Makyaj yapmak kötü bir şey mi?

Kızlar merhaba, yeni evliyim bazılarınız bilir belki eşimle ailemle ve onun ailesiyle çok şükür ki çok mutluyum hiç bir problemim yok. Ama bir eltim var, onu haklı gören de olabilir görmeyen de olabilir saygım gerçekten sonsuz. Konuya gireyim
Öncelikle şunu söyliyim benim eltim günlük hayatında makyaj adı altında sadece eyeliner, pudra ve ruj üçlüsünü kullanır. Evet belki çok çok abartı bir makyaj tarzı yok ama, yüzüne günde 2 saatte bir pudra sürmesine, eyelinerının sürekli üstünden geçmesine ve her boş vakitte rujunu tazelemesine rağmen, bulunduğumuz ortamlarda kendisini 0 makyaj benide full makyajlı yansıtmaya bayılır.
Ben makyajımda göz kapaklarıma (kendi ten rengimden daha sarımsı olduğu için) kapatıcı sürüyorum ve bir de doğal tonlarda bir ruj sürüyorum, benimde makyajım bu şekilde. O ruj gün içerisinde yok oluyor ve tazeleme gereği bile duymuyorum.
Bence bu konu insanların tamamen kişisel tercihi kimisi günlük makyajında kontürleme bile yaparken kimisi hiç bir şey kullanmayabilir, bu çok normal ve saygı duyulması gereken bir durum.
Geçen kayınvalidemin günü vardı, cumartesi günü. Ben ve eltimde ordaydık. Kadınların çoğu kayınvalidem yaşlarında ve bazıları da gelinleriyle gelmişlerdi işte.
Eltim ordakilere, ya işte ben hiç makyaj yapmam zaten kendi doğal güzelliği olan insana makyaj hiç yakışmıyor, bende bir nemlendiricimi sürerim başka da bişey yapmam dedi sonra benim adımı söyledi dediki işte dedi ben sana da söylüyorum hep makyaj yapma cildini çok yıpratıyosun diye ama dinlemiyosun ablacım beni dedi. Bende ben cildimi yıpratıcak kadar makyaj yapan birisi değilim ki dedim, mesela geçen mağazaya gittim pudra bakıcaktık anneme dedim senin şuan kullandığın pudrayı sordum dedim, daha hafif bişey kullanabilirsiniz günlük olarak dediler dedim, hem içeriğine baktım çok zararlı maddeler var dedim (laborant olduğumu söyleyerek) sende bence kulllanmamalısın dedim. Eltimde nemlendirici var diyorum hala pudra diyor ya dedi, kayınvalidem de bana döndü güzel kızım benim diyerek sırtımı sıvazladı. Hiç cevap vermedim eltime. Ve o gün gözümün önünde yaptı makyajını eyeliner çekti, fondöten sürdü (revlon colorstay) ve üzerine pudra geçti ve bu föndetinin ne kadar kapatıcı olduğunu bilen bilir sizce nemlendirici sürdüm çıktım demek ikiyüzlülük olmuyor mu ve orda beni full makyajlı göstermeye çalışmak. O kadar sinirlendim ki, gerçi herkes onun yüzüyle benim yüzüm araasındaki farkı gördü ama.... Sizce bundan sonra bidaha böyle bişey yaparsa nasıl cevap vermeliyim? Bu arada bu hareketi 2. olmuştu o yüzden cevap verdim, sizce 3. sü olursa ne yapmalıyım?? Çok sinirlendim kızlar uzattım biraz afedersiniz.
makyajlı yüz ile makyajsız yüz ortada zaten, boşuna kendini sinir edip strese sokma derim he de geç

O doğalım dese de insanlar bakınca görüyordur makyajını zaten.siz takmayın gülün geçin.komik duruma düşürüyor böyle insanlar kendilerini.bana eğlenceli geliyor

Bazı kadınların haset duyguları daha fazladır. Ben mesela çok fazla kadının olduğu ortama girmiyorum. Çünkü çok saçma şeyleri dahi rekabet ve hasete dönüştürüyorlar... İster fazla ister az makyaj yapın. Onu ilgilendirmez...

Aynen cok kadinli ortama giremiyorum
Cok net cekememezlik oluyor.
Cekilmeyecek bir yanim da yok ne ahim sahim guzelligim ne cok prestijli bir isim ne bir zenginligim vesaire... o kadar basit seylere takiliyorlar ki...

Çocukça şeyler bunlar. Bir daha tekrarlarsa al eline peçeteyi gülerek şakalaşarak eltinin yüzüne sür zaten ne varsa ayan beyan çıkar ortaya sonra da dön oradakilere hakikaten hiç yok ya i(buraya devrilen gözler ve abartılı ses tonu gelecek) de. Herkes gerekli mesajı alır diye düşünüyorum.

Sizin buna takilmaniza sasirdim .Ona laf sokma cabaniza sasirdim .Yaslar kac ? Ben de ne makyaj malzemeleri var alıyorum alliktan tut kapatici aydinlaci hersey var ne suruyorum ruj ,far ,rimel ,kalem.Oda ozel yerlerde .5tane eltim var hicbiri ne surer bakmam .Biri bana boyle sey dese gulerim orali olmam.

Fesat detected. Ya ben boyle insanlara susamiyorum. Bence bisiler soyle mesela; "senin de surdugun fondotenden beynine de oksijen gitmiyor heralde ki yaptigin kat kat makyaji unutuyorsun."
Yada "cinim eyelineri gozunun icine cektin galiba beni tam goremedigini dusunuyorum, korkuyorum"

Kendimi öyle mutlu hissettiğim için makyaj yaparım. Benden başka kimseyi de ilgilendirmez. Cilt benim, yüz benim... El aleme ne?

Onu makyaj yaparken gordugunde soyle.
Suan fondoten suruosun ,sonra makyaj yapmiyorum diyorsun
Makyaj yaptigini hep unutuyorsun dermisin :)

İsteyen istediği kadar makyaj yapar önemli olan kadının kendini mutlu hissetmesi. Mesela sen fondöten pudra sürüpü mutlu oluyorsun sana bir şey diyor muyum bana da karışma de. Nemlendiciri diyorum ya falan derse ikimiz de biliyoruz boşuna kıvırma de. Açık açık suçla onu yaa. Böyle açık davranmadan utanmazlar.

Bende Revlon kullaniyorum kapaticiligi cok dusuktur omu belirteyim once de.
Cok sacma bi muhabbet cidden. Cocuk gibisiniz ikinizde

Kızlar merhaba, yeni evliyim bazılarınız bilir belki eşimle ailemle ve onun ailesiyle çok şükür ki çok mutluyum hiç bir problemim yok. Ama bir eltim var, onu haklı gören de olabilir görmeyen de olabilir saygım gerçekten sonsuz. Konuya gireyim
Öncelikle şunu söyliyim benim eltim günlük hayatında makyaj adı altında sadece eyeliner, pudra ve ruj üçlüsünü kullanır. Evet belki çok çok abartı bir makyaj tarzı yok ama, yüzüne günde 2 saatte bir pudra sürmesine, eyelinerının sürekli üstünden geçmesine ve her boş vakitte rujunu tazelemesine rağmen, bulunduğumuz ortamlarda kendisini 0 makyaj benide full makyajlı yansıtmaya bayılır.
Ben makyajımda göz kapaklarıma (kendi ten rengimden daha sarımsı olduğu için) kapatıcı sürüyorum ve bir de doğal tonlarda bir ruj sürüyorum, benimde makyajım bu şekilde. O ruj gün içerisinde yok oluyor ve tazeleme gereği bile duymuyorum.
Bence bu konu insanların tamamen kişisel tercihi kimisi günlük makyajında kontürleme bile yaparken kimisi hiç bir şey kullanmayabilir, bu çok normal ve saygı duyulması gereken bir durum.
Geçen kayınvalidemin günü vardı, cumartesi günü. Ben ve eltimde ordaydık. Kadınların çoğu kayınvalidem yaşlarında ve bazıları da gelinleriyle gelmişlerdi işte.
Eltim ordakilere, ya işte ben hiç makyaj yapmam zaten kendi doğal güzelliği olan insana makyaj hiç yakışmıyor, bende bir nemlendiricimi sürerim başka da bişey yapmam dedi sonra benim adımı söyledi dediki işte dedi ben sana da söylüyorum hep makyaj yapma cildini çok yıpratıyosun diye ama dinlemiyosun ablacım beni dedi. Bende ben cildimi yıpratıcak kadar makyaj yapan birisi değilim ki dedim, mesela geçen mağazaya gittim pudra bakıcaktık anneme dedim senin şuan kullandığın pudrayı sordum dedim, daha hafif bişey kullanabilirsiniz günlük olarak dediler dedim, hem içeriğine baktım çok zararlı maddeler var dedim (laborant olduğumu söyleyerek) sende bence kulllanmamalısın dedim. Eltimde nemlendirici var diyorum hala pudra diyor ya dedi, kayınvalidem de bana döndü güzel kızım benim diyerek sırtımı sıvazladı. Hiç cevap vermedim eltime. Ve o gün gözümün önünde yaptı makyajını eyeliner çekti, fondöten sürdü (revlon colorstay) ve üzerine pudra geçti ve bu föndetinin ne kadar kapatıcı olduğunu bilen bilir sizce nemlendirici sürdüm çıktım demek ikiyüzlülük olmuyor mu ve orda beni full makyajlı göstermeye çalışmak. O kadar sinirlendim ki, gerçi herkes onun yüzüyle benim yüzüm araasındaki farkı gördü ama.... Sizce bundan sonra bidaha böyle bişey yaparsa nasıl cevap vermeliyim? Bu arada bu hareketi 2. olmuştu o yüzden cevap verdim, sizce 3. sü olursa ne yapmalıyım?? Çok sinirlendim kızlar uzattım biraz afedersiniz.
Kendini överken yada örnekleme yaparken beni kullanma de

susma
lafını esirgeme
kıskanç fesat resmen.
ben makyaj yapıyorum. Kendimi böyle iyi hissediyorum
hiç ymakyaj yapmadan işe geldiğim günler oldu
zaten sabah makyajsız gelip öğlene doğru makyaj yapıyorum
aşırı beyazım ve biraz çilliyim makyaj yapmadığım zamanlar beğenende oldu
beğenmeyende
laf edenlere buna ben karar veririm diyorum bu kadar

bir insanın yüzüne yakondan baksanız yüzüne ne sürmüş cok belli olur ki yani hani çok önemliyse kimin ne düşündüğü o dediği insanların yanına gidin ve cildinizi gösterin hiç bişey demeden tabiki bakon benim cildimde yok demeden zaten insanlar az çok biliyo merak etme.. ayrıca madem yüzünde hiç bişry yokmuş doğuştan eyelinerlı doğanıda ilk defa duydum çok güldüm eltinize

Ben olsam şu konuşmalardaki bir insanı direkt bozarım.
Her seferinde de bunu dile getiririm ki bir daha yapmaya yüz bulmasın.
İnsanların içinde sizi rencide edici şekilde davranamaz.

X