Lütfen yardım eder misiniz?

SabihaGokcen

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2020
1.973
3.173
Bugün sınav sonuçları açıklandı 4 senelik sözel bir bölüm kazanmisim siralamam 741535 ama bu sıralamada ne tercih edebilirim ? Hicbi fikrim yok tutan bı bölüm olur mu puanım 219.876 ayt kafam durdu suan sevinemiyorum :KK43: Kocaeli'nde gelir mi devlet üniversitesi :KK43:

yayınlanan ösym kılavuzunu oturup incelesene neresi kaç puanla hangi sıralamayla alıyo
ya süpersin. ne güzel bir cevap olmuş.
gerçekten birileri kılavuzu inceleyip nereleri tuttuğunu bulup , liste halinde sunmasını bekliyor sanırım

ya süpersin. ne güzel bir cevap olmuş.
gerçekten birileri kılavuzu inceleyip nereleri tuttuğunu bulup , liste halinde sunmasını bekliyor sanırım
gerçekten onu da biz mi yapalım anlamadım :KK70: benim kardeşimin de sonucu açıklandı sabahtan beri gözümüz çıktı kılavuza bakıp notlar çıkartıyoruz şu puan şu sıralama şu üniversite diye

4 senelik kazandım manasında sözelden sıralamam 74.1535
4 senelik bölüm kazanamazsınız şu an çünkü tercih yapıp tercih sonucunuzla yerleşmiş olmanız gerekiyor. O yüzden sordum.
Kazanmak ile sıralamanın yetmesi farklı şeyler.
74k ise tekrar bakmak gerek. Ben 740k olarak okudum sanırım yanlış okudum.
İnternetten bir tercih robotu açın sıralamanızdan 10 bin düşük, 10 bin yüksek sıralamalı olan yerleri liste edin. Robot zaten max min sıralama sorar size.
Benim girdiğim zamanla şu an çok farklı mantık aynıdır ama diye düşünüyorum.
Benim sayfa sayfa notum vardı. Şurası şu kadar, burası bu kadar, şu kadar kayma olabilir vs gibi. Çünkü tercihinizi nokta atışı yapmalısınız. Önce sakin kafayla bir kılavuzu inceleyin. Notlar alın. Sonra üzerlerine tek tek araştırma yaparsınız.

4 senelik bölüm kazanamazsınız şu an çünkü tercih yapıp tercih sonucunuzla yerleşmiş olmanız gerekiyor. O yüzden sordum.
İnternetten bir tercih robotu açın sıralamanızdan 10 bin düşük, 10 bin yüksek sıralamalı olan yerleri liste edin. Robot zaten max min sıralama sorar size.
Benim sayfa sayfa notum vardı. Şurası şu kadar, burası bu kadar, şu kadar kayma olabilir vs gibi. Çünkü tercihinizi nokta atışı yapmalısınız. Önce sakin kafayla bir kılavuzu inceleyin. Notlar alın. Sonra üzerlerine tek tek araştırma yaparsınız.
Anladım teşekkürler ÖSYM kılavuzu diye mi aratmak gerekiyor googlede oraya mi bakmaliyim

Neden bilmiyorsunuz? Sınava girmekle bitmiyir. Sürece neden bu kadar uzaksınız? Rehber öğretmeniniz varsa okuldan ona danışın
Herkesin geçtiği yollar bildiği şeyler farklıdır malesef hiç tercih yapmadım dolayısıyla bilmiyorum tecrübem yok etrafımda bana ogretende olmadı rehber hocama girip danisacagim evet

Yeni tercih listesini beklemeli miyim yoksa şimdiden bakmalimiyim

X