Madde bağımlısı sevgili ve evlilik

neyapayimben

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2021
33
-31
34
1 yıldır birlikte olduğum biri var. Ben 30 o ise 32 yaşında hali vakti yerinde. Evlilik hayali kuruyoruz fakat uyuşturucu bağımlısı. Bir yıldır mücadele veriyorum onu bundan kurtarmak için ama 15 yıllık bağımlılık söz konusu. Aramız ne zaman kötü olsa alıp içiyor. Ailesiyle tanıştım benim ailemle tanışmak istiyorlar. Çok iyi bir hastanede ayakta tedavi görüyor 1 buçuk aydır düzenli test veriyor fakat güvenim yok. Şimdide içkiye düştü hergün bira içiyor su gibi beni babanla tanıştırırsan ben yola gelirim diyor ama ben aileme bu kişiyi uygun bulmuyorum. Babam değil alkol sigara dahi içmez ne yapcağımı bilmiyorum. Annem sadece alkol bağımlısı olduğunu biliyor sürekli kavga ettiğimiz için anneme sorunun bu olduğunu söyledim. Uyuşturucu desem beni evden salmaz sen bu insanla bile bile nasıl bir sene görüştün der ve bana olan güveni sarsılır. Ben öğrendiğim günde beri bırakması için çaba emek gösteriyorum ailesinin yapmadığı şeyi yapıyorum ama tek başıma gücüm yetmiyor yoruldum. Evlenince acaba gidip içermi acaba tartıştığımızda buna düşermi diye diken üstünde olmaktan huzurum kalmaz. Sevgiliylen böyle dert sahibi olduysam evlendiğimde halim ne olur?
benim gibi olan bu bataklıktan kurtulan yada çaba verip kurtulamayanlar varsa yazabilirler mi? Ben bağımlılık yapıyor diye kola içmeyen insanım sigaram dahi yok ama sevdiğim değer verdiğim insanın, sırf içebilmek için bana ne yalanlar sıraladığı bundan dolayı da güvenim kalmadığı için suçlanmak ben bunu çekmek zorunda mıyım içmiyorum diyip bide bana bağıran insanla evlilik olurmu ? Evlenince değişirmi ? Çocuk olunca bağımlılıktan kurtulurmu ? Yada bu sefer alkol bağımlısı olup çıkarmı ? Ailesiyle yeni tanıştım şimdi benim ailemle tanışmak istiyorlar. Lütfen eleştirmeden benimle konuşur musunuz ? Kim ister ki madde bağımlısı birine aşık olmak ?

Baslikta ikisini yan yana koymaniz bile yalnis. Kusura bakmayin ama siz terapi merkezi degilsiniz. Heleki cocuk katmayi aklinizdan bile gecirmeyin. Cocuklar insanlarin sorunlari icin yara bandi veya ilac degildir. Önce iyilessin sonra bir süre temiz kalabildikten sonra anca düsünebilir.
Ek not: size de bagrip cagiriyor. Ne evliligi Allah askina?!

Ah canım 32 yaşındaki adamı sen değiştiremezsin. Her gün gördüğümüz kadına şiddet haberlerindeki erkeklerin çoğu ya madde bağımlısı ya da alkolik. Birgün gerçekten bıraktığını düşündüğün anda bile tekrar başa dönebilir çünkü tek bir sefer daha kullanıma bağlı her şey. Ne kendine ne de ileride çocuklarına yaşatmak istemediğin şeyler yaşayabilirsiniz. Ne olur çok iyi düşün eğer vazgeçmek istemiyorsan da onu uzun süre takip et. Kararlılığından emin ol. Çok zor bir durum gerçekten Allah yardımcınız olsun.

