Lütfen bana yol gösterin nasıl davranmam lazım

Merhaba arkadaşlar bu konu üzerine kaç defa konu açtım kusura bakmayın napıcamı bilmiyorum diye en ufak bir fikre ihtiyacım var.şimdi diger konularda belirtdiğim gibi ben eltimle kv hakkında çok kötü şeyler konuşmuştum.ve kaynım bizim mesajları okumuştı çok sinirlenmişti solmazı mahvedicem falan konuşmuştu o günden hiç karşılaşmatık ama bugun eve gelecekler hepsi görümcemler kaynımlar kv yemek bişirip cagırdı hepsini.nasıl davranıcam o konu sonrası ilk defa karşılaşıcaz çok utanıyorum ve çok tedirginim.henüz ne eşime ne annesigile hiçbirşey söylemedi.ama korkuyorum ya herkesin içinde bana laf atarsa ya kötü birşey söylerse.bide ilave edeyimki kv ve eşimle
Çok büyük kavgamız olmuştu bunun üzerine eltime kv hakkında çok kötü şeyler yazmıştım.
Ne olacaksa olur. Sizede ders olur. Kiminle ilgili sorun varsa direk kendine söyleseniz bu durumlar yaşanmaz. Sevmediğiniz ortama girmeyin, sofrasına oturmayın. Arkasından da konuşmayın kimsenin miss gibi hayat.

Arkasinda duracağınız laf olmasına rağmen yine arkadan konuştuğunuzu yazmışsınız.
Celişmeyin kendinizle

Arkasinda durun ya da durmayın
Bir şekilde dedikodu yapmıs oluyorsunuz.
Çekiştirmem, bana şunu yaptı görüşmüyorum artık dediğim bir arkadaşım var. Ortak arkadaşlar neden görüşmediğimizi sorduğunda olayı anlatıyorum. Benim için bitmiş bir insan. Yüzüne bakacağım insanın arkasından atıp tutmam. Dedikodu yaptırmayan çok da insan vardır. Annemin en yakın arkadaşı mesela birini çekiştirmeye kalkana lütfen yanımda yapmayın sevmiyorum der. Dedikodu yapmayan da insan çok

Beddualar hakaretler ettiğiniz nefret ettiğiniz kadının sofrasında ne işiniz var? Hangi rahatlıkla yiyeceksiniz kadının yemeğini?
Madem bu kadar nefretlik bir kadın görüşmeyin, arkasından ağız dolusu saydırıp sonra eline sağlık annecim, bu nasıl bir ikiyüzlülüktür ya.

Çekiştirmem, bana şunu yaptı görüşmüyorum artık dediğim bir arkadaşım var. Ortak arkadaşlar neden görüşmediğimizi sorduğunda olayı anlatıyorum. Benim için bitmiş bir insan. Yüzüne bakacağım insanın arkasından atıp tutmam. Dedikodu yaptırmayan çok da insan vardır. Annemin en yakın arkadaşı mesela birini çekiştirmeye kalkana lütfen yanımda yapmayın sevmiyorum der. Dedikodu yapmayan da insan çok
İşte bir sekilde arkasından konuşuyor musunuz ? Evet konuşuyorsunuz.
Hakkında konustugumuz kişi yanımızda değilse evet bu dedikodudur. Kişinin hakkında konuşmaktır.

Şimdi lafı anneninizin bilmem nesine getirmeyin.
Benim yorumumdan alıntı yaptınız ve kendi özelliklerinizi söylediniz, anlatırken de çeliştiniz 😂
Neyse...

İşte bir sekilde arkasından konuşuyor musunuz ? Evet konuşuyorsunuz.
Hakkında konustugumuz kişi yanımızda değilse evet bu dedikodudur. Kişinin hakkında konuşmaktır.

Şimdi lafı anneninizin bilmem nesine getirmeyin.
Benim yorumumdan alıntı yaptınız ve kendi özelliklerinizi söylediniz, anlatırken de çeliştiniz 😂
Neyse...
Görüştüğüm kimse hakkında evet bu kadar panikleyecek bir şey söylemem. Sizin anlamadığınız şey şu, yüz yüze geleceğiniz insanın dedikodusunu yaparsanız karşınıza çıkmasından korkmayacaksınız. Bu zaten çirkin bir şey. Konu sahibi çok çirkin bir şey yapmış, amaan herkes yapıyor demek doğru değil. Hayır herkes yapmıyor. Ben asla kendimi bu konuma sokmam. Yüz yüze bakacağım insanı çekiştirmem. Herkes bunu yapmıyor.

Görüştüğüm kimse hakkında evet bu kadar panikleyecek bir şey söylemem. Sizin anlamadığınız şey şu, yüz yüze geleceğiniz insanın dedikodusunu yaparsanız karşınıza çıkmasından korkmayacaksınız. Bu zaten çirkin bir şey. Konu sahibi çok çirkin bir şey yapmış, amaan herkes yapıyor demek doğru değil. Hayır herkes yapmıyor. Ben asla kendimi bu konuma sokmam. Yüz yüze bakacağım insanı çekiştirmem. Herkes bunu yapmıyor.
Diğer yorumlarımı okumadıgınız belli. Ben bu şeyi savunmuyorum yalnız!

Genel olarak ortamda olmayan kişi hakkında konuşma evet dedikodudur
Anlatmak ıstedıgım gibi.
Ve ortamda olmayan kişiler hakkında evet konuşmayan yok. En basitinden bile yok.

Siz hala yok onu söylemem. Bunu söylemem
Neyi söyler ya da söylemezsiniz bilemem sonuç itibari ile sizin de yaptığınız dedikodudur!

Bu kayın müsveddesi kim ya. Sahiden kayın kim? Vasfı ne! Eşinizin kardeşi yada abisi olması mı. Ne büyük bir statü. Bir de sizi strese sokuyor gerizekalı. İşte böyle ailelerle yaşamaktansa boşanmak ne güzel bir çözüm. Bende de iki görümce var. İkisiyle de mesafeliyim geçmişte aynı sizin gibiydim. Ne yapacağım ne edeceğim. Beni üzmelerine rağmen yüzlerine gülerdim. Peki ya şimdi. 6 ay konuşmasam umrumda değil. Çünkü kıymetli olan benim. Canları cehenneme. Size de tavsiyem korkmayın. Tam tersi üste çıkın. Bu aptallara karşı. Kayın neymiş Allah aşkına.

X