Bebek Beslenmesi mama takviyesi yerine keçi sütü verenler.....

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

hxuxzxuxn_yxixlxix

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2007
7.653
13
herkese merhabalar....
sütüm az oldugu ıcın mama takvıyesı yapıyoruz bebegım henuz 2 aylık mama yerıne keçi sütü takvıyesı yapmak ıstıyorum cunku anne sutune en yakın sut keçi sütüymüş
hatta bu gün pastörize keçi sütü aldım
kullanan arkadaslar sulandırarakmı verıyorsunuz acaba yoksa sulandırmadanmı
bırde paketın üzerinde kaynatılmaya gerek yoktur dıye yazıyor ılıtıp versem sorun olurmu?

Doktoruna danışarak ver bence.Keçi sütü bazlı mamalrda var onuda sorarsın.Ben oğluma 10 aydan sonra vermeye başlamıştım keçi sütü ama seninki henüz çok küçük o yüzden yanlış bir yorum yapmak istemiyorum..Bence en iyi kararı doktorun verir.

ben de keçi sütü kullanıyorum ama senin bebeğin çok küçük, bence sen mama ver onarın içinde de süt var ama seyreltilmiş olduğundan bir zararı yok...bir d edoktorua sor derim, ben kendi doktoruma sorduğumda keçi sütü de olsa direk bebeğe verme demişti

bizim topikte veren vardı diye hatırlıyorum ılıtıp veriyormuş
sulandırmadan ama tabi onun bebeğide bizlerle beraber
2 aylık bebeğe veren duymadım hiç canım
bana sorarsan 4. ayına kadar bekle

bır kaç kere ılıtıp verdım bır sorun cıkmadı mamaya devam edıyorum dedıgınız gıbı 4.aydan sonra verecegım keçi sütünü doktorumuz arada bır vermenın bır zararı olmayacagını söyledi

4.aydan itibaren ek gıdalara da yavaştan başladığından aptamil harşiç diğer marka mamalardan örneğin beblac kullanabilirsin.keçi ve inek sütü için 1 yaşına kadar beklesek fena olmaz.henüz sindirim sistemleri tam gelişmedi çünkü...

Anne sütüne en yakın keçi sütü
Anne sütüne en yakın süt olan keçi sütünün, yeni doğan bebeklerin beslenmesinin yanı sıra bir çok hastalığın tedavisine de yardımcı olduğu bildirildi.

ANKARA - Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Süt Teknolojileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Celalettin Koçak, laktoz oranı bakımından yüksek proteinlere sahip olan keçi sütünün değerli besin ögelerini içerdiğini söyledi.

Keçi sütündeki yağ asitlerinin bazı rahatsızlıklara iyi geldiğini ifade eden Prof. Dr. Koçak, bu sütün organizmada iltihaplanmayı önlediği gibi diş ve kemik gelişimi için de iyi bir kalsiyum kaynağı olduğunu kaydetti.

Doğal homojenize olan sütün, vitamin A, fosfor, magnezyum ve selenyum miktarı açısından anne sütüne en yakın süt olduğunu bildiren Prof. Dr. Koçak, şöyle devam etti:

''100 gram anne sütünde kalsiyum oranı 32, inek sütünde 119, keçi sütünde 134 miligramdır. Keçi sütündeki bakteri miktarı ve yağ oranı diğer hayvanlardan daha azdır. Laktoz oranı bakımından yüksek proteinlerine sahip olması nedeniyle keçi sütü değerli besin ögelerini içeriyor. Yeni doğan bebekler, anne sütü alamadığı dönemlerde ihtiyaç duyacağı besin elementlerini en iyi keçi sütünden alabilir.''

Keçi sütünden yapılmış ürünlerin Avrupa'da ''özel sağlık marketlerinde'' özel fiyatlarla satıldığını ve bebeklere anne sütünün alternatifi olarak verilebileceğini bildiren Prof. Dr. Koçak, ''Ancak bazı kişiler tat anlamında sevmeyebilir, onlara ağır gelebilir. Örneğin koyun sütü ya da peyniri de tat ve koku anlamında herkes tarafından tercih edilmeyebilir'' dedi.

ALINTIDIR...

canım benimde sutum yok denecek kadar azdı ...
ben patorize almadım ama keçi almıştık ...
hergun taze taze sagıp veriyoduk ... 2 yasına kadar verdik cok hafif sulandırdık 6-7 ay kadar sonra sade verdik ...

canım benimde sutum yok denecek kadar azdı ...
ben patorize almadım ama keçi almıştık ...
hergun taze taze sagıp veriyoduk ... 2 yasına kadar verdik cok hafif sulandırdık 6-7 ay kadar sonra sade verdik ...

canım cok tesekkur ederım cevabın ıcın
keske ımkan olsada bende taze verebılsem en guzelı
bı kaç kere verdım ılk sulandırmadan cok az verıdım daha sonra sulandırdım yarı yarıya öyle verdım sureklı vermıyorum ama bı kaç kere verdım...şutarafagitti

X