1 yıldır birliktesiniz ve adam15 yıllık bağımlı, yetmiyor evlilik hayali kuruyorsunuz. abi siz ne yasıyorsunuz da bu adamlara bağımlı olup ayrilamiyirsunuz ben en çok bunu merak ediyorum. Çocukluğumuzda aile sevgisi mi görmüyorsunuz olay nedir yani?
Destek oldum belki bırakır diye ? Kendi de istiyordu bırakmayı düzenli teste gidiyor ama benim kafam bulanık diken üstündeyim hiç mi bırakma şansı olmaz ? Ben bu kişiye yardım etmeye çalışarak hatamı yapıyorum ?

kaçıp kurtulman en doğru ve en zahmetsiz çözüm.
gittikçe kötüye giderler yapabilecek bir şey yok profesyonel destekten başkası kesmez yani.
benim hayatımda psikolojik anlamda sorunları olan, geçmiş travmalarını üstünden atamamış biri vardı. bir iki yardım edeyim dedim de baktım durumu benim boyumu bayağı bi aşıyor, dedim seni profesyonel destek paklar allah şifa versin dedim tüydüm.
kimse kusura bakmasın.
değil yılları, bir günü bile heba etmeye değmez.
şimdi ayrıl, en fazla 1-2 ay üzülür özlersin sonra hayata dönersin.
böyle her günün ayrı sıkıntı.
kesip atmak lazım ya, at yani.
kangren olan uzuv boşuna kesilmiyor.

Kendine zarar veriyor, verebilir demiyorum, uyuşturucu kullanıp kendine zarar veren bir adama aşıksınız. Sizinle kavga ettiğinde size, anneninize babanıza zarar verebilir. Verecektir. Kendinize acımıyorsunuz bari ailenizdeki diğer insanlara acıyın ya. Sakince yorum yapacağım bir konu değil bu. İçince kafası yerinde değil kendinde değil sizi öldürebilir, anne babanızı öldürebilir. İki gün sonra çocuğunuz olduğunda cocugunuzu öldürebilir. Kafanız cidden doğacak şeyleri almıyorsa açın bir Gökhan Çınar'ın konuk aldığı kişileri dinleyin. Çilem Doğan'ın hikayesini bi dinleyin ya. 30 yaşında insansınız bile bile bunu yapıyor olamazsınız. Biz kadınları koruyalım diye kendimizi paralasak bile anlamı yok böyle durumlarda bile bile lades diyorsunuz şiddet dolu, ölüm getirecek bir hayata. Umarım yıllar sonra adınızı bir gazete haberinde kadın cinayeti olarak görmeyiz.

1 yıldır birliktesiniz ve adam15 yıllık bağımlı, yetmiyor evlilik hayali kuruyorsunuz. abi siz ne yasıyorsunuz da bu adamlara bağımlı olup ayrilamiyirsunuz ben en çok bunu merak ediyorum. Çocukluğunuzda aile sevgisi mi görmüyorsunuz olay nedir yani?

Ben buna hep Ana Theresa Kompleksi diyorum. Ben degistirebilirim..ben iyilestirebilirim diye kendilerini ve gerekirse cevrelerini de yakiyorlar

Ah canım 32 yaşındaki adamı sen değiştiremezsin. Her gün gördüğümüz kadına şiddet haberlerindeki erkeklerin çoğu ya madde bağımlısı ya da alkolik. Birgün gerçekten bıraktığını düşündüğün anda bile tekrar başa dönebilir çünkü tek bir sefer daha kullanıma bağlı her şey. Ne kendine ne de ileride çocuklarına yaşatmak istemediğin şeyler yaşayabilirsiniz. Ne olur çok iyi düşün eğer vazgeçmek istemiyorsan da onu uzun süre takip et. Kararlılığından emin ol. Çok zor bir durum gerçekten Allah yardımcınız olsun.
Linç yemeden aldığım cevap. Teşekkür ederim evet değiştirmeye çalıştım öğrenince sırtımı dönüp gitmedim destek olmak istedim ama güvenim kalmadı çok yıprandım çok yoruldum amin Allah razı olsun. Bir senemi verdim daha ne kadar verebilirim ki takip edebilirim bilmiyorum. 😔

