. Daha hastanede devamlı babası için doktorla görüşmeye gidip benim yanımda durmamasından kızmaya başladım. Fakat babam hasta gelcekler dedi.
Kardeşim arkadaşını çağırmış arkadaşı bilet almış bana sadece gelcek denildi tabikide kızdım.
Eşimin babannesi amcası yengesi sadece gelcekler denildi sorulmadı bile bana. Amcası geldiğinde amca dikkat et şöyle böyle yap demek bana değil eşime düşer ben orda ters bişey dersem olur mu eşim varken. Haklıyken haksız duruma düşerim. Bu yüzden eşime ben diyemem sen de dedim.
Mobil bankacılık yükleyin 1.25₺ kesiyor EFT için (başka bankaysa) eşinize lazım olunca oradan yollayın ona. Ben lazım olunca bütün maaşımı yolluyorum ama asla kartımı vermem. Böyle olunca sizden habersiz dolar da almayı kendinde hak görmüş demek ki. Kp wcye gidince kvye anne yıkayabilir misin ben gireceğim diyin. Ben siz anlayış gösterip susuyorsunuz diye (ki sorun eşinizde) insanların hiçbir şekilde anlayışınıza karşı anlayış göstermediklerini anladım. Ağrınız vs olduğunda da söyleyin hiçbir şekilde benim güçlü durmam gerekiyor diyip kendinizden fedakarlık etmeyin. Böyle olmadığı sürece eşiniz de diğer insanlar da suistimal edecekler zira siz hep böyle yapmışsınız. Su ana kadar zaten kendi yönteminizi denemiş sonuç elde edememişsiniz. Gerisi size kalmış.

X