Çocuk Hastalıkları Mama vermeli miyim memeye devam mi?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Yatmadan once emziriyorum ben zaten emerken uyuyakaliyor. Bir ara oncesinde mama vereyim dedim. Verdim de ama bu sefer doydu meme emmedi. Emmeyince uyuyamadi. Simdi gecede 1 kere uyaniyor. Yani 7de yatiriyorum 12de emmek icin uyaniyor sonra sabah 6-7ye kadar uyuyor. O tek emmeyi de yapmayip deliksiz uyusa daha iyi aslinda ama basaramadik. Acaba diyorum son ara ogununu siyez unlu veya irmikli muhallebi mi hazirlasam mama ile. Meyve de karistirirsam belki yer. Muhallebi falan hic yediremedim cunku.
bebek mama ile de buyur meme ile de elbette. Tercih eden veya sutu olmayan illaki mama verebilir. Ama anne sutu varken sonuna kadar her kapiyi zorlamak lazim mama vermemek adina. Bu da benim gorusum tabi sadece
Maşallah 1 kez uyanıyorsa süper😀 Benimki 11 aylık emziriyorum en fazla 3 saatte bir uyanıyor. Daha çok 2 saatte bir uyanıyor.Saat başı uyandığı da çok oluyor. 6. aydan beri siş çıkarıyor uyku düzeninin olmamasında prş oeşe diş çıkarma döneminin etkisi de olabilir.Odasını ayırdınız mı yani uykuya etkisi oluyor mu merak ettim.

Ve bugun gastroenteroloji dr una da göründük. Onunn ve kendi alerji dr umun ortak kararı ile emzirmeyi 15 günlük sonlardırdık 15 gün sadece mama alacak dedi. Bu arada diyeti de bıraktım şimdilik sütümü sagıp kaldırıyorum. Düzelme olursa mamaya devam eger olmazsa ona göre yol izlicez artık bakalım
Yani sen bilirsin canim ama bende tavuk balik ve tum etler yoktu sadece kuzu eti vardi. Tum sut urunleri, tum paketli urunler, yumurta, tahin, hurma, susam, tum narenciyeler ve elma armut muz disindaki meyveler, karabiber ve tarcin, kakao vanilya nisasta, sirke, tursu, nar eksisi yoktu. Domates sadece pismis olarak vardi, salca da cok azdi. Bu sekilde alerji belirtilerini tamamen yok ettik. Simdi bakiyorum da senin yediklerinle benimkiler farkli. Ve biz basardik. Acaba sutu kesmeden once bir de boyle mi denesen. 15 gun az zaman degil. Diyetten sonra 10 gunde kendini belli ediyor en az. Elbette doktor degilim kimsenin vebalini almak istemem ama bizim tecrubelerimiz boyleydi yani. Cok doktor degistirdim. Ben olsam sutu keselim diyen doktora oyle hemen pek kulak asmazdim. Birkac doktor daha gezerdim. Hayirlisi olsun gecer umarim en kisa zamanda.

Maşallah 1 kez uyanıyorsa süper😀 Benimki 11 aylık emziriyorum en fazla 3 saatte bir uyanıyor. Daha çok 2 saatte bir uyanıyor.Saat başı uyandığı da çok oluyor. 6. aydan beri siş çıkarıyor uyku düzeninin olmamasında prş oeşe diş çıkarma döneminin etkisi de olabilir.Odasını ayırdınız mı yani uykuya etkisi oluyor mu merak ettim.
Hayir ayirmadim. 1 ayliktan beri rutinini hic degistirmedim. 2 ayliktan beri deliksiz uyuyor. Hergun ayni saatte ayni rutinle yatirmak cok onemli. İsigi yakma perdeyi cekme sirasi bile etkiliyor. Kararli olmak lazim cok emek istiyor.

Hayir ayirmadim. 1 ayliktan beri rutinini hic degistirmedim. 2 ayliktan beri deliksiz uyuyor. Hergun ayni saatte ayni rutinle yatirmak cok onemli. İsigi yakma perdeyi cekme sirasi bile etkiliyor. Kararli olmak lazim cok emek istiyor.
Diş çıkarma dönemlerinde uyku düzeni bozuluyor mu? Bizimki emerek uyuduğu için gece uyanırsa uyumak için emmek istiyor. Siz uyku eğitimi mi verdiniz?

Diş çıkarma dönemlerinde uyku düzeni bozuluyor mu? Bizimki emerek uyuduğu için gece uyanırsa uyumak için emmek istiyor. Siz uyku eğitimi mi verdiniz?
Hayir etkilemiyor. Benim dislerim de oyle sorunsuz cikmis. Hatta 20lik dislerim ciktiginda hissetmedim bile ben. :)) genetik bu dis durumlari. Cocugumda da sorunsuz gidiyor. Aman maşaallah diyin :) verdigim egitim bu iste. Oyle 4 ay istedigini yapan cocuga sonra egitim vermek zor ve yorucu olur. O yuzden gece gunduz ayrimi yapmaya basladigi andan itibaren (40 gun) bir rutin tutturdum. Once banyo sonra gece lambasi isiginda krem yag sonra ilaclar sonra sac tarama sonra meme. Zaten memede uyur. Hergun ayni saat ayni sirayla. Gece de sadece ihtiyacini giderip yatirdim. Ne optuk ne sevdik ne goz temasi kurduk. Geceleri sadece uyundugunu anlayabilmesi icin. Sonra zaten ogrendi alisti. Kalkis saatini de sabit tuttum. Uyumaya devam ederse 1 saat gecince uyandirdim. Egitim denilen sey boyle olmali bence. Gezmedim tozmadim yemedim icmedim misafir agirlamadim cocugumun saatini kacirmadim hep ayni sekilde yaptim. İstikrar istikrar istikrar. :)

Hayir etkilemiyor. Benim dislerim de oyle sorunsuz cikmis. Hatta 20lik dislerim ciktiginda hissetmedim bile ben. :)) genetik bu dis durumlari. Cocugumda da sorunsuz gidiyor. Aman maşaallah diyin :) verdigim egitim bu iste. Oyle 4 ay istedigini yapan cocuga sonra egitim vermek zor ve yorucu olur. O yuzden gece gunduz ayrimi yapmaya basladigi andan itibaren (40 gun) bir rutin tutturdum. Once banyo sonra gece lambasi isiginda krem yag sonra ilaclar sonra sac tarama sonra meme. Zaten memede uyur. Hergun ayni saat ayni sirayla. Gece de sadece ihtiyacini giderip yatirdim. Ne optuk ne sevdik ne goz temasi kurduk. Geceleri sadece uyundugunu anlayabilmesi icin. Sonra zaten ogrendi alisti. Kalkis saatini de sabit tuttum. Uyumaya devam ederse 1 saat gecince uyandirdim. Egitim denilen sey boyle olmali bence. Gezmedim tozmadim yemedim icmedim misafir agirlamadim cocugumun saatini kacirmadim hep ayni sekilde yaptim. İstikrar istikrar istikrar. :)
Maşallah miniğe😀 🧿

X