1 yıldır birlikte olduğum biri var. Ben 30 o ise 32 yaşında hali vakti yerinde. Evlilik hayali kuruyoruz fakat uyuşturucu bağımlısı. Bir yıldır mücadele veriyorum onu bundan kurtarmak için ama 15 yıllık bağımlılık söz konusu. Aramız ne zaman kötü olsa alıp içiyor. Ailesiyle tanıştım benim ailemle tanışmak istiyorlar. Çok iyi bir hastanede ayakta tedavi görüyor 1 buçuk aydır düzenli test veriyor fakat güvenim yok. Şimdide içkiye düştü hergün bira içiyor su gibi beni babanla tanıştırırsan ben yola gelirim diyor ama ben aileme bu kişiyi uygun bulmuyorum. Babam değil alkol sigara dahi içmez ne yapcağımı bilmiyorum. Annem sadece alkol bağımlısı olduğunu biliyor sürekli kavga ettiğimiz için anneme sorunun bu olduğunu söyledim. Uyuşturucu desem beni evden salmaz sen bu insanla bile bile nasıl bir sene görüştün der ve bana olan güveni sarsılır. Ben öğrendiğim günde beri bırakması için çaba emek gösteriyorum ailesinin yapmadığı şeyi yapıyorum ama tek başıma gücüm yetmiyor yoruldum. Evlenince acaba gidip içermi acaba tartıştığımızda buna düşermi diye diken üstünde olmaktan huzurum kalmaz. Sevgiliylen böyle dert sahibi olduysam evlendiğimde halim ne olur?
benim gibi olan bu bataklıktan kurtulan yada çaba verip kurtulamayanlar varsa yazabilirler mi? Ben bağımlılık yapıyor diye kola içmeyen insanım sigaram dahi yok ama sevdiğim değer verdiğim insanın, sırf içebilmek için bana ne yalanlar sıraladığı bundan dolayı da güvenim kalmadığı için suçlanmak ben bunu çekmek zorunda mıyım içmiyorum diyip bide bana bağıran insanla evlilik olurmu ? Evlenince değişirmi ? Çocuk olunca bağımlılıktan kurtulurmu ? Yada bu sefer alkol bağımlısı olup çıkarmı ? Ailesiyle yeni tanıştım şimdi benim ailemle tanışmak istiyorlar. Lütfen eleştirmeden benimle konuşur musunuz ? Kim ister ki madde bağımlısı birine aşık olmak ?
Sizin kafa yapınız ve düşünceleriniz eleştirmeden yazılacak şekilde değil. .Burada size destek çıkan olursa ona da şaşarım. Uyuşturucu bağımlısı sevgilisiyle evlenip çocuk olunca düzelir mi diye düşünen birisiniz cidden şaşırım.

32 yaşında hali vakti yerinde.

Evlilik hayali kuruyoruz fakat uyuşturucu bağımlısı

15 yıllık bağımlılık söz konusu.

Şimdide içkiye düştü hergün bira içiyor su gibi

Evlenince değişirmi ? Çocuk olunca bağımlılıktan kurtulurmu ?
Kesinlikle evlenmelisiniz. Mükemmel eş mükemmel bir baba olur

Destek oldum belki bırakır diye ? Kendi de istiyordu bırakmayı düzenli teste gidiyor ama benim kafam bulanık diken üstündeyim hiç mi bırakma şansı olmaz ? Ben bu kişiye yardım etmeye çalışarak hatamı yapıyorum ?

Ya sen bu kadar yardım gonullusuysen yardıma ihtiyacı olan tonla insan var gir bir yardım kuruluşuna çalış.

Ailesinin yapmadığını ben yapıyorum demek nasıl bir kafadır ya. Lütfen fake ol.

Evlenince düzelir mi? Çocuk olunca düzelir mi? Ailesinin yapmadığını ben yapıyorum diyen biri lütfen fake olsun.

Aslında her şeyde davul bile dengi dengine olmalı. Sizin kötü alışkanlığınız yoksa böyle bir insanla ne işiniz var? Aynı sizin gibi babam ne alkol ne sigara içer. Ben kola dahi içmem bırakın sigara ve alkolü. Ailemi bildiğimden tanıştığım kişiye ilk sorum alkol ve sigara oldu ve öyle başladım. Çünkü ileride kabul etmeyeceklerini biliyordum. Bunları geçtim ama uyuşturucu kullanan birine güvenemezsiniz. Neler duyuyoruz ne kadar korkunç şeyler.

X