Göz Makyajı Makyaj yapınca gözlerim şişiyor :((

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)
M

MeDuSa

Ziyaretçi
Kızlar makyaj yapınca gözlerime, bi kaç saat sonra gözlerim felaket derecede şişiyo kızarıyo ve dersi soyuluyo
makyaja devam edersem derisi kat kat soyuluyo nerdeyse göz kapağımdaki tüm deri gidecek gibi :1shok:
doktora dedim o da alerjidir dedi farklı marka dene dedi
denedim ama her marka alarji yapıyo önceden böyle değildi dedim
o zaman hiç göz makyajı yapma dedi senağlama
bu durumu yaşayan varmı başka
aslında günlük çok makyaj yapan bi insanda değilimdir
düşünüyorumda düğün günümde makyaj yapamıcam yaaaa :çok üzgünüm:
gözlerime rimel bile sürsem aynı şey oluyo
şimdiden yıllar sonrası olacak düğünümü düşünüyorum rüyamda unutup makyaj yapıyorum düğünde gözlerim şişiyo rüyama bile giriyo :1shok:
aynı durumu yaşayan var mı başka Allah hiçbirinize yaşatmasın ama :çok üzgünüm:
ne yapcam bilemiyorum :uhm:

Kızlar makyaj yapınca gözlerime, bi kaç saat sonra gözlerim felaket derecede şişiyo kızarıyo ve dersi soyuluyo
makyaja devam edersem derisi kat kat soyuluyo nerdeyse göz kapağımdaki tüm deri gidecek gibi :1shok:
doktora dedim o da alerjidir dedi farklı marka dene dedi
denedim ama her marka alarji yapıyo önceden böyle değildi dedim
o zaman hiç göz makyajı yapma dedi senağlama
bu durumu yaşayan varmı başka
aslında günlük çok makyaj yapan bi insanda değilimdir
düşünüyorumda düğün günümde makyaj yapamıcam yaaaa :çok üzgünüm:
gözlerime rimel bile sürsem aynı şey oluyo
şimdiden yıllar sonrası olacak düğünümü düşünüyorum rüyamda unutup makyaj yapıyorum düğünde gözlerim şişiyo rüyama bile giriyo :1shok:
aynı durumu yaşayan var mı başka Allah hiçbirinize yaşatmasın ama :çok üzgünüm:
ne yapcam bilemiyorum :uhm:

Çok ilginç ya:uhm:
Bence başka bir doktora daha görün. Mutlaka bir tedavisi vardır.
Çünkü sonradan oldu diyorsun. Bir süre hiç bir şey sürme bakalım.
Bir de kirpiklerin için badem yağı falan kullanıyor musun?
Ben bir ara geceleri badem yağı sürüyordum.
Gözlerim berbat olmuştu. Şişip kızarmıştı.:tomato:
Ama kullanmayı bırakınca hemen geçti.

canim cok gecmis olsun...cidden kotu bir durum

bir kac doktora daha danis lutfen..

hint yağı sürüodum onu da bıraktım cnm ne sürsem kıpkırmızı oluo ve deri resmen soyuluo :KK43:

Canım kesin kullandığın ürünler allerji yapıyordur .En iyisi deneme boyu ürünler iste ve dene .Birçok ürün bende de allerji yapıyor .Ama yapmayan bir ürün muhakkak bulursun .Aynı sorunları ben de yaşıyorum .Öyle ki kozmetik ve bakım ürünlerinden nefret eder hale geldim .Özellikle eczane ürünlerini kullanmanı tavsiye ederim .

bir ara bende de makyaj yapınca veya göz kremi sürünce kızarma oluyodu.. ürünler kalitesşiz diye gidip en pahalı markaları aldım ..ama yine oldu.. sonra malzemeden veya gözden değil midemden kaynaklandını anladık..evet yanlış değil mide asitim arttığı için yediklerimi yediğim yiyecekleri hazmedemiyordum ve karaciğerimde zorlanıyormuş.. mide ilacı kullandıktan sonra gözlerimde düzeldi.. bilemiyorum ama göz allerjisi başka bişeye dayalı olabilirmi acaba.. genel olarak bi tahlil falan yaptır canım ..

bir ara bende de makyaj yapınca veya göz kremi sürünce kızarma oluyodu.. ürünler kalitesşiz diye gidip en pahalı markaları aldım ..ama yine oldu.. sonra malzemeden veya gözden değil midemden kaynaklandını anladık..evet yanlış değil mide asitim arttığı için yediklerimi yediğim yiyecekleri hazmedemiyordum ve karaciğerimde zorlanıyormuş.. mide ilacı kullandıktan sonra gözlerimde düzeldi.. bilemiyorum ama göz allerjisi başka bişeye dayalı olabilirmi acaba.. genel olarak bi tahlil falan yaptır canım ..

bende de gastrit var :bbo:
belki onun etkisi olabilir
çok saol cnm :CüvCüv:
cilt doktoruna mı gitmiştin :uhm:

göz dr..una gittim ben ..gözümde kılcal damarlarımında çatladığını söylemişti.. kontipasyon yani kabızlık varmı dedi .. bende yok dedim.. gastrit varmı dedi.. midemde o aralar rahatsızlık vardı evet ama ben dikkate almamıştım ..iç hastalıkları uzmanına gittim gastrit var dedi.. ilacı yaklaşık 1 ay kullandıktan sonra gözlerim düzeldi.. şu anda 16 haftalık hamileyim ilaç kullanamadığım için gözlerim gene kızarıyor makyajda yapamıyorum ..

benimde cildim alerjik ürünümü değiştirdiğim gün kızarır şişer yüzüm özellkle gözlerim. bence kullandığın üründen dolayı. bende doktora gitmiştim bana da yapma dedi. ben bi süre yapmadım dermokozmetik ürünler kullanırım genelde ve markaları pek değiştirmem. bu arada bence bi süre makyaj yapma, dermokozmetik göz çevresi ürünü kullan ben öyle yaptım. bide şu var, her yağı falan sürmeyelim gözümüze yüzümüze sonra böyle tepki verebiliyo. bi süre belirli ürünleri keserek cildinin tepkilerini gözlemle. ben mesela avonun hiçbir ürününü kullanamam anında şişer yüzüm. bunun gibi ölç bi bakalım cildinin reaksiyonlarını. bide gözünün içine kalem falan çekiyosan o da yapabilir, rimelde yapabilir.geçmiş olsun. :asigim:Şeniz

bu gözlerinin hassas olduğunu gösterir. ya göz kalemi sana alerji yapıyor , ya başkasının göz kalemini kullanıyorsun , ya da göz kalemi sürdükten sonra yatarken çıkarmadan yatıyorsun. bunlar gerçekten en önemli faktörler. kesinlikle başkasının göz kalemini kullanmamalıyız. dediğim şeylere dikkat etmelisin.

Aynı sorunu şuan ben yaşıyorum makyajı bırakıl damla kullanmaya başladığım zaman iniyo makyaj yaptığım an tekrar şişiyo kaşıntı kızarıklık döküntü oluyo siz çözümünü buldunuz mu

X