Mantık evliliği

Ortalık koca dolu :) ne diye aşık olmadığın biriyle evlenesin ki ? Atıyorum ,adam yanınana gelecek ,üstü başı tertemiz ,dişler bakımlı ,saçlar cilalı ...evleneceksin bir bakacaksın adam ayda bir banyo yapıyor ,diş bakımını aksatiyor, saçı sakalı birbirine karışıyor ama umru değil ,burnunu karıştırıyor, koltuğa uzanıp tv karşısında göbeğini kaşıyor, "kız"lı , "lan"lı konuşuyor falaaaaannn filaaannn. .demeyecek misin hay kafama tüküreyim, nasıl aldım bu herifi nikahima :)

Tanıyıp ,birlikte uzun vakit geçirmek gerek .boşver fırıncıyı kürekçiyi. .

Kız artık etrafım da bekar kız bile kalmadı
Nerede kocao_O
İşyerimde kimlerin hepsi evli arkadaşlarım evli hatta 4. Çocuğunun 2. Yaş gününü çağırıyor biri

Siz mühendissiniz gelenler fırıncı mı ?kendınızı bır sorgulayın bence olaylara bakıs acınınız eğitimli bir insana hiç yakısmıyor bence sızlik bi problem var. Dısarıya yansıttıgınız kişiliğinize gorede gorucu geliyor demekki.

Siz mühendissiniz gelenler fırıncı mı ?kendınızı bır sorgulayın bence olaylara bakıs acınınız eğitimli bir insana hiç yakısmıyor bence sızlik bi problem var. Dısarıya yansıttıgınız kişiliğinize gorede gorucu geliyor demekki.

Ben mühendis değilim izinsiz işi olmayan yani masa başı bile olsa mesela mühendis bu defa da dinci çıkıyor
Aşağılamak ile ilgisi yok ben muhasebeci 2 yıllık mezunum
Biri niye okumadın niye boşa zaman kaybediyor sun
Yabancı Dil bilsen aslında iyi biryere gelirsin diye akıl verdi aşağıladı mı ama kendince anlamadım

Ben mühendis değilim izinsiz işi olmayan yani masa başı bile olsa mesela mühendis bu defa da dinci çıkıyor
Aşağılamak ile ilgisi yok ben muhasebeci 2 yıllık mezunum
Biri niye okumadın niye boşa zaman kaybediyor sun
Yabancı Dil bilsen aslında iyi biryere gelirsin diye akıl verdi aşağıladı mı ama kendince anlamadım
30yaş evlilik için geç değil, aşık olmak için de... mezun olduktan sonra kariyerinize mesleğinize odaklanabilirdiniz bunda kötü birşey yok. Size keşke okulunu tamamlasaydın yükselmeye baksaydın diyen adam kötü değildir.

Kız artık etrafım da bekar kız bile kalmadı
Nerede kocao_O
İşyerimde kimlerin hepsi evli arkadaşlarım evli hatta 4. Çocuğunun 2. Yaş gününü çağırıyor biri
Amaaannn onlar kötü örnekler :) düşünüp düşünüp canını sıkma . Bir insan evladı çıkacak illa ki karşına . Evlenicem diye gidip görücü usulüne feda etme kendini .

Ben mesela sevmediğim adamın çocuğunu istemem. Çocuk olmasa da olur benim için. Ama siz çocuk isteğiyle yanıp tutuşuyorsanız mantık evliliği olabilir. Ama.. Aması şu,

Mantık evliliği bile olsa az da olsa hoşlanmanız beğenmeniz lazım. Tipini beğenmediğiniz, dokunmak istemediğiniz adama olmaz. Ayrıca mühendisseniz fırıncı hamburgerci vs mavi yaka ile yine olmaz. Koynumuza alacağımız adamı seçerken iyilik timsali, derviş gönüllü, olmak zorunda değiliz, kendimize dengi arayacağız tabi ki. Ayrıca dindar ve kapalı değilseniz kapan diyen dindar adamla hiç olmaz. Bu gibi seçenekler mantık evliliği değil mantıksızlık evliliği olur.

Mantık diye başlayan ve sevgi bulundurmayan evlilikler ortalık gibidir çıkar bitince biter. İNANIN evlilikler sosyal medyadaki gibi değil. Niye aşık olmayı denemiyorsunuz....
Ayrıca 30 yaş aşık olmak için de oldukça güzel, genç yaş. Ilk mesleğe basladigim yaş 24'tü. O zaman da gençtim ama toydum. Şimdi iyi ki 30 oldum ne güzel bir kadın oldum. 30 iyidir güzeldir sevin şu 30'u.
Ama önce kendinizi sevin ki hayata bambaşka pencereden bakın.

Benim küçüklüğümden beridir hayalim
Anne olmak
Biraz sabırsız, sinirli, titiz gibiyim dir ama çocuklar konu olunca değişiyorum kafama etseler susuyorum
Çocuklu haberler de ağlıyorum, ağlayan anne görsem ağlarım evladına
Bekarım 30 yaşındayım
Konu başlığında ki sorum en altta korkumu söylemeden babamı anlatacağım
En çok korkum babam gibi biri ile evlenmek ya onun gibi biri ile evlenirsem diye ağlarım bazen o derece

Babam 4 yıl öncesine kadar sürekli ama sürekli çalışan para harcamayın diye bize sürekli kızan masraf olacak diye eve gelen misafir için bağıran anlayışsız biri kazandığı paraları da babasına kardeşlerine verdi ihtiyacım olduğunda alırım diye ve sadece 1 evimiz var
ama babamın zamanında babasına araba aldığı parayı veya kardeşi ev alırken verdiği peşinatı çocukları evlenirken yaptığı masrafları bilezik harici salon masrafını kızın düğününde de davulcu çeyiz parasını falan ödedi bunlar ile başka evler alırdı dedeme aldığı araba dedem hastalanınca ben ilgileneceğim dedi abisi aldı ses etmedi ama tek kişi bakamaz deyip 3 ay sonra bize gönderdi herkes kardeşler dönüşümlü baktık
Babam memlekette annemi ağlatmış kadın hastaneye bırak kötüyüm demiş iddia oynamaya gitmiş kadın bırakıp geldi tansiyonu çıkmış adamın 3-4 gün sonra yengem arayıp kahveden aradılar tansiyonu çıkmış ben bakamam Kocana gel bak abin almaya gitti ama yatıya Kalamaz burada ne işi var dedi annem bakmaya gitti kadın geldiğinde hâlâ ağlıyordu kahveye gidiyor altında araba beni bırak dedim bırakmadı merkeze ama merkeze iddia oynamaya gitti birgün yüzü göstermedi bana diye ağlıyordu
biz babam yüzünden kimsesiz gibiyiz çünkü babam misafir ya da düğün bu tür şeyler masraf diye bizleri sıktı annem işe girdi bizi okuttu ama önce bizim okulu ödeyip kalan parayı babama verdiği için babam hırpalıyordu sözlü eğer annem cevap verirse vurarım sus yeter ağzın burnun dağılır diyordu şimdide kardeşim Üniversite okuyor ben ona para gönderiyorum babam eve sadece kendi yediği şeyleri alıyor bu yüzden annem tekrar işe girdi ama kadında göz kanaması başladı ve babam yüzünden şekeri sürekli yüksek bu yüzden durduramıyoruz
Gözüne iğne yapan doktor şekeri kontrol altına almaz isen kör olacaksın dedi ama babam çalışan kadına laf ediyor sen parayı bana ver ben yöneteceğim evi artık akıllandım kimseye para vermeyeceğiz diyor bankada biraz parası var kaç yıldır kimseye daha vermedi ama annem hayır diyor bu konuşup ağlatır falan ama kız annesinin kaderini alır derler ya işte bu yüzden korkuyorum
Allah razı olsun etraf aracı olup çok görücü buldu ama biz babamın böyle olmasını fırıncı olmasına bağladığımız için ben fırıncı istemiyorum dedim kesinlikle ve şansıma marketci fırıncı pideci hamurgerci çıkıyor birkaç defa farklı rahat işi olan biriler istedi ama aşırı dinci olmamasına rağmen direkt isteme dahil kapalı olur musun ya da kapan evlenince ama nişan falan da kapalı olsun dediler olmadı
Ben meslekleri küçümsemiyorum sakın yanlış anlama olmasın babam fırıncı ydı ve 4 yıl öncesine kadar bayramlar arefe günü falan istisnasız çalışırdı nu yüzden kimseyle sohbeti muhabbeti yok
Şimdi eve biri gelse geçen yeğen kp ile geldi adam boş konuşuyor diye çoğu zaman tv ye baktı adama bazen cevap vermedi
ben en yakın larım küçükken annelerinin bana emanet ettiği çocukların bile büyüyüp anne olmasına çok seviniyorum ama ben ne zaman anne olacağım diye üzülüyorum mesela annesi kv si bakamayacak sa duyarsam telefon açıp gelip yardım edeyim diyorum gidiyorum yardım ediyorum çocuk emdikten sonra gazını çıkartmak için alıyorum çıkartınca hemen anneleri geri alıyor emdi gazı da çıktı uyusun diyor Beşiğe koyuyor ben evi temizledim iki sevsem ne olur ki sanki bende eve gelince ağlıyorum
Soruma geleyim
Ben istemediğim sevmediğim halde biri ile evlensem çok mu zorlanırım mesela bunu düşünüyorum bu aralar ama ben evlenince bana dokunmasını hayal edince tiksiniyorum benim görücülerim hep zengindi yine zengin görücü geldi ama çocuk tipsiz 40 yaşında ve ailem artık zengin arar millet sen fırıncı olmasın diyorsun kızıyor ve korkuyorum ben ya babam gibi çıkarsa bana evladıma yedirmeyip abilerine kardeşlerine yedirirse diye ama daha önemlisi evlenmek için evlenilir mi

Ben eli yüzü düzgünüm öyle abartılı güzelliğim