Lutfen fikrinizi yazin

Mkrmndnz34

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Mart 2019
251
167
34
Bayanlar merhabalar.
Ben istanbulda yaşıyorum 7 yıllık mutlu bir evliligim var sorun su ben kayinvalidemin yaptığı arkamdan eşime beni abartarak anlattığını ve beni azına her geldiğinde benim bisey bilmediğimi düşüncesiz bir insan olduğumu vb buna benzer bi cokk şey söylediğini bildiğim halde her evime geldiğinde hürmet saygı sevgi yani ıyi niyetin tavan hali vardı evimde ama bu sadece ona özel bi durum değil bnim yapım gereği sevecen hürmet sahibi bir insanım bu olanlarda eşimde hep arkamdaydı saolsun ama onun arkamdan konuşmaları bitmiyor yani geçenlerde gaynatamla kayınvalide boşanma kararı almış yılardır diyorlardı biz he he deyip göz ardı ediyordu bilakis o gün kayınvalide açmış boşanmayı dilekçe vermiş eşim söylediğinde şaşırdım nasıl dedim basbaya dedi hayır dedim tepki verdim gaynatam dediğine göre ilgisiz bi adammış ama bn öyle olduğunu düşünmüyorum.
Dedim boşanmayın ikinizde 50 yaşında insanlarsınız dedim birbirinize ihtiyacınız var dedim bana eşim sen karışma bn bile karışmıyorum kendileri bilir dedi bnde boşanmayın diye üst üste söyledim o gün arabada ailecek dışarı çıktık eşimi aradı boşanma ile ilgili dir dir dir konuşuo bnde eşim sustuğu ve sadece dinlediği için konuşmak istedim boşanmayın dedim kayınvalide senn bi suss karışma bunu susturamazssinki gibi yine gereksizlik yapti bnde bidaha evime gelme senin gibi kayinvalidem yok dedim eşim bana sen hatalisin bide annem ariyo acmiyosun diyo ne istiyorsun diyo esimede mesaj atmış olum aradım acmio sen daha bana hikaye anlatıyorum çocukları doldurmuş aynı gendi gibi koşuşuyor şaşırdım kaldım fln filan yazmış eşim bana hala yapıcı ol diyo boşver diyo bnim burda onca soyledigi yaptigina rağmen arkama atıp yinemi susmalıyım gelme evime bidaha dedikten sonra yarın gelicek konuscaz ne demeli bilmiyorum....🤨

Benim anladığım kadarıyla kendinizi koruyacağınız yerlerde susuyorsunuz ama sizinle ilgil olmayan konularda gereğinden fazla konuşmuşsunuz. iyi niyetle bir arayı bulma çabanız olmuştur eyvallah ama "üst üste" boşanmayın demekle ya da "kp nin size göre ilgili olmasıyla" olacak bir iş değil ki bu. başka konularda haklı olabilirsiniz ama bu anlattığınız kısımda haddinizi aşmışsınız bence.

İki yetişkin insan, evet bir kere demişsiniz belli ki kv sınırlı bir zamanında, boşanma asamasinda.İsrarla diyince sinirlenmiş.Diger yaptıklarına gelince bana samimi gelmedi tabi ki.Sakince düşüncenizi söyleyin iyiliği için söylediğinizi ama hakaret etmesine hakkı olmadığını belirtin.

eşimi aradı boşanma ile ilgili dir dir dir konuşuo bnde eşim sustuğu ve sadece dinlediği için konuşmak istedim boşanmayın dedim kayınvalide senn bi suss karışma bunu susturamazssinki gibi yine gereksizlik yapti
Hmm oğlu bile karışmayıp dinlerken, mevzuya dalan gelin hiç gereksiz değilmiş gibi.

