Bebek Beslenmesi lütfen yardım edin bebeğim çok uyuyor, uzun süre emziremiyorum..

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

aydnburcu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2011
4
2
bebeğim 20 günlük. öncesinde bir sarılık atlattık fakat şu anda düzeldi. bu yüzden çok uyuyor diye düşünüyorduk. fakat sarılığı geçtiği halde yine de uyandıramıyorum. gece 12 gibi uyuyor sabah altı buçukta zorla uyandırıyorum. gece sadece ıhlıyor uyanıcakmış gibi ama uyanmıyor. çok üzülüyorum. sabah zorla uyandırdığımda ise bes dakika zorla emiyor sonra yine hemen uyuyor. ne yapacağımı sasırdım. gündüz zorla 3 saatte bir uyandırmaya çalışıyorum. altını açıyorum. yüzünü yıkıyorum. cok zor uyanıyor. ve cok az emiyor. 20 günde 4 kez doktora götürdüm. hep aynı seyleri söylüyorlar 2,5 saatte bir uyandır. bebeğin gelişimi normal diyorlar. bu sekilde az emince göğüslerimi de boşaltamıyorum. 3 tane pompa aldık fakat yeterli sağım yapamıyorum. ne yapacağımı sasırdım. ne olur bana bir yol gösterin çok üzülüyorum..

canım önce şunu sorayım, sütünü artırmak için içinde rezene olan bir şey tükettin mi? humana, milupa gibi anne çaylarında da var, sen ayrıca rezene çayı da içmiş olabilirsin ki hepsi bebeğini uyutur.

ikincisi bebeğin düşük kiloda doğduysa, emerken çabuk yorulup uyuyakalıyordur.

ben de ilk zaman yaşadığım için aklıma gelen 3. sebep sarılık değerinin tekrar yükselmesi ki bu da uyutur ama 4 kez doktora götürmüşsün.

geceleri o kadar uyumasına izin verme. saat kur, iki beslenme arası 3 saati bulmasın. burnunu sık, serin bezle yüzünü sil...topuğunu uyar..

benim bebişimde de aynı sorun var. 5 saat hiç uyumaksızın emiyor beni. sonra bi uyuyor kaldırabilene aşkolsun. rezene+ısırgan otu demliyorum birde humana çayı içiyordum sütüm artsın diye. bebeği uyuttuğunu bilmiyordum. bu gün içmeyeyim bakalım ne olacak :26:

canım önce şunu sorayım, sütünü artırmak için içinde rezene olan bir şey tükettin mi? humana, milupa gibi anne çaylarında da var, sen ayrıca rezene çayı da içmiş olabilirsin ki hepsi bebeğini uyutur.

ikincisi bebeğin düşük kiloda doğduysa, emerken çabuk yorulup uyuyakalıyordur.

ben de ilk zaman yaşadığım için aklıma gelen 3. sebep sarılık değerinin tekrar yükselmesi ki bu da uyutur ama 4 kez doktora götürmüşsün.

geceleri o kadar uyumasına izin verme. saat kur, iki beslenme arası 3 saati bulmasın. burnunu sık, serin bezle yüzünü sil...topuğunu uyar..

teşekkür ederim cevabın için.. dediklerinin hepsini yapıyorum uyandırmak için ama inan etkili olmuyor. uyandırmam nerdeyse 1 saati alıyor. ayrıca rezene çayı içmedim hiç. sadece ısırgan otu demliyordum okadar. kilosu normaldi doğduğunda. doktorlar da gelişimi için normal dedi. fakat uyandırıp emzirmek istediğimde de çok cabuk tekrar uykuya dalıyor. bende endişeleniyorum çok.

bebeğim 20 günlük. öncesinde bir sarılık atlattık fakat şu anda düzeldi. bu yüzden çok uyuyor diye düşünüyorduk. fakat sarılığı geçtiği halde yine de uyandıramıyorum. gece 12 gibi uyuyor sabah altı buçukta zorla uyandırıyorum. gece sadece ıhlıyor uyanıcakmış gibi ama uyanmıyor. çok üzülüyorum. sabah zorla uyandırdığımda ise bes dakika zorla emiyor sonra yine hemen uyuyor. ne yapacağımı sasırdım. gündüz zorla 3 saatte bir uyandırmaya çalışıyorum. altını açıyorum. yüzünü yıkıyorum. cok zor uyanıyor. ve cok az emiyor. 20 günde 4 kez doktora götürdüm. hep aynı seyleri söylüyorlar 2,5 saatte bir uyandır. bebeğin gelişimi normal diyorlar. bu sekilde az emince göğüslerimi de boşaltamıyorum. 3 tane pompa aldık fakat yeterli sağım yapamıyorum. ne yapacağımı sasırdım. ne olur bana bir yol gösterin çok üzülüyorum..

