Mama takviyesi yapan anneler

aysbar

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2008
368
2
kızlar bebeğim(erkek) 50 günlük.sütüm az olduğu için mama takviyesi yapıyorum .Benim gibi olan anneler siz günde kaç öğün mama veriyorsunuz dün doktorum 4750gr.olmuş .kilosunu çok buldu.günde 2 öğün vermemi istedi ancak benim bebeğim çok iştahlı sütte az olunca göğsümde basıyor çığlığı mecburen bu seferde mama veriyorum.ne yapacağımı şaşırdım.
Sizler nasıl yapıyorsunuz.cevaplarınız için teşekkürler

kızlar bebeğim(erkek) 50 günlük.sütüm az olduğu için mama takviyesi yapıyorum .Benim gibi olan anneler siz günde kaç öğün mama veriyorsunuz dün doktorum 4750gr.olmuş .kilosunu çok buldu.günde 2 öğün vermemi istedi ancak benim bebeğim çok iştahlı sütte az olunca göğsümde basıyor çığlığı mecburen bu seferde mama veriyorum.ne yapacağımı şaşırdım.

Canım hangi mamayı veriyorsun?
Bende kızımı mamayla büyüttüm fakat verdiğin mamaya da bağlı bu diye düşünüyorum.
Ben kızımı SMA ile büyüttüm çok aşırı kilo almadı. Milupa verdim bir süre baktım çocuk şişti bıraktım hemen. Etrafımda ne kadar kilolu bebek varsa mama kullanan hepsi milupayla besleniyormuş
Keşke durumu doktoruna izah edip uygun mamayı önermesini isteseydin

benım kızım da yarın 2.ayını dolduruyor.20.gunden ıtıabren benım de sutum az ve sıfır yağlı olduğu için mamaya gectık.Dr bize aptemil pre verdi ve hızla kılo almaya başladı bebeğim.ama benım cadı da asla doymuyor.karnı tokken ondan tatlısı yok ama açken feci.gecen hafta kontrolde doymuyor bu kız dedim 4870 çıktı tartıda.doktor aptemıl 1 e gecırdı.gunde 4 kez 120 cc suya 4 ölçek verıyorum.1 preden daha doyurucu.

benim kızımda 2buçuk aylık sma veriyordum ezcanelerde satılıyo bulmaak sorun bittiğinde doktorum aptamine geçin dedi aldık bkalım sma bitsin vermeye başlıcam kilosu 5600 60 cm çok şişirirse bırakırım smaya gecerim ben aşırı kilolu sevmiyom ben 3cc yapıyorum 4kere aralarda hep emziriyorum bide sadece gece yatarken 4cc yapıyorum karnı açıksa bile uyanmıyo uyku tatlı geliyo kıyamıyorum

kızlar sütüm yetmiyor diye mama vermeyin göğüsleriniz boşta olsa çeksin bebeginiz mutlaka süt gelir mama verirseniz dahada azalır...bende başta aynı hataya düştüm 1 hafta mama verdim sonra arkadaşımın uyarısıyla bıraktım bebek ne kadar çekerse süt o kadar gelirmiş.. bebeğin çekmesiyle vucut uyarılıp ne kadar süte ihtiyacı oldugunu anlıyormuş.. eger bebeginiz 500-600 gr alıyorsa aylık mamayı kesin birde 3 lt mutlaka su için,tahin helvası,komposto,malt( alkolsuz bira),rezene,bulgur pilavı süt yapıyor

benim yemediğim sey kalmadı bir zaman sonra bitiyo ve benim kızım 300 gram almıştı doktor tavsiyeiyle başladık açlıktam 25 gün ağladı ve su an sütümde iyi geliyo mama olmaaa yetmez takviye şart yani doymuyoo bende istemem mama hem cebe hem bana zor bende hiç taraftar deildim ama insan mecbur kalınca veriyo emzirmek hem daha kolay hm masraf yokk emin olun kimse isteyerek başlamamıştır

benim yemediğim sey kalmadı bir zaman sonra bitiyo ve benim kızım 300 gram almıştı doktor tavsiyeiyle başladık açlıktam 25 gün ağladı ve su an sütümde iyi geliyo mama olmaaa yetmez takviye şart yani doymuyoo bende istemem mama hem cebe hem bana zor bende hiç taraftar deildim ama insan mecbur kalınca veriyo emzirmek hem daha kolay hm masraf yokk emin olun kimse isteyerek başlamamıştır

aynı benımde öyleydı cnm bende cocugumu 20 gun aç brakmışım yok gazı var yok bılmemne doktora bı gıttık aç bu cocuk dedı öyle mama takvıyesıne basladım ve ogunden berı bebişimin ağlaması bıttı okadar üzüldümki nasıl aç bıraktım dıye.sadece anne sütü verenler geneli mamaya karşılar onlarında olmasaydı o zaman bizi kesın anlarlardı:KK43:

bende mama takvıyesı yapıyorum hem emzırıyorum ama benım böcügüme yetmıyo doymuyo sıpa yarasın pasama hem mama yesın hem anne sutu emsın can bogazdan gelırzemuszemus
ben her ıstedıgınde verıyorum canım zaten acıkınca kıyametı koparıyo ne kadar yerse okadar verıyorum doyana kadar kılosu gayet normal hero baby kullanıyorum gayet memnunum
:nazar:

benım kızım da yarın 2.ayını dolduruyor.20.gunden ıtıabren benım de sutum az ve sıfır yağlı olduğu için mamaya gectık.Dr bize aptemil pre verdi ve hızla kılo almaya başladı bebeğim.ama benım cadı da asla doymuyor.karnı tokken ondan tatlısı yok ama açken feci.gecen hafta kontrolde doymuyor bu kız dedim 4870 çıktı tartıda.doktor aptemıl 1 e gecırdı.gunde 4 kez 120 cc suya 4 ölçek verıyorum.1 preden daha doyurucu.

canım benim fıstıkta 1 aylık oldu ilk başta pre aptamil kullandım sonra aptamil 1 geçtim ama rahatsızlandı kızım 2 gün boyunca agladı karnında agrı yaptı tekrar pre aptamile geçtim aldıgım mamaları hemen degiştirdim şimdi iyi ben biberonla degilde kaşıkla besliyorum doydugunu anlıyor birde şapırdatarak yemesi varki çok hoş oluyor biberon kullanmayı düşünmüyorum ilk kızımda kullandım yıllardır bıraktırmak için uıgraştım sonra şimdi ise koca danayı halen ben elimle besliyorum yani agzında tadını alarak yemesini bilmiyor bence biberonla beslenen bebekler

kızlar ilginize teşekkür ederim.
sütü olan anneler çok şanslı.keşke bizim de sütümüz yeterli olsaydı da bebeklerimizi emzirebilseydik.
yemediğim şey kalmadı.bu kesinlikle bünye meselesi..
ben bebeğime sma gold mama veriyorum.

bend ehem emziriyor hem mama veriyorum çok emmdiği zaman göğüsler boşalıyor ve dolmuyor çocuk 1 saat emzirdiğimi bilirim ama peşi,nden 60 cc veya duruma göre 90cc mama yiyor ne yapalım bu arada yemediğim kalmadı içmediğimde

bende kizima hem mama hem meme veriyordum. 2 gundur petibor biskuvi yiyorum bana cok yaradi o yuzden mamayi kestim zaten gunde 1 ogun oda uyumadan once veriyordum. ama 20 gunlukken basladik gunde 3 kere falan veriyordum once ve 10dk 15 dk bazende yarim saatte bir emziriyordum emzirdikce sutum gelmeye basladi 2 ay boyle devam etttim ve bu sure icerisinde azalltim ve iki gundur hic vermiyorum. insALLAH sutunuz olurda sizde bol bol emzirirsiniz.

Benim kızım 48 günlük. bende 1haftalıkken mamaya başladım . Dr. fazla kilo verdiği için başlattı. Şimdi hem mama hem meme veriyorum. Ama sütüm çok az. Genelde geceleri oluyor. Ama kızım emince hemen bitiyor. Ben günde 4 kere 60cc aptamil1 veriyorum. Aralarda da emziriyorum. zaten acıktığını yada doymadığını anlıyorum. Ağzıyla sağa sola saldırıyor, tesadüfen eli ağzına değerse şapır şupur emiyor. :) ınşallah sütüm çok gelirde mamaya ihtiyacımız kalmaz

Benim kızım 48 günlük. bende 1haftalıkken mamaya başladım . Dr. fazla kilo verdiği için başlattı. Şimdi hem mama hem meme veriyorum. Ama sütüm çok az. Genelde geceleri oluyor. Ama kızım emince hemen bitiyor. Ben günde 4 kere 60cc aptamil1 veriyorum. Aralarda da emziriyorum. zaten acıktığını yada doymadığını anlıyorum. Ağzıyla sağa sola saldırıyor, tesadüfen eli ağzına değerse şapır şupur emiyor. :) İnşallah sütüm çok gelirde mamaya ihtiyacımız kalmaz

arkadaşım benim de 49 günlük kızım var.biz de ilk günden itibaren mamaya başladık kilomuz çok düşüktü.benim de sütüm yeterli değil.bende 4 kere aptamil 1 60 cc veriyorum sen ne kadar aralıklarla emziyorsun bir de ne kadar süre emiyor?benim ki 5-10 dakika emiyor yetiyor mu o kadar bilmiyorum.senin kızın kaç kilo?

erkek bebeklerde gaz sorunu çok fazla oluyor.belki de gazdan bağırıyordur.emzirdikten sonra rezene çayı ver.hala ağlıyorsa anlaki açtır.ilk 15 günkü ağlama açlık ağlaması ama 50 günlük olmuş maşşallah.gaz sancısı yoğun olabilir tatlım.benim kız da gazla açlık ağlaması karıştığından çok kilo aldıydı şimdi normale dönüyor yavaştan.a.s

benim ikizlerim 2200 ve 2600 olarak 35. haftalarında doğdular ilk günden beri mama önerdi doktor.. pre aptamil kullanıyoruz 32 günlükler ve önce meme veriyorum sonra mama ikiside memeden sonra rahat 90 ml mama içiyorlar ancak doyuyorlar... yoksa ağlıyorlar sürekli. kilları biri 3300 diğeri 3700 olmuşlar birden kof kilo alsınlar istemiyorum acaba mamayımı değiştirmeliyim?

bebelac kof kilo yapmıyormuş arkadaşlar öyle demişti.
ben de bayramdan sonra göreve başlayacağım için sabahtan en az öğlene kadar mama yiyecek, sma aldım ama daha hiç denemedim, günde 1 çay kaşığıyla mı başlamam lazım nasıl başladınız sizler?

bebelac kof kilo yapmıyormuş arkadaşlar öyle demişti.
ben de bayramdan sonra göreve başlayacağım için sabahtan en az öğlene kadar mama yiyecek, sma aldım ama daha hiç denemedim, günde 1 çay kaşığıyla mı başlamam lazım nasıl başladınız sizler?

cnm sma bende kullanıyorum çok memnundum bulmak sorun oldu aptimile başladım ama beğenmedim bu kutu bitsin smaya geri döncem yada bebelac denicem bu arada smanın üstünde yazar mama miktara ayına göre veriyosun zaten emzirdiğim için ben 4kere veriyorm 120cc 3 aylık kızım ama senin ne kadar bebeşin

X