lutfennnn okuyunnnn...yardiminiza ihtiyacım var :(

bence zamana burak derim unutmak zor bende coksey yasadım ama bende unutamiyorum gozumun önune geliyor hep yasadiklarım

Amaan uzak olsunlar insan yüzlerini görmek istemez lanet olsun içihdeki insan sevgisine:KK66: insanda sayılmazlar yani.. sen annenle arayı sıkı tut salla gitsn onları.. kocanı çocuğunu mutlu et..

Yazinizin tumunu okudum ancak yorumlarin hepsini okuyamadim cunku gozler gitti bende.belki soyleyen olmustur bilemiyorum , bu yasadiklariniz yenilir yutulur seyler degil.oyle uzlasilacak bir durum da yok ortada.Yok ille birileri ara bulsun diyorsaniz , daha beter olaylara davetiye cikariyorsunuz demektir.Elbette yasananlarda sizin de kabahatleriniz olmus.Mudaheleye cok acik alan birakmissiniz ve sonradan kucuk cocuklar gibi annenize siginip anneniz uzerinden tehdit altina almaya calismissiniz.Tabii ki boyle yaptiniz diye bu kotu olaylari haketmis olmuyorsunuz.Esiniz de kavga aninda cok pasif kalmis ne yazik ki.Sizi oyle bir durumda tam anlamiyla koruyamayip , bir de ustune size bunlari yapanlara yakin olan adamla da hala evli kalmak icin cabaliyorsaniz ona da bisey diyemeyecegim.

Iki kisi neden evliligine ailelerin bu kdr müdahale etmesine uzin verir ki? Kocan da adam degilmis.ayni anda karisina saldiracak annesi ve kardesi o da onlari kolundan tutup defolun diye atmayacak evden ha? Hadi o anin sokuyla yapamadi diyelim. Sobrasinda da hcbir sekilde arkanda durmamis. Bu evlilikten Hayırgelmez...degil 2 kere 12 kere boşan nolck huzurun olmadiktan sonra..

Başta annen hatalı,sonra kv ve görümcende çirkeflik yapmışlar ama hayatta herkes düzgün kişşiliğe sahip değil tabiki,hatalar da sınavlarda bizler için....sırf oğlu bekar olan kv dem benimde ikinci evliliğim ve 1 oğlum var ayrıca bunu hiçbir zaman hazmedemedi ve sizinki kadar ileri gitmesede çirkeflikler yaptı eşimde gördüğüm şeyi senin eşindede görüyorum bu olanlara verdiğin tepkilerden dolayı seninle şimdi arasına buzdağımı koydu tipik anneci erkek davranışı:KK43:neler yaşadım sineye çekilemeyecek ama malesef eşimin evliliğimin yuvamın hatrına sustum şimdi iyiyiz taki kv ile mesafeli bir ilişki kurana kadar o buzdağı kalkmadı ....yapacağın şeyi hazmedersin yaparsın ya da yapmazsın senin bileceğin şey ama tecrübem bana şunu öğretti evliliğinin huzurlu devamını istiyorsan kv ile konuşmaya başla sıkı fıkı ol demiyorum gayet mesafeli ol sonra bak eşine herşey biranda düzelivermiş...ortamda sen yoksun ve bir erkeği annesi isterse çok güzel doldurur buna görümcede eklenirse tamamdır......bende görümceyim annemde kv ama bizim için gelinlerimiz değerli herkes böyle bakmaz kıskanırlar....aslında 6ay konuşmadım kv ile aslada konuşmayacaktım ama baktım eşimi kaybediyorum resetledim kendimi unuturmuyum asla hakkımıda helal etmem ama ALLAH yukarıda adaleti bizler bazen gücümüz yetmeyince yapamayız ama mevlamın gücü herşeye yeter hakkımı sorsun o da yeter.....

sana helal olsun onların yaptıkları da yanlarına kalmamış.ben de senelerce çektim ama gıkımı çıkaramamıştım.sana bir tavsiye vereyim mi?bırak görüşme inan böylesi daha iyi olacak.barıştığın anda herşey eskisinden beter olacak çünkü bu tecrübeyle sabit.eşin de senin ailenle görüşmesin zorlama.ama eşini karşna al ve konuş.onu sevdiğini ayrılmak istemediğini bu yüzden de ailelerinizle ilgili sorunları kendi ilişkinize yansıtmak istemediğini söyle.emin ol eşin de herşeyin farkındadır ama bunları yapan kendi annesi olduğu için gururuna yediremiyordur.sabret herşey düzelecek eşin de doğru yolu bulacaktır sen evliliğini ayakta tutmaya çalış kocan ve çocuğunla mutlu ol gerisi önemli değil su akar yolunu bulur.Allah yardımcın olsun.

Konu aileler evlilik olunca herşey dah zor , barış bişey olmamış gibi alltan al desem kabul ederbilir misin ? Peki karşı taraf seni gerçekten gelinleri olarak görüyorlar mı , onlar sünger çekebiliecek mi.En güzeli uzak durman kendi çekirdek ailende kendi yağında kavrulman.

Kayınvalide ,görümce ,elti ve kaynimdan yıllarca maddi manevi çok darbeler yemiş biri olarak onlar seni yok sayiyorsa sen de öyle yap .
barışmaya çalışma anne olarak kV. Evladım mutlu olsun yeter deyip kenara çekilmesi lazım. Ha çekilmiyor mu bırak ne halleri varsa görsünler. Kocana beni Savun beni destekle desen de fark etmez çünkü erkeklerin çoğu anneleri haksız olsa karısını haksız görür ve karısının yaptığını asla unutmaz.
Torunları görsünler elbetteki ama bu yaşananlar öyle unutulur gidecek konular değil zamana ihtiyaç var.
Boşanmak vs.cok kolay acarsın davanı bakarsın önüne ama mutluluk öyle altın tepside sunulmuyor insanlarla mücadele etmen lazım herkesin bir imtihanı var Seninki de bu demek ki.
Zaman herseyin ilacı zorlama barisalim edelim diye biraz kafayı dinle esinle mutlu olmaya bak .onlar oğullarını ve torunları görsünler bırak sen de kocanın ve oğlunun tadını ci

Tertemiz bir kalbiniz var. inşaallah herşey olabileceği en mükemmel hali ne ise o hale gelir

Ne kadar yapıcı ve yumuşak huylusunuz çok.takdir ettim fakat ne varki su zamanda bu para etmiyor , KV den daha olgun davranmissin anlattığına.gore.

Bazen de bu kadar alttan.alınca karşı tarafından iyice zivanadan çıkabiliyor

Esinle huzursuz olmamak adına herşeyi bir kenara bırakmaya hazirsin insanlar ufacık şeylerde yuvaya yıkıyor zamandayken .

Zamanla birşeyler değişir ama nacizane tavsiyem , sen gerekli adımı atıp KV ile goruşmeyi bile istemissin eşinde.bunu biliyor o halde.mutsuzum tavirlarında.ona ragmen.

Burda elimden.geleni yaptım adım.att im tavrında.olman gerek.sadece

Esin sene n annen konusunda.daha katı senin evde.mutsuz olman.gerek.çünkü cevabın.var sen elinden.geleni yapmissin

İnsanlara boşan ayrıl.nasıl.duruyorsun gururun.yok.mu demesi.kolay ,zaten bu zamanın.modası bunlar eyvallah etmeme , e tabi bu da kendini ezdir.demek.değil ama karşıdan yorum.yapması kolay onlara

Hakkında.hayırlısı olsun anladığım kadarıyla edepli sabırlı birisin tahammulkarsin ne.güzel ama bunu pasiflik.haline.getirme

Teşekkür ediyorum hepinize ilginiz için. Esim evet benim annem o gun annesine sesini yukselterek konuştuğu için ve annemde kaldığım o bir haftafa annem esime telefon açtı. Oglum kendi yuvana bak yuvan dağılıyor annenin bacaklarinin arasindan cik demişti. Simdi esim anneme daha tavirli. Aramizda bi sorun çıkıyor alakasiz sen annen yuzunden böylesin yeter bak aileleri dile getirme ben senden daha fazla yaraliyim bu kadar dile ggetirmiyorum diyorum. Anlamadigim sekilde o benim anneme daha fazla kızgın yada doldurulmus.. bu durumlarin gerçekten duzelmesi lazim..bugun değilse bi sonraki haftasonu yine aynı konudan esim isyan edicek kavga cikicak

Söz böyle kendinizo ezdirip Özür falan dileyerek barışma isterken kocanız boşanalim derse hiç şaşırmam
Siz de hala Yuvam Yuvam diye böyle küçülün

Allahü teala yardımcın olsun ablacım hiç kolay şeyler değil.
Kv (kayınvalide) nin düzeleceğini sanmıyorum. Madem görüşülmüyor böyle devam edin. Eşine ailesini kötüleme veya bu konuları hiç hatırlatma. Kendine ve çocuğuna çok iyi bak. Ev içinde her zaman pozitif ve güler yüzlü ol, ol ki eşin bilsin karım mutlu beni mutlu ediyor bana en çok evimde huzur var. Bunu ona hissettir. bu olaylar hiç yaşanmamış gibi davran kocana, onu hep memnun etmeye çalış. Bol bol dua et " Allahım sen bizim karşımıza hayırlı dinini bilen seven insanlar, aileler çıkar" diye
böyle dostlar insana yaver olur...
Saçma konuştum galiba af ola...:KK200:

bende sizin gibi sürekli huzuru sağlamak kadına düşer kafasını anlamakta zorlanıyorum.
kadının annesi kızımı ağlatıyorsunuz dediği için koca kişisi suratlarına bakmıyor,
bu kadın kv de ve görümce ikilisinden kucagında bebegi varken dayak yiyor, huzur için kapılarına gitmeye çalışıyor.
Hayır kv de evine gelmesini kabul etmiyor, görmek istemiyor, hala neyin mücadelesi bu.
Bak kv restini çekiyor ama istediği gibi.
Bu kadının şimdi tüm bunlara rağmen gidip huzur adı altın da birşeyleri düzeltmeye çalışmak istemesi normal mi?
Bende dahil bir çok yorum bırak böyle kalsın, eşin kendi ailesiyle, sende kendi ailenle görüş şeklinde.
ayrılmak istemiyorsa yapacagı tek şey bu.
ama eşi mutlu değil diye nerdeyse gidip yalvaracak kv desine.
ben bayana olması gerekeni ya da kendi düşüncemi söylemedim ben ona duymak istedğini söyledim. o gururunu da kenara koymuyor olmayacak aile düzenini de yoksa benim başıma gelse o kv yi kaynar suyla haslarım bunu da inanın yaparım ama benim dediğim şu herkes aynı kafayı yaşamıyor aynı düşünmüyor aynı hayat şartlarında yetişmemiş benm anlayısım karakterim bunları çekmeme müsade etmez ama bayan eşini mutlu etmek onunla mutlu olmak istiyor ne kadar yanlış desenizde o bunu istiyor ve sorusu boşanayımmı falan degil sorusu nasıl düzeltirim benim cevabımda buydu nacizane

ortada yuva var mi sizce? size o hareket yapildiktan sonra ailesinin yaninda olmasi ne aci. siz nesiniz pardon ama? esi degil misiniz, cocugunun annesi degil misiniz? bizimde sorunlarimiz var, bende esi olamadim hep ailesi onde. ama sizde durum farklı ortak cocugunuz var ve ortada seviyesizce gordugunuz siddet var. bu kor kuyunun icinde yasamak istediginize emin misiniz? dahasi cocugunuzu boyle bir ortamda buyutmek istediginize? ileride size karsi doldurup yolladiklarinda nasil hissedeceksiniz? ben bu durumda olsam alir giderdim cocugumu. alsin kiymetli ogullarini!

X