canım ablamın çocuğuda böyleydi o da sarılık oldu atlattı hatta 10 yün yoğun bakımda kaldı 1 ay erken doğum oldu falan.ablam saat başı yiğenimi zorla uyandırıyordu azda olsa emsin diye ki hiç emmiyodu baya bi zorlandı ama şimdi büyüdü 7 aylık oldu maşallah hiç bi şeyi yok allaha şükürler olsun.

canım ablamın çocuğuda böyleydi o da sarılık oldu atlattı hatta 10 yün yoğun bakımda kaldı 1 ay erken doğum oldu falan.ablam saat başı yiğenimi zorla uyandırıyordu azda olsa emsin diye ki hiç emmiyodu baya bi zorlandı ama şimdi büyüdü 7 aylık oldu maşallah hiç bi şeyi yok allaha şükürler olsun.

bende çabucak sağlıkla büyümesini umut ediyorum canım insallah o günler cabucak gelir....

Amannnn nasıl imrendim sana benim sıpada hiç uyumuyor nerdeyse gece 2 de yatıyor saat başı kalkıyor sabahın sekizindede uykusunu almış olarak tamanen kalkıyor.
eğer doktorunuz gelişimi normal dediyse hiç endişelenme sen kendin sağ sütünü süt saklama kablarına doldur derin dondurucuda 6 ay saklarsın birkaç ay sonra nasıl işine yarayacak biliyormusun çünki bebişler büyüdükçe süt yetmiyor zaten yenidoğanlarda günde 18 20 saat uyku normal demişti bizim doktorumuz benimde sütüm hep ziyan oldu az içiyordu bende sağığ sağıp lavaboya döküyordum çevremde bebek yoktu vericek bide dolabım nofrost değildi şimdi bir damlasına muhtacım valla benimkisi 10 aylık hala sütümü sağarak veriyorum hiç emmemişti şimdi yemekde yediremiyorum sadece süt içiyo devam sütü benim sütüm bide inek sütü ama allaha şükür kilosu yerinde sana tavsiyem sütlerini sakın ziyan etme o şimdi daha minik az toparlansın sen gör uykusuz geceleri.

Son düzenleme:
daha yeni dogmus.yeni dogmus bebeklerin bu kadar uyumasi cok normal.zamanla düzene giriyor.cocugu uyandirmak icin zorlamyin.5 yasindaki cocuk degil ki bu zorluyorsunuz.bebeklerin büyüme hormonu uykudayken salgilanioyr.

eğer sarılığı yoksa şuan bence de zorlama.benim kızımda öyleydi ben de geceleri zorluyordum sonra doktorumuz zorlama istediği kadar uyusun uyandığında da ne kadar isterse emsin dedi.bir zaman sonra düzelecek ve bugünleri arayacaksın.endişelenme insan ister istemez panik oluyor biliyorum ama gelişimi normalse sorun yok

Akadaşım benm bebeğim 37 hafta+3 gnlkken doğdu. Bizimkide sürekli uyuyordu ben 2,5 saatte 1 zorlada olsa emzirdim. Hatta o defter hala bende saklı. Birde sütünün olmasını istiyorsan bol bol su iç. Ben günde en az 2,5 lt su içiyorum. Birde kendini inandır. Su içince sütüm fışkıracak gibi. Üzülme takma kafana benmki 1 ay uyudu:KK70:

Canim endiselenme. Benim bebegim 3 kg dogdu ve aynen senin gibi geceleri uyanamiyordu. Cok hirpalamadim gece uyandirmaya falan calismadim. Tek hedefim toplam 10 dk emmesiydi. Her 2 - 3 saatte bir. 10 dk tabii...Onu basarinca birakiyodum. Ama cok da mincik mincik rahatsiz etmedim bebegimi. Uyuyodu. Gelisimi normalse, kakasi ve cisi yeterli miktardaysa hiiic kendini uzme. Ac olsa emin ol seni uyandirir.