Siz kaynana boşanır sizin yanınıza yerleşir diye mi korkuyorsunuz? Neden olaya bu kadar müdahilsiniz gerçekten?
Tabikide eşim bana sordu dedi boşanırsa bi süre toparlanincaya kadar bizdw kalsın evimiz geniş dedi bnde annesi netice de tamam dedim ama herşeye karışıyor ev içi temizligime giyimime elinden gelse heryerime yorum yapıyor eşim biseye karisamaz sadece konusr diyo evlere temizliğe gidiyo du birakti

Bayanlar merhabalar.
Ben istanbulda yaşıyorum 7 yıllık mutlu bir evliligim var sorun su ben kayinvalidemin yaptığı arkamdan eşime beni abartarak anlattığını ve beni azına her geldiğinde benim bisey bilmediğimi düşüncesiz bir insan olduğumu vb buna benzer bi cokk şey söylediğini bildiğim halde her evime geldiğinde hürmet saygı sevgi yani ıyi niyetin tavan hali vardı evimde ama bu sadece ona özel bi durum değil bnim yapım gereği sevecen hürmet sahibi bir insanım bu olanlarda eşimde hep arkamdaydı saolsun ama onun arkamdan konuşmaları bitmiyor yani geçenlerde gaynatamla kayınvalide boşanma kararı almış yılardır diyorlardı biz he he deyip göz ardı ediyordu bilakis o gün kayınvalide açmış boşanmayı dilekçe vermiş eşim söylediğinde şaşırdım nasıl dedim basbaya dedi hayır dedim tepki verdim gaynatam dediğine göre ilgisiz bi adammış ama bn öyle olduğunu düşünmüyorum.
Dedim boşanmayın ikinizde 50 yaşında insanlarsınız dedim birbirinize ihtiyacınız var dedim bana eşim sen karışma bn bile karışmıyorum kendileri bilir dedi bnde boşanmayın diye üst üste söyledim o gün arabada ailecek dışarı çıktık eşimi aradı boşanma ile ilgili dir dir dir konuşuo bnde eşim sustuğu ve sadece dinlediği için konuşmak istedim boşanmayın dedim kayınvalide senn bi suss karışma bunu susturamazssinki gibi yine gereksizlik yapti bnde bidaha evime gelme senin gibi kayinvalidem yok dedim eşim bana sen hatalisin bide annem ariyo acmiyosun diyo ne istiyorsun diyo esimede mesaj atmış olum aradım acmio sen daha bana hikaye anlatıyorum çocukları doldurmuş aynı gendi gibi koşuşuyor şaşırdım kaldım fln filan yazmış eşim bana hala yapıcı ol diyo boşver diyo bnim burda onca soyledigi yaptigina rağmen arkama atıp yinemi susmalıyım gelme evime bidaha dedikten sonra yarın gelicek konuscaz ne demeli bilmiyorum....🤨
Benım evıme gelemezssın
Orası esınızınde evı degılmı

Kocanız doğru bir cümle kurmuş ben bile karışmıyorum kendileri bilir demiş. Size laf düşmezdi bunun üstüne. Uzattıkça uzatmışsınız. Eşiniz bunca zaman arkanızdaymış zaten siz kalkıp en olmadık yerde en olmadık tepkiyi vermişsiniz.
Eşim genelde sakin hic biseye karismiyorki hic kimseye karışması gerektiğini düşündüm cunki gaynatam azi var dili yor melek gibi o adama onca lafı söyleyen annesine konuşma gereği duydum daraldım ya sürekli evin erkeği gibi geziyor niye gezdin demiyorkarışmıyor adam yemeğini bile adam hazırlıyor bu adam bide yüksek tansiyon hastası kayınvalide facebook da erkeklerle konuşuyor bildiğin sohbeti ilerletoyo bn bu tartışmaya girme hakini buldum patladim

Eşim genelde sakin hic biseye karismiyorki hic kimseye karışması gerektiğini düşündüm cunki gaynatam azi var dili yor melek gibi o adama onca lafı söyleyen annesine konuşma gereği duydum daraldım ya sürekli evin erkeği gibi geziyor niye gezdin demiyorkarışmıyor adam yemeğini bile adam hazırlıyor bu adam bide yüksek tansiyon hastası kayınvalide facebook da erkeklerle konuşuyor bildiğin sohbeti ilerletoyo bn bu tartışmaya girme hakini buldum patladim
Nerden buldunuz anlamadım ama bu tartışmaya girme hakkınız yok. Kayınvalidenizin kayınpederinize nasıl davrandığı da sizi hiç ilgilendirmez. İkili ilişkileri de aynı şekilde. Kendi evliliğinizle ilgilenin başkasınınkiyle değil. Kayınvalideyi her şeye karışmakla itham etmişsiniz ama siz de pek farklı durmuyorsunuz

