maldivlerde balayı

Maldivler rüya gibi bir yer benim için ama nişanlımı türkiye içinde bile balayına gitmeye zor ikna ettim karadeniz turu yapıcaz inşallah

Maldivlerle ilgili sorusu olan var ise direk yazsın harika bir balayından donduk hepinizle paylasmak isterim

Maldivlerle ilgili sorusu olan var ise direk yazsın harika bir balayından donduk hepinizle paylasmak isterim
Merhaba
Aslında detayları genel olarak anlatabilirsen çok güzel olur dört ay sonra düğünümüz var Maldivler düşünüyoruz, nerede kaldınız , herşey dahil konsept mi ? kaç gün ideal gibi gibi :) :)

sevgiler

Merhaba
Aslında detayları genel olarak anlatabilirsen çok güzel olur dört ay sonra düğünümüz var Maldivler düşünüyoruz, nerede kaldınız , herşey dahil konsept mi ? kaç gün ideal gibi gibi :) :)

sevgiler

aslında daha önceki yazılanlarda bilgiler vermişim.
gün olarakta 4-5 gün ideal bence. fazla kalsaydık sıkılabilirdik ama bu biraz yapı meselesi. biz gezmeyi ve hareket halinde olmayı tercih edenlerdeniz.
katar aktarmalıydı uçağımız ve 4-5 saat aktarma süresi vardı ve o arada biz katarda bir avmye gidip telefon almıştık.
doha havaalanıda acayip güzeldi ve o zamanlar ülkemize göre uygun fiyatlı ürünler vardı. örneğin gözlük bir alana bir bedavaydı ve 800 tl civarı fiyata bir rayban ve bir prada (orjinal) gözlük almıştık ve o modeller ülkemize bir yıl sonra gelmişti. hediye olarak sigara filan almıştık

Biz turdan almamıştık ama kendimiz bookingden vs ayarlamıstık. İptak gözüküyo suan bizim icin malesef düğünde ertelenecek zaten...bu arada biz bali almıştık
Bizimde düğünümüz 31 Mayıstı tur da 2 Hazirandı tabi ikiside iptal ama tur şirketiyle hala görüşmedik ne olacak diye

Bizimde düğünümüz 31 Mayıstı tur da 2 Hazirandı tabi ikiside iptal ama tur şirketiyle hala görüşmedik ne olacak diye
Bizimde 31 Mayıstı tesadüfün böylesi:) ama Agustos ayına erteliyoruz biz. Bu yüzden ben booking aracılıgıyla otele iptal talebinde bulundum. Covid 19 sebebiyle senınde iptal etme hakkın var diye biliyorum. Bir an önce görüs derim

Biz yeni döndük balayından. Vize gerekmiyor. Uçak biletleri biraz pahalı 2 kişi gidiş dönüş 1700 dolar tuttu. Otellerde su üstü yada normal odalara göre fiyatlar değişiyor villalar geceliği ortalama 450 dolar. Gideceğiniz zaman oteliniz herşey dahil olsun çünkü ayrıyetten alacağınız su bile çok çok pahalı 4 dolar su orada. Gezilere turlara katılmak isterseniz turlar kişi başı 100 dolar-150 dolar arası değişiyor. Masajda aynı şekilde. Genelde oteller balayı çiftlerine 1 tur hediye edıyorlar. Bizim gittiğimiz otelde de masaj için oda başına 100 dolar hediye vardı. Bu tarz şeyleri de soruşturun. Otellerin ayrıcalıkları hedıyelerı neler vs.

Düşük sezonda gitmiş olmamıza rağmen oradaki yağmur bile çok keyifli ısı düşmüyor zaten yağmurda denıze havuza rahatlıkla girebiliyorsun ve havanın kapalı olduğu bir güne denk gelmedik hep güneşliydi yağarsa da gece yağmur yağıyordu. Gün içinde 3-4 dk yağıp bitiyordu. O da çok keyifli oluyordu yağmur yağsın dıye beklıyordum bazen :dondurma:

X