Maddi durumu yüksek insanlar neden kibirli oluyor?

Kroyum ama para bende🤣
Şaka bir yana bu biraz aşağlık komplekserinden geliyor..Bizim tanıdığımız bir aile var.Önceden durumları normaldi sonra zengin oldular..İki erkek kardeş sonradan zengin olsalar da hiç paralarıyla hava attıklarını görmedim.Ama eşleri hep hava atarlardı..Adamlardan biri karısının bu tavırlarına gıcık olur ona pek iyi davranmazdı..O da kocası onu aşagıladıkça daha hava atma derdine girerdi..Çocuklarıda öyle alıştırmışlardı.Hep çorabım şu marka şurdan giyiniyorum filan diye konuşurlardı..
Ben zengin yada fakir farketmez kim beni eleştirirse işin içinden çıkamazsam hee he öyleyim derdim çıkardım içinden..Ne uğraşıcam milletle..Yok sen suskunsun yok saçın böyle yok boyun şöyle.Görünüşümü bile eleştirirlerdi..Gidin Allaha söyleyin o yarattı beni..Benim şikayetim yok şükrediyorum sizin varsa yaradana şikayet edin derdim..Ne uğraşıcam aklından zoru olanlarla

Benim cevremdede var boyleleri. Egitim sifir gorgu sifir kultur sifir ama para var diye kendilerini herkesten ustun goruyorlar. Bilip bilmedikleri her konuda bir fikirleri var 😂 Bu insanlarla mumkun mertebe diyaloga girmemek lazim.

Onlar kibirli değil sonradan görme görgüsüzler ondan öyle davranıyorlar küçük dağları kendileri yarattı sanıyorlar ağızlarına bir yapıştıracaksın lafı bir daha yapamayacaklar

Baba parası derken şöyle aslında yani hayatta hiçbir şey için cabalamiyorlar. Yani bahsettiğim kişinin cocuklari dünyadan bir haber ne okul derslerini bilirler ne de güncel hayati. Ben mesela tarihi cok severim,ilgiliyimdir bununla ilgili bir konu açılır bende biliyorsam söylerim o kisi beni de kendi çocukları gibi kitap okumaz,haber izlemez,hiçbir konuda kendini geliştirmemis olarak görür. Örneğin ben matematikle ilgili bir konu açmistim ben bir şeyler için çabalıyorum ama baba parası yiyor dediğim kişilerin ne lise,ne üniversite dertleri oldu. Biraz şımarıklığı bıraksınlar diye aileleri işe soktu tanıdık birinin yanına üniversite sınavında barajı geçemeyen cocuk benim oturumuna laf söylüyorlar diye 2 günde işi bıraktı.
Bunlardan size ne. Boşver in önünüze bakın.

zengin insanlar böyle değil ki görgüsüz insanları ezerek ego tatmini yaşayan insanlar böyle.bu kadar çok kafaya neden takıyorum diye önce kendinizi bir sorgulayın derim.biri bana şunu alma bu aldığın güzel değil okulun iyi bir okul değil vs dese sanane ben beğendim aldım ben okudum mutluyum sen daha iyisini yap der geçerim kenara

zengin insanlar böyle değil ki görgüsüz insanları ezerek ego tatmini yaşayan insanlar böyle.bu kadar çok kafaya neden takıyorum diye önce kendinizi bir sorgulayın derim.biri bana şunu alma bu aldığın güzel değil okulun iyi bir okul değil vs dese sanane ben beğendim aldım ben okudum mutluyum sen daha iyisini yap der geçerim kenara
Bana böyle yapan oldu, mesleğimle ilgili. Filanca şurada benim mesleğim söyleniyor kendince beni küçümsemek için ama söyleyen amcamın kayınvalidesi. Beni ikinci görüşü. Söylediği şey de şunun gibi sen devlette doktorsundur, filanca özel muayene açmış doktordur falan. Hani kimin konumunun iyi olduğu da çok göreceli bir mevzu benim mesleğimde. Kaldı ki benden iyi de olabilir cevap bile vermedim. Hani söyleyen çok cahil, bayağı, düşüncesiz ve sonradan görme ise bu bana dokunmaz, hatta o lafı söyleyene acıyarak bakarım. Çünkü bazı konularda cahilce konuşmuş olur insan bilmeden. Ben şimdi kolejdeki öğretmen mi yetkin yoksa mebdeki öğretmen mi yetkin şahsı tanımadan ne söyleyebilirim ki... Bunun gibi. Konu sahibi arkadaş da çevresinden feyz alsın onlar gibi yapmasın. Aslında güzel bir hayat dersi. Bunlara sinir olmasa onlar gibi olsa... bazen sinir olarak da insan onlar gibi davranabilir gerçi sürü psikolojisi, çevreden hepimiz etki alabiliyoruz. Sözün özü çok da takmayın bu tarz kişilikleri.

Bana böyle yapan oldu, mesleğimle ilgili. Filanca şurada benim mesleğim söyleniyor kendince beni küçümsemek için ama söyleyen amcamın kayınvalidesi. Beni ikinci görüşü. Söylediği şey de şunun gibi sen devlette doktorsundur, filanca özel muayene açmış doktordur falan. Hani kimin konumunun iyi olduğu da çok göreceli bir mevzu benim mesleğimde. Kaldı ki benden iyi de olabilir cevap bile vermedim. Hani söyleyen çok cahil, bayağı, düşüncesiz ve sonradan görme ise bu bana dokunmaz, hatta o lafı söyleyene acıyarak bakarım. Çünkü bazı konularda cahilce konuşmuş olur insan bilmeden. Ben şimdi kolejdeki öğretmen mi yetkin yoksa mebdeki öğretmen mi yetkin şahsı tanımadan ne söyleyebilirim ki... Bunun gibi. Konu sahibi arkadaş da çevresinden feyz alsın onlar gibi yapmasın. Aslında güzel bir hayat dersi. Bunlara sinir olmasa onlar gibi olsa... bazen sinir olarak da insan onlar gibi davranabilir gerçi sürü psikolojisi, çevreden hepimiz etki alabiliyoruz. Sözün özü çok da takmayın bu tarz kişilikleri.
aynen takmaması gerekir hayat kendi hayatı sadece bir dereceye kadar çekirdek aileye hesap verilir gerisini ilgilendirmez yaptığımız seçimler.konu sahibi bunlarla kafayı yoracağına dil öğrensin kitap okusun bir hobi edinsin.insanların dediklerini bu kadar dikkate alsaydık ooooo

Benim pek arkadaşım yoktur yani 3-4 tane ancak onlarla da ayda yılda bir görüşürüz bunu biliyorlar kimseyle anlaşamıyor,geçinemiyor diye beni bastiriyorlar iyice. Onlarla görüşmek istemeyince de annem başlıyor sen kimseyle gecinemezsin diye😔
Kafa yapınızın uyuşmadığı, en önemlisi saygı görmediğiniz bir ortamda bulunmak yerine yalnız olun daha iyi. Ben iki yıldır yalnızdım, çalıştığım yerde çok kişi var ama hiçbirisi de benim aradığım arkadaş kategorisinde değildi, istemedim görüşmek, merhaba merhaba ile kaldı ilişkilerimiz. Yalnız olabilirsiniz, bu gayet normal bir şey. Bu sizi geçimsiz birisi de yapmaz, sadece enerjinizin tuttuğu, aynı frekanstan konuştuğunuz, birileri çıkmamış olabilir karşınıza. Ben şimdilerde yeni yeni iki tane arkadaş edindim, onlar da benim kafa yapıma uymasaydı yine görüşmez yalnız olmaya devam ederdim. Mutlu olmadığınız ortamlarda sırf yalnız kalmamak için bulunmayın, bakın nasıl enerjinizi emiyorlar, kendinizi kötü hissetmenize sebep ölüyorlar.

Zenginlikle fakirlikle alakası yok bu durumun.. Gör😂 Benim bir yakınım ilk okul 5 sınıfa kadar okumuş mesela onuda 8 yılda zar zor bitirmiş, Dizilerden tarih öğrenip bize satıyor 🤣 Baba parası ile yaşıyor kendisi çok zeki bizi aptal yerine koyuyor gülüp geçiyorum ben.. Cahil insanlarla yarışamazsın gülüp geçmeyi öğrenmelisin...

X