Bayanlar merhabalar.
Dedim boşanmayın ikinizde 50 yaşında insanlarsınız dedim birbirinize ihtiyacınız var dedim bana eşim sen karışma bn bile karışmıyorum kendileri bilir dedi bnde boşanmayın diye üst üste söyledim o gün arabada ailecek dışarı çıktık eşimi aradı boşanma ile ilgili dir dir dir konuşuo bnde eşim sustuğu ve sadece dinlediği için konuşmak istedim boşanmayın dedim kayınvalide senn bi suss karışma bunu susturamazssinki gibi yine gereksizlik yapti bnde bidaha evime gelme senin gibi kayinvalidem yok dedim eşim bana sen hatalisin bide annem ariyo acmiyosun diyo ne istiyorsun diyo esimede mesaj atmış olum aradım acmio sen daha bana hikaye anlatıyorum çocukları doldurmuş aynı gendi gibi koşuşuyor şaşırdım kaldım fln filan yazmış eşim bana hala yapıcı ol diyo boşver diyo bnim burda onca soyledigi yaptigina rağmen arkama atıp yinemi susmalıyım gelme evime bidaha dedikten sonra yarın gelicek konuscaz ne demeli bilmiyorum.
Başkasının evliliğine karışmanızı hiç uygun bulmadım.He boşanıp evinize yerleşme kısmını istemezsiniz oraya müdahale edersiniz o ayrı ama 50 yaşındaki kadın boşanma kararını başkalarına danışarak alacak değil.

Aman başıma galır diye 'bosanma bosanma' demenizi biz anladıg,onlar da anlamışlardır. Ondan bunca sinir olmuşlardir.
Ayrıca iki goça insan garar vermiş. Hatta dilegce doldurmuş,bir adım öteye taşınmış. Sizin 'bosanmayin' demenizin ne hügmü var gi?
Yaşları elli, gencecikler daha . Zaten cocuglari yüzünden bosanamayan peg çog insan çocuGlar evden gidince ,tahammül edemeyip ayrılıyorlar. Yani çog normal.
Benim üniversitedegi oda argadaşım,eski sevgilimin ailesi, 3 ayrı halam...hepsi yaşı 50lerde, çocuglarindan biri evden ayrılma yaşına geldiğinde boşanma cesaretini bulmuştu .
Diğer gonular için yorumda bulunamayacagim. Eşinizin ve annesinin size saygı duymadığı aşigar. Ama şöyle dusunun, siz de onlara saygı duymuyorsunyz

Başkasının evliliğine karışmanızı hiç uygun bulmadım.He boşanıp evinize yerleşme kısmını istemezsiniz oraya müdahale edersiniz o ayrı ama 50 yaşındaki kadın boşanma kararını başkalarına danışarak alacak değil.
Işte bunu sormanız ıyi oldu yillardir diyorlar bosanicam diye gidip sessiz sakin boşansaydı herşeyi biliyor ama herkese akıl danışıyor eşimi arıyor yarim saat anlatiyo anlatiyo artık yaka sirkeletiyo gorumcemde tepki koydu boşanırsa benide küçük kaynimida goremicegiyle tehtit etti madem öyle boşansaydı ortam geriyor

İki yetişkin insan, evet bir kere demişsiniz belli ki kv sınırlı bir zamanında, boşanma asamasinda.İsrarla diyince sinirlenmiş.Diger yaptıklarına gelince bana samimi gelmedi tabi ki.Sakince düşüncenizi söyleyin iyiliği için söylediğinizi ama hakaret etmesine hakkı olmadığını belirtin.
evıme gelemezssın demıs kadına gelın

Işte bunu sormanız ıyi oldu yillardir diyorlar bosanicam diye gidip sessiz sakin boşansaydı herşeyi biliyor ama herkese akıl danışıyor eşimi arıyor yarim saat anlatiyo anlatiyo artık yaka sirkeletiyo gorumcemde tepki koydu boşanırsa benide küçük kaynimida goremicegiyle tehtit etti madem öyle boşansaydı ortam geriyor
Sizi mi arayıp konuşuyor kadın, oğluyla konuşuyormuş, size ne?
Boşanma meselesini evladıyla konuşmayacak mı?

Telefonu alıp üzerinize vazife olmayan şeyler söyleyip birde evime gelemezsin diyorsunuz.

Önce ki söyledikleri ettiklerinde birşey yokmuş gibi davranmasaydınız ama bu meselede kafanıza göre evime gelemezsin diyemezsiniz. Eşiniz çok sessiz sakin belli.

X