Son düzenleme:
Ben de yaklaşık seninki kadarken doktora gidip ayni seyi sormuştum, bizim de sariligimiz vardi bu arada, doktor da şey demisti, yakında bu niye uyumuyo, hep agliyo? diye sormaya geleceksin demişti. Aynen de oyle oldu, ama bu sefer utandım gitmedim tekrar :))

Daha çok minik bu kadar çok uyuması normal.Uyandıramıyosan yapıcak bişi yok.Sarılığı yükselmeyip de bu kadar uyuyosa normal demekki.Acıksa zaten kendi uyanır ağlar.Eğer sen sağıp biberonla verebiliyosan gece uyandırmadan uykusunda içirmeye çalış.Hem senin göğüslerin rahatlar hem de bebeğin süt içmiş olur.Hele bi kırkını doldursun ondan sonra uyusun diye gözünün içine bakacaksın.Kırkında değişir demişlerdi de gülmüştüm dalga geçmiştim.Ne yani kırkında sihirli değnek mi değiyo da herşey bir anda değişiyo çok saçma demiştim.Gerçekten de öyleymiş :))) Gelişimi kilosu doktorun istediği oranda artıyosa endişelenme.O uyusun sen de uyu :))) Bugünlerini çok arayacaksın.

benım kızımda zor doğumdan dolayı cok yıpranmış bi türlu kendını toparlayamamıştı.1 hafta uyudu cok az emdi bende üstelemedım uyandırmadım.ama sonra pişman oldum cunku emmeyı reddetttı sonra keske emzırseydım uyandırıp.bıberonla vermeye alıştırmasaydım dedım.ama artık cok gectı.bu duruma da dıkkat edın bence.bıberona alışmasın .sonra sütüm de azaldı.mamayla büyütmek zorunda kaldım.kızım 9 yaşında hala pişmanlığını yaşarım.3. bebeğim suan 2 aylık.kaldırıp emziriyorum valla.iyiki uyandırdın der gibi emiyo kurt gibi gene uyuyo sonraa.

benim bebeğimde çok uyuyodu sarılık falanda olmadığı halde.4. ayının ortalarına kadar uyudu:) ama 2 saatte bir emmek için az uyanıyodu yada altını kirlenince uyanıyodu,sonra geri uyuyodu.bende merak ediyodum ama ablamınki de hiç uyumuyodu ne yapacaksın uyusun dediler. bazen uzun saatler uyudu o zaman alıp emzirdim uyuyarak emebiliyodu.sonra değişti uyandı etrafla ilgilendi şimdi etrafa gülücükler saçıyo oynuyo.uykusu gelince belli ediyo uyutuyoruz. biberona veya mamaya alıştırmadan devam edin bence.bugün onu düşündüm bende kaynanam tepemde devamlı bu çocuk süt bulamıyo dedi hep çocuk çok iştahsız emerse, devamlı olumsuz şeyler 2 dk. emerse memedenmi soğuyacak dedi ben aldırmadım belki gazı var belki aç değil belki bişeyi var emmiyo işte emdiği kadar devam ettik geldik bugüne kadar,süt azaldı ama o emerek uyuyo bu ara.

Benim oğlumda 32 günlük karnı doyduğunda birde ek mama veriyorum 4-5 saat aralıksız uyur zaten uyanınca canım çıkıyo emzirmekten:KK70:

canım Allah bağışlasın bebişini.
ben de öyle bi sorun yaşadım ilk doğduğu günlerde
doktora götürdük apar topar çünkü hareketsiz di
bebeğim düşük kilolu doğduğu için ememiyordu emiyodu ama meğer çekmiyomuş tam aç kaldığı için kan şekeri düşmüş 4gün yoğun bakımda kaldı.
tabi benim beebeğim uyuşup kalmıştı
güçsüz old iiçin meme ememiyordu biberonla verdim kuzucum hemen topladı kendini
o halinden korktuğum için emin olmak adına hep sütümü sağarak verdim bebişim topalak oldu şişti.

Merhabalar benim de bebegim su anda tamda sizin tarif ettiginiz durumda bebeginiz icin ne yaptiniz bwnimler paylasabilir misiniz

X