Et Yemekleri Mantarlı Et Sote

ATA_SEVEN

YolumuzunGüneşi Önderimiz
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2009
802
1
gayet basit ve çok lezzetli bir yemek

az bir malzemeyle doyurucu bir sunum elde edeceksiniz..

kıtır ekmekler

sarımsaklı maydanozlu yoğurt

kuşbaşı et
mantar
yeşil biber
salça
baharat
sıvı yağ

kuşbaşı etleri iyice yıkadıktan sonra bir tencereye biraz sıvıyağı ile birlikte kısık ateşte etleri yumuşatıyoruz..

daha sonra etleri hafifçe kavurarak doğranmış ve yıkanmış biber ve mantarları ekliyoruz.

hepsi sotelenene kadar orta ateşde çeviriyoruz
daha sonra salçasını yeteri kadar ekleyip üstüne çıkacak kadar kaynar su ilave ediyoruz..

ardından etimizin baharatlarını ekliyoruz.

ben ana baharatların yanı sıra içine mutlaka biraz kekik pul biber ve köri katıyorum

yemeğin suyu da biraz koyu kıvama gelince ateşten alıp pilav yoğur ve kıtır ekmekler eşliğinde servis ediyoruz AFİYET OLSUN....

Eklentiler

• $Fotoğraf-0029.jpg
    $Fotoğraf-0029.jpg
    83,9 KB · Görüntüleme: 114
ELıNE SAĞLIK CANIM SEVDıĞıM BıR YEMEK yapınca resmini eklerim

mantarin hastasiyim zaten
etide arada bir canim cok cekdiginde yerim
ama ikisi biaraya gelince
harika bir ikili oluyolar
ellerine saglik canim

ELİNE SAĞLIK CANIM SEVDİĞİM BİR YEMEK yapınca resmini eklerim

mantarin hastasiyim zaten
etide arada bir canim cok cekdiginde yerim
ama ikisi biaraya gelince
harika bir ikili oluyolar
ellerine saglik canim

delikafadulden delikafadulden delikafadulden

amanın sonunda tarifime yorum gelmiş ben sevinmeyeyim de kim sevinsin şimdi :tomato: :tomato:

teşekkür ederim kızlar

kızarmış küçük ekmekleri ve sarmsaklı yoğurt sosunu deneyin sengözlerimebaksanab

vallahi güzel oluyor cokacimcoook cokacimcoook

ellerine sağlık nefis bi yemek, bide üzerine rendelenmiş kaşar peyniriyle deneyin, öylede çok güzel oluyoralkisalkisalkis

ellerine sağlık nefis bi yemek, bide üzerine rendelenmiş kaşar peyniriyle deneyin, öylede çok güzel oluyoralkisalkisalkis

sağol canım rende kaşar bende düşündüm fakat biz yoğurt sosuyla yediğimizden kaşar olurmu bilmem denemek lazım ...kaydirigubbakcemile3

teşekkürler ataseven ben hem basit hemde güzel et yemekeri arıyordum tarifin hoşuma gitti denicem mutlaka çokda güzel görünüyor et yemeklerini beceremiyorum ama çok seviyorum sizin tariflerinizi yapıcam umarım güzel yapabilirim.

teşekkürler ataseven ben hem basit hemde güzel et yemekeri arıyordum tarifin hoşuma gitti denicem mutlaka çokda güzel görünüyor et yemeklerini beceremiyorum ama çok seviyorum sizin tariflerinizi yapıcam umarım güzel yapabilirim.

opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan afiyet olsun şekerim

eğer eti buzlu pişireceksen tencereni dibine çok az su ekle ve ateşin en kısık ayarına al etin lokum gibi olacaktır.. :lepi: :lepi:

ellerinize sağlık ama ölçüleri yazmamışsını:gitme:z
arşivime alacaktım

CADIARZU hımm yazim hemen aklinialirimsmile

kuşbaşı et 500 gr

mantar 500gr

yeşil biber 2-3 tane

salça 1 çorba kaşığı

baharat fiske usulü :KK1:

sıvı yağ göz kararı :KK3:

4-5 kişi rahat doyar pilavı yoğurdu kızarmış ekmeği derken..

afiyet olsun cokacimcoook

X