LÜTFEN YARDIM EDİİNN

Benim kızkardeşim 15 ay önce kanserden vefat etti. 3 ay ağır yatalak kaldı. Öyle muhtaç öyle melekti ki keşke yaşasaydı ömrüm boyunca bakardım. O dönem ay ne zor ah ah vah vah diyen arkadaş bozuntularini hayatimdan çıkardım.
Sen daha 20 yaşındasın zavallı çocuğun anası babası sağ ölürlerse ben bakamam planlarını yapmışsın. Çok üzücü.
Basınız sağolsun cok üzücü ama siz de biliyorsunuzdur öyle bir hastaya bakmanın zorluklarını herkes yapamaz geleceği düşünmekte de bir hata yaptıgımı düşünmüyorum

Bu konuya 2 canlı örnek verebilirim.

2) ben sabah 6 7 gece 23.00 arasi çalisan biriydim. Herkes bu kız yorulmazmı derdi. Bir sabah kalktim makinadaki çamaşirlari asarken mandal yere düştü birden eğilip doğruldum ve omiriliğim yırtıldı. 4 ay yatalak kaldım. Halada eskusi gibi değilim. (Bugünüme şükür)

2) komsumuzun gelini çok huysuzdu her fırsatta kavga gürültü oluyordu kaynanasi çok iyi bir teyzeydi . Birgün kari koca trafik kazası gecirdi. Adam öldü gelin boyundan aşagisi felc kaldı. Simdi kayinvalidesi hem gelinine hemde torununa bakıyor, gelinini bezliyor.

Bazı kapıları cok sert kapatmamak lazim ki , tekrar o kapıya dönmeye de yüzümüz olsun. Böyle şeylerin pazarliğı olmaz. ben ayni durumda olsam kardeşime bakarım sonuçta o benim canım annemin babamın emaneti. Eşim istemezsede kapı orda derim. Tabi bunu herkes yapmaz. Yapamayacaksanız baştan belirtin o da ona göre sizinle evlensin.
Tabiki kimin başına ne geleceği belli olmaz size de cok gecmis olsun bunları bende düşünüyorum ama sürekli bunları düşünerek bilmiyorum tüm hayatımı etkileyecek bir karar vermek ne kadar mantıklı zamana bırakıyorum zaten evlenmek suan söz konusu bile değil

Siz zaten sorumluluk almayacaksınız kardeşi olarak o alıcak. Fazladan bır oda verıp bakıcısını tutar sızın tek yapacağınız fazladan bır tabak yemek koymak. Siz rahatsınız bu konudan resmen siz rahatsızsınız diye kardeşinin sorumluluğunu almaktan vazgeçicek hali yok
Cogu bakımı tek basına yapılacak şeyler değil onu yan çevirmek,üstünü değiştirmek,altını değiştirmek bile tek kişinin gücünün yeteceği birşey değil o yüzden sadece onun bakması diye birşey yok illaki bakıcı vs ihtiyaç var anlayacagınız cok kolay birşey gibi gelmiş size heralde

Cogu bakımı tek basına yapılacak şeyler değil onu yan çevirmek,üstünü değiştirmek,altını değiştirmek bile tek kişinin gücünün yeteceği birşey değil o yüzden sadece onun bakması diye birşey yok illaki bakıcı vs ihtiyaç var anlayacagınız cok kolay birşey gibi gelmiş size heralde
Bakıcı tutar evde bunada mı karşısınız anlamıyorum? Ne yaparsa rahat olursunuz bakım evine mi versin ? Kolay geldiğini kim söyledi benimde hasta kardeşim var. Gayet iyi biliyorum merak etmeyin. Sizde sevgilinizi anlayamazsınız ona bakarsanız. Madem bu tarz düşünceleri şimdiden düşünüyorsunuz ayrılırsınız. Daha 21 yaşındasınız zaten gençsiniz evlilik için bu yüzden bu düşüncelerinizi yaşınıza veriyorum

Basınız sağolsun cok üzücü ama siz de biliyorsunuzdur öyle bir hastaya bakmanın zorluklarını herkes yapamaz geleceği düşünmekte de bir hata yaptıgımı düşünmüyorum
Fazla dusunecek kadar mukemmel degil hayatlar. Kızkardeşim 30 larının basında avukat dünyalar güzeli bir kızdı. Kaza geçiren bir arkadaşı için deliler gibi üzülürken kanser oldu 3 ay vefat etti. Ayrıca gerçekten sevsen şimdiden sevgilinin kardeş bakımına dertlenmezdin. Dilerim hıc birimiz engelli olmayalım. Kul kurar melekler gülermiş...

Fazla dusunecek kadar mukemmel degil hayatlar. Kızkardeşim 30 larının basında avukat dünyalar güzeli bir kızdı. Kaza geçiren bir arkadaşı için deliler gibi üzülürken kanser oldu 3 ay vefat etti. Ayrıca gerçekten sevsen şimdiden sevgilinin kardeş bakımına dertlenmezdin. Dilerim hıc birimiz engelli olmayalım. Kul kurar melekler gülermiş...
Nasıl bir hayatımız olacagına az cok karar verebiliriz herşey elimizde olmasada, ayrıca onu gerçekten sevmediğimi nasıl bu kadar kolay anlayabildiniz? İnsan birini çok sevebilir ama aile ve birçok şey evlilikte önemli bir faktör herşey sevmekle olmuyor maalesef.Saçma bir çıkarım olmuş sağolun yine de düşünceleriniz için.

Öncelikle merhaba burayı hep takip ederim ama üye değildim sırf sizlere danışmak için üye oldum...şimdi gelelim konuya benim 3 yıllık güzel bir ilişkim var ilişkimizle ilgili hiçbir sorun yok iyi anlaşıyoruz vs fakat benim kaygım gelecekle alakalı.Erkek arkadaşımın hasta erkek kardeşi var bilinci kapalı ve yatalak bu beni endişelendiriyor çünkü ailesi ona tabiki bakar bakabildiği kadar ama acı gerçek ki ileride yaşlandıklarına ona bakamayacak durumda olurlarsa o zaman ne olacak ?erkek arkadasımın kardeşi sonucta o bakmak zorunda olacak bu sefer, yanlış anlamayın beni çok üzülüyorum o cocuga seviyorum da ama yatalak bir hastaya bakmayı kim göze alabilir ki ömür boyu?böyle bir sorumlulugu asla alamam.Bu konuyu birkaç kez konuştuk erkek arkadasımla gelecekte ne olur gibisinden onun da kardeşi tabi birşey diyemiyor o da haklı...o kadar kötü bir durum ki kaç kez ayrılmayı düşündüm ama seviyorum işte seve seve ayrılık çok zor lütfen akıl verin arkadaslar..bi yandan düşünüyorum kimsenin yarını garanti değil zamana mi bırakmalıyım yaşımız daha kücük 21-22 yaşlarındayız daha evlenmemize vs çook var ama düşünmeden edemiyorum.Düşüncelerinizi bekliyorum...
Cvp basit ileride anne babasına bişey olursa kardeşi varken dışarıda kalacak değil. Tabiki kardeşi bakacak hayırlı kardeşse.Sen de bunu baştan düşünüp karar verip ya devam edeceksin ya da baştan ayrilacaksin.

X