Lütfen bir akıl verin

Canım zor durum ben 3 hafta önce 2 yıllık ilişkimi bitirdim erkekler basta cok ilgili görünüyor zamanla bambaşka oluyor ilgi verdikçe kaçıyorlar belki haketmeyen insanlara cok fazla değer veriyoruz

Kendini geri çek olursa olmazsa olmaz kafasında ol beni tut yoksa kayar giderim kafasında modunda takıl. Aile problemi olayına inanma genelde altında kız meselesi çıkıyor. Başka görüşmek isteyen varsa onları da yani hemen kestirip atma bu adam gidici gibi.

7 aylık bir ilişkim var. Başlarda daha ilk aydan evlilik niyetiyle tanımaya çalışan biri vardı karşımda.( buluşmalarımızda derin konulara girmeye başlamıştı siyaset gibi. Sonrasında biz normalde 2 farklı ama çok yakın olan şehirlerdeydik. Kardeşimden dolayı onun olduğu şehre taşındık. Amcasıyla babam aynı meslek grubundaydı amcasıyla aile sıkıntıları varmış onu bile dert etmiş olur da tanışırlarsa benle ilgili şöyle konuşursa gibi açıklama yapmaya çalışıyordu)Ben göreve başladıktan sonra bir gün bi şeyden bahsederken “evlilikten soğutuyorlar, korkutuyorlar” tarzı bir şey söyledi. Üstünü kapattı. 5 ayın sonunda ben de döndüm buraya( normalde çok uzak bir şehirde görev yapıyorum) salı günü görüştük işiyle ilgili bir konudan bahsederken yine evlilikten soğutuyorlar insanı ya dedi o an ses çıkarmadım. ( bu arada o gün beni öptü eve gelince buna da çok kötü hissetim ya yaşamak istediği şeyler buysa diye ve bunu yaparken ya da konuşurken ilişkimiz çok ilerledi biz aştık çok samimiyiz edası oluyor, hayatımızla ilgili de her şeyi konuşuyoruz ama asıl konu yok ortada)Daha öncede farklı versiyonda şeyler oldu özetle. Çarşamba günü akşam üzeri görüşecektik. Ben de bilerek dedim ki tamam olur ama 2 gündür üst üste çıkınca babam sıkıntı yapar babama açıkça söylemem gerekir( bu arada gerçekten böyle bir ailenin içindeyim babam nerdesin kimlesin özellikle korona süreci olduğu için bu kadar dışarda olman niye, mekanlar da kapalı malum) bir diğer açıklamam bunu neden dediniz derseniz en başta kendisi hem annesine hem babasına söylemişti. Bir durum olmuştu, direkt söyle babana demişti.Bunu yaptığı için merak edip attım ortaya. Gelen cevap: “bugün yağışlı yaa yürüş sıkıntı olabilir akşam mesaj atarım”.Görüldü yapıp bıraktım. Akşam gelen cevap “ çok ıslandım ya sen napıyosun” resmen üstünü kapattı. ( bu arada ben de markete gidiyorum flaan dedim gelene cevap “ 👍🏻 “ burda bile bi tribi vardı genel olarak hep böyle zaten balık burcuyum kırılganım der)Aylardır şikayet ettiğim her şey için uzak mesafe ilişkisi de ondana getiriyordu. Şu an kısıtlı iznimde her gün görüşmemiz gerekmez miydi? (Ki taşındığımı duyunca her gün buluşuruz artık diyordu ben göreve dönünce sekteye uğradı) Şu an içim içimi yiyor. (bana daha 7 ay olmuş diyebilirsiniz ama benim derdim de evlilik hemen olsun değil ama aramızda konusunun hiç geçmemesi, olan konuya verdiği tepkiler. Çevremdeki bütün arkadaşlarım konuşuyordu planlıyordu ama 2 sene ama 1 sene ama 3 sene sonra evliliği buna göre ayarlıyordu. Benim rahatsızlığım netliğin olmayışı) ( bir diğer sebebim de her şeyi konuşuyoruz ama bu konu yok )Açıkça konuşmak istiyorum lütfen yardım edin uykum falan kalmadı. Konuyu açıp görüşlerini öğrenmek istiyorum evlilikle, bana bakışıyla ilgili. Bilinmeze sürüklendiğimi hissediyorum ve bundan çok rahatsızım belki istemiyorum evlilik deyip ayrılacak 3-5 ay sonra. Zaten çok hassas ve üzülen biriyim böyle olacaksa da uzamasın.Nasıl ve ne demeliyim? Uzun olduğu için özür dilerim tam açıklayacağım derken uzadı ama lütfen bana yardım edin büyük ihtimalle haftaya döneceğim dönmeden ne olacaksa olsun istiyorum artık.(İkimiz de 27 yaşındayız)
Maalesef son zamanlarda hem medyada hem arkadaş gruplarında bir evlilik karalamasıdır gidiyor. Bekarlara yapılan evlen evlen baskısı ne kadar can sıkıcıysa evlilik düşünen insanlara yapılan bu aman evlenme hayatın kayar lafları da o kadar sinir bozucu. Belli ki erkek arkadaşınızım ortamında da bu laflar dönüyor, o da gülüp geçmemiş etkilenmiş. Emin değil evlilik yönünde adım atmak konusunda. Ne adım atmak istiyor, ne de açık açık ben evlenmek istemiyorum diyip sizi kaybetmek istiyor. O kadar çok genç kıza yaşatılıyor ki bu ikilem, insanlar bir şey dese evlilik meraklısı Kezban oluyor demese seneleri beklemekle geçiyor. Bu çocuğun size ilgisi var ama evliliğe mesafeli belli ki, istemiyorum şimdilik gibi bir cevabı almaya hazırsanız açıkça konuşun, değilseniz çok fazla da uzatmadan biraz daha tanıyın birbirinizi. Baktınız iyi anlaşmanıza rağmen hala çıt yok o zaman herkes kendi istediği yola gitsin.

X