Bipolar hastaları ve Yakınları (Manik Depresifler)

Merhabalar babamın psikolojik sorunları var akıl hastası ne olduğunu tam bilmiyoruz bipolar ya da sizofren.Son 1 senedir paranoya başladı.Annemin evlenmeden önce sevdiği varmış görücü babamla evlenmiş.1 senedir onu taktı kafasına rüyalarına giriyormuş ve annemin onunla görüştüğünü şüphe ediyor.Yanyana hayal ediyormuş.Annem uyurken rüyasında onu görüyordur diye ses yapıp uyanmadiriyormus ilerledi yani durum ikna ettim en son psikiyatri buldum ama şimdi yine vazgeçti ne yapcam bilmiyorum

Merhabalar babamın psikolojik sorunları var akıl hastası ne olduğunu tam bilmiyoruz bipolar ya da sizofren.Son 1 senedir paranoya başladı.Annemin evlenmeden önce sevdiği varmış görücü babamla evlenmiş.1 senedir onu taktı kafasına rüyalarına giriyormuş ve annemin onunla görüştüğünü şüphe ediyor.Yanyana hayal ediyormuş.Annem uyurken rüyasında onu görüyordur diye ses yapıp uyanmadiriyormus ilerledi yani durum ikna ettim en son psikiyatri buldum ama şimdi yine vazgeçti ne yapcam bilmiyorum
Vazgeçmeyin nazikce kalbini kırmadan, onun taşkınlıklarını tetikleyici bir harekette bulunmamaya calısarak psikiyatri seansına ikna edin, emin olun ilerlerse daha tehlikeli bi hal alabilir bu kez acile gitmek zorunda kalabilirsiniz… hem onun için hem sizin için çok zor olur

Vazgeçmeyin nazikce kalbini kırmadan, onun taşkınlıklarını tetikleyici bir harekette bulunmamaya calısarak psikiyatri seansına ikna edin, emin olun ilerlerse daha tehlikeli bi hal alabilir bu kez acile gitmek zorunda kalabilirsiniz… hem onun için hem sizin için çok zor olur
Peki nedir sizce paranoya çok arttı bu bipolar mi şizofreni mıdır.Ikisini yan yana hayal ediyormus devamlı.Araba plakalarinda ikisinin baş harflerini arıyormuş içinde o adam mı var diye bakıyormuş. Evin balkonundan ilerde direğin gölgesini görmüş akşam her akşam oraya bakmış bakmış adamın gölgesi mi o mu orda diye sonunda gidip bakmış

1 yıldır bu var diyor bu düşünce beni maffediyor diyor.Onceden hep kendimi bildim bileli babam hep garipti.Siddet de gördüm çocukken ondan.Terapi alıyorum ben de kendim için zor çocukluk geçirdim.Babam iyiyken çok iyi ama kötüyken de çok sinirli küsen Bi adamdı evi dağıtır herseyi alt üst ederdi.Eve bakmayı keserdi.

1 yıldır bu var diyor bu düşünce beni maffediyor diyor.Onceden hep kendimi bildim bileli babam hep garipti.Siddet de gördüm çocukken ondan.Terapi alıyorum ben de kendim için zor çocukluk geçirdim.Babam iyiyken çok iyi ama kötüyken de çok sinirli küsen Bi adamdı evi dağıtır herseyi alt üst ederdi.Eve bakmayı keserdi.
Bipolar olup bu sanrılara kapılanlar da cok var yani ikisinin ortak yönleri var sizofreni çok çok daha ağır bir hastalık tabii ki. Ama buna ancak doktor karar verebilir.. uygun ilaçlı tedavi sonrası sosyal hayata ayak uydurabiliyorlar siz muhakkak ikna edin.. dediğiniz gbi taşkınlık nöbetleri çok öfke dolu olabilir sanrılarını gerçek nitelendirip size zarar verebilir

İşten sağlık nedeniyle istifa etmek istiyorum bipolar da böyle şansım varmı ? kıdem tazminatımı almak istiyorum. Çalışamıyorum artık

Raporunuz varsa alırsınız tazminatinizi.Ama bipolar bozuklukta ani kararlar pişmanlık yaratabilir.Calismak sizi zorlasa da sosyalleşmenizin bir parçasıdır.Gecici bir dönem yasiyorsunuz şuanda biraz zaman tanıyın kendinize fikrinizin değişme ihtimali yüksek.Acil şifalar 🌼

Raporunuz varsa ne demek ? rapor çıkartıp ilaçlarımı alıyorum omu rapor?
19 yıldır çalışıyorum biraz ara vermek istiyorum.

Engelli raporu çıkartmanız gerekiyor.İlaclari aldığınız rapordan farklı.İste çalışamayacak durumda olduğunuzun kanıtı olabilmesi için.devlet hastanesi olmak zorunda.isveren vicdanliysa sadece isteginizle de öder.benim arkadaşım ayrıldı işinden raporla uğraşamam dedi buna rağmen işvereni uzun yılların hatrina madur etmeyip hakkini verdi

X