Macbook mu başka bilgisayar mı?

Kaktus1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2020
109
85
Merhaba herkese. Ben çok kararsız kaldım. Macbook mu, yoksa başka markanın laptopunu mu almalıyım? Başka marka ise hangisini önerirsiniz? Macbook air mi yoksa pro mu daha iyi? Ben hiç apple ürünü kullanmadım. Telefonum samsung. Macbook alırsam zorluk çeker miyim?
Macbookda office programları var mı?

Bende Air var 2019 modeli. Klavyesinden memnun değilim kelebek klavyeden sanırım kimse memnun değil. Baya bozuldu tuşlar, 2020'de klavye değişimi için 2500 + kdv fiyat çekildi servis tarafından (garantiden çıkmıştı PC sıvı teması olduğu için) ki ben 9'a almıştım o zaman. Yani parçaları bence çok çok pahalı.

Onun dışında alışamayacak bir şey yok ama telefon ile PC aynı olursa daha rahat oluyor, tek tıkla laptop ve telefon arasında veri akışı sağlayabiliyorsun. Ben laptopu aldığımda iPhone kullanıyordum iş için bazı dosyaları oradan oraya atmak ya da dışarıdayken yanımda laptop yoksa içindeki bilgilere ulaşmak, telefonla senkronize olduğu için çok kolay. Şimdi farklı telefondayım niyeyse Bluetooth bağlantısı yapamadım PC ve telefon için, bir veri göndereceksem maile gönderiyorum maili pcden açıyorum falan, beni yoruyor biraz.

Office var ama ücretli. Ben farklı sitelerden ücretsiz bulup indirdim ama çok kısa kullanılıyor, sonrasında da deneme süresi dolunca yine para istiyor. Belki ben becerememişimdir tabii. Ama Google Dokümanlar, Google E-tablolar gibi tarayıcı üzerinden kullanılan Office de var, ki çok daha mantıklı. Apple'ın kendi uygulamaları da var, slayt için keynote, excel için numbers gibi alternatifleri var yani onlar da kullanılabilir.

Ben 50-50'yim sonuç olarak. Seviyorum kullanmayı, hızlı, virüs derdi çoğu zaman yok, şık, ince, dışarıya götürmeniz gereken bir işiniz/okulunuz varsa çok daha hafif. Ama farklı bir seçenek de deneyebilirdim yenilemek gerektiğinde, bakacağım.

Merhaba herkese. Ben çok kararsız kaldım. Macbook mu, yoksa başka markanın laptopunu mu almalıyım? Başka marka ise hangisini önerirsiniz? Macbook air mi yoksa pro mu daha iyi? Ben hiç apple ürünü kullanmadım. Telefonum samsung. Macbook alırsam zorluk çeker miyim?
O kadar para vereceksen windowslu bilgisayarların üst seviye modelleri var. Daha rahat edersin kullanırken. Dell acer asus vb.

Aldınız mı laptopu?

X