Mahkeme bilgisi olan lütfen yazsin

Sevgiperisi88

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2022
376
45
Babami karakola götürdüler bir gece orda kalıcak sabaha mahkeme olucak bir alışveriş merkezine borcundan dolayı süreç nasıl ilerler o anda hemen paranın tamamı istenir mi yoksa taksitlendirme olur mu

Evet evshoptan alışveriş yaparken senet imzalamisti avukai arasam olur mu borç taksitlendirme olur di mi
Senet imzaladığı için kimseyi hapse atamazlar. Bu bahsettiğim icradaki görevlilerin önünde tahahütname imzalamasıydı. Anlattığınız gibiyse nasıl babanızı alıp götürdüler bilmiyorum ama sadece senet imzasından babanızı tutuklayamazlar. Böyle bir şeyin imkanı yok.

Evet evshoptan alışveriş yaparken senet imzalamisti avukai arasam olur mu borç taksitlendirme olur di mi

bu çok saçma ama. borcu varsa haciz gelir maaşına maaşı yoksa eve vs. borç için polis kapıya dayanıp kimseyi almaz kimse mahkemeye çıkmaz. babanız başka bir olay için alınmıştır.

Senet değil ama taahhütname imzaladiysa olabilir ama daha önce bilgilendiriliyor.
Evinize icra memurları gelirdi.
Taahhüt imzanirsa zaten icralık senet taksitlendirmeye giriyor.odenmemesi durumunda taksit yapılmıyor.

Nafakadan dolayı icralık olunursa karşı taraf şikayetçi olunca bir süre tutuklu kalınıyor böyle birşey olabilir mi ?

Yada bambaşka bir olaydan dolayı gözaltına alınmıştır.son 10 yıldır senet,icra durumunda tutuklama hiç duymadım bende.

Senet değil ama taahhütname imzaladiysa olabilir ama daha önce bilgilendiriliyor.
Taahhüt imzanirsa zaten icralık senet taksitlendirmeye giriyor.odenmemesi durumunda taksit yapılmıyor.

Nafakadan dolayı icralık olunursa karşı taraf şikayetçi olunca bir süre tutuklu kalınıyor böyle birşey olabilir mi ?

Yada bambaşka bir olaydan dolayı gözaltına alınmıştır.son 10 yıldır senet,icra durumunda tutuklama hiç duymadım bende.
İcradan mahkemeye cikicak

Zaten karakol polisleri tutuklanicak demiyor mahkemeye cikicak bugün burda kalmalı dediler

Zaten karakol polisleri tutuklanicak demiyor mahkemeye cikicak bugün burda kalmalı dediler
Ben anladım durumu.
Babanız taahhütname imzalamis.
O zaman icralık olan senet taksitleniyor.
Onu da ödememiş.
Karşı tarafın elinde taahhüt olunca mahkemeye verilmiş.
1 veya 2 celse görülmüş babanıza tebligat ulasmadiysa,duruşmaya katılmadıysa,zorla getirilme kararı çıkmış.
Bu durumda mahkemeye kadar gözaltında kalır duruşmaya girer.
O borcu da belirtilen süre de yatırmak zorunda.
Ayrıca mahkeme ve giderleri de babanız karşılar

O zaman babanız taahhütname imzalamıştır.
Ben anladım durumu.
Babanız taahhütname imzalamis.
O zaman icralık olan senet taksitleniyor.
Onu da ödememiş.
Karşı tarafın elinde taahhüt olunca mahkemeye verilmiş.
1 veya 2 celse görülmüş babanıza tebligat ulasmadiysa,duruşmaya katılmadıysa,zorla getirilme kararı çıkmış.
Bu durumda mahkemeye kadar gözaltında kalır duruşmaya girer.
O borcu da belirtilen süre de yatırmak zorunda.
Ayrıca mahkeme ve giderleri de babanız karşılar
Ama gün içinde tüm borcu verin demezler değil mi

Ama gün içinde tüm borcu verin demezler değil mi
Yok gün icinde demezler ama bir gün verirler o zamana kadar yatırmak zorunda.
Eğer yatirmazsa hem faiz işlenir hem hapis cezası alır.
Borcun miktarına göre hapis cezası günü veriliyor.
O ceza bitince yine ödemezse yine katlanarak hapis cezası alıyor.

X