MANİPÜLE mi ediliyorum??

Şimdi buna mı takıldın diyeceksiniz ama manipüle yeni bir kelime değil ki bu kadar üzerine basa basa açıklamışsınız :)

Aslında olay benim işimle ilgili nereye seçmem gerektiğiyle alakalı , annem de o kadın taşça büyük olduğu için bir fikir almam için beni onunla bu konu hakkında konuşturdu, benden yaşça büyük olan bir kadın da benim çalışabileceğim yerler hakkında bilgisi olmadan fikir sahibi olmadan illa A işyerine gitmelisin diye üstümde baskı kurdu fakat ben ona niye bu şekilde düşünyorsun diyemeden bağırmaya eğer beni büyüğün biliyorsan A işyerine gitmelisin diye konuştu, bu durumda ne düşünüyorsunuz konuyu yeterince açtığımı düşünüyorum
İnsan bir problemi sürekli yaşamak istemez; Çözülmesini ister. Bazen problemleri çözerken başka bakış açılarına ihtiyaç duyarız. Bu sebeple etrafımızdaki insanlara danışırız. İnsan eşine danışabilir, arkadaşlarına danışabilir, ailesine danışabilir, öğretmenlerine danışabilir… Herkes herkese danışabilir ve karşısındaki kişinin deneyiminden, zekasından faydalanabilir, deneyim transferi yapabilir... Yeter ki danışılan kişi bize gerçeği tavsiye ediyor olsun. Çünkü bir problem ancak gerçekle çözülür, sahte tavsiye ise problemi büyütür. Sahte çözümler geçicidir, yatıştırıcıdır; o anlık duygusal baskıyı ortadan kaldırır ama problemi çözmez.

Mesele gerçeklere ulaşabilmek ve problemlerimizi sahte değil, gerçek çözümlerle halledebilmektir. Kim bize gerçeği tavsiye ediyorsa o bize asıl kazandıran seçeneği tavsiye ediyor demektir. Bu yüzden danışacağımız zaman asıl kriterimiz, o kişinin gerçeklik ilmine ne kadar sahip olduğu olmalıdır. Baskı ile iş yapmayın.

Şimdi buna mı takıldın diyeceksiniz ama manipüle yeni bir kelime değil ki bu kadar üzerine basa basa açıklamışsınız :)
Hayır üzerine basa basa açıklamadım buraya gelen herkesin eğitim seviyesini bilemeyiz siz bu kelimeyi biliyo olabilirsiniz belki ama başkası bilemez bunun için tek bir açıklama yaptım, üstüne basa basa falan da söylemedim yardım amaçlıydı bu şekilde algılamayın lütfen

Senden yaşça büyük olan kadın,( bu birde didinin didisi.) senin geleceğin hakkında nasıl karar verebilir?

Konu ne olursa olsun sizinle öyle konuşamaz
Tamam sozunuzu dinleyeceğim demek yerine AA ben sizi arayarak çok yanlış yapmışım iyi günler deyip kapatabilirdiniz

Aslında olay benim işimle ilgili nereye seçmem gerektiğiyle alakalı , annem de o kadın taşça büyük olduğu için bir fikir almam için beni onunla bu konu hakkında konuşturdu, benden yaşça büyük olan bir kadın da benim çalışabileceğim yerler hakkında bilgisi olmadan fikir sahibi olmadan illa A işyerine gitmelisin diye üstümde baskı kurdu fakat ben ona niye bu şekilde düşünyorsun diyemeden bağırmaya eğer beni büyüğün biliyorsan A işyerine gitmelisin diye konuştu, bu durumda ne düşünüyorsunuz konuyu yeterince açtığımı düşünüyorum
Annenizin söylettiğini düşünüyorum. Bu sebeple baskı kurmuş üzerinizde. Benim okuduğumdan anladığım bu.
Aksi olsaydı fikrini belirtmesi yeterli olurdu.

Aynı amcamı gördüm. Aynen bu şekilde yaklaştı bana ve ilişkimi kestim. Sürekli arıyor mesaj atıyor fakat dönmüyorum. Siz bildiğinizi yaptığınız sürece manipüle edilmezsiniz. Ama o kadının dediklerini yaparsanız manipülenin hası olur işte.

X