Gebeliğe Hazırlık Lütfen yardımcı olur musunuz ?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

goldenarrow12

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2021
391
412
Arkadaşlar merhaba,
Nisan ayında 3 yıllık evli olacağım. Artık eşimde bende çocuğumuz olsun istiyoruz. Fakat bu konularda çok bilgisizim ve etrafımda sorabileceğim kimsem yok. Cevap verecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum. İnternetten araştırdım hamilelikten önce kadın doğuma gidin demiş herkes. 5 aralıkta kadın doğuma gittim. Ultrasonla muayene yapıldı ve doktor yumurtlamamın olduğunu, çatlamış yumurtalarımı gördüğünü söyledi. Sinir testi alındı ve bişey çıkmadı çok şükür. Bu ay ilk kez denemelere başladık. Yumurtlama günümü görebilmek için ovülasyon testi aldım. 16 aralıkta adetim başladı. Adetten itibaren şu an 17. günümdeyim. Dün beyaz, yumurta akından daha katı kıvamda akıntım oldu çok az. Telefondaki uygulamalarda yumurtlama gününü 1 ocak gösteriyor. Ovülasyon testlerinde t çizgisi hala silik. Testlerden en az 2 saat önce sıvı alımını kestim ve ilk tuvaletimle test yapmadım. Buraya 10. günden 17. güne kadar sıralı testlerimin fotoğrafını koyacağım. Yumurtlama var mı yok mu bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Eklentiler

• IMG_20210101_081053.jpg
    IMG_20210101_081053.jpg
    66 KB · Görüntüleme: 90
Diğer çizginin de koyu çıkması lazım sanki başlamış devam etmelisin. Bu arada hormonlarına bakıldı mı? Eşin de spermiogram verdi mi?

Önceki senelerde hormonlarıma bakılmıştı. Bi sorun yoktu. Ama bu gittiğimde doktor hormon testi istemedi.
Diğer çizginin de koyu çıkması lazım sanki başlamış devam etmelisin. Bu arada hormonlarına bakıldı mı? Eşin de spermiogram verdi mi?
yok bu gittiğimde doktor hormon testi istemedi. Ama daha önce bakılmıştı ve bi sorun çıkmamıştı. Eşim test vermedi fakat oda aklımızda.

Önceki senelerde hormonlarıma bakılmıştı. Bi sorun yoktu. Ama bu gittiğimde doktor hormon testi istemedi.

yok bu gittiğimde doktor hormon testi istemedi. Ama daha önce bakılmıştı ve bi sorun çıkmamıştı. Eşim test vermedi fakat oda aklımızda.
En azından garantiye almış olursun canım

En alttaki test bugün yaptığım, yumurtlama günü mü oluyor yani bugün ? Hangi zamanlarda birlikte olmalıyız ??

Eklentiler

• IMG_20210102_095604.jpg
    IMG_20210102_095604.jpg
    62,7 KB · Görüntüleme: 69
En alttaki test bugün yaptığım, yumurtlama günü mü oluyor yani bugün ? Hangi zamanlarda birlikte olmalıyız ??
Testin pik olmus gibi bugunu yarını değerlendirin ve testi yapmaya devam et tekrar silikleşicek o günüde değerlendirin silikleştiği gün yumurta çatlamış oluyor

bugunu yarını değerlendir yazdım ama cmtsi paylasmıssın pardon
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Cumartesi,pazar ve pazartesiyi değerlendirdik. Dün ve bugün sağ kasık bölgemde bi ağrı var. Daha önce hiç yumurtlama dönemlerimde böyle bir ağrı hissetmemiştim. Bu kadar erken böyle bir hamilelik belirtisi olabilir mi ?

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Cumartesi,pazar ve pazartesiyi değerlendirdik. Dün ve bugün sağ kasık bölgemde bi ağrı var. Daha önce hiç yumurtlama dönemlerimde böyle bir ağrı hissetmemiştim. Bu kadar erken böyle bir hamilelik belirtisi olabilir mi ?
hamilelik belirtisi değil o yumurta çatlama ağrısı normal yani. cnm

Ağrı için erken olabilir kaç gün gecti yumurtlama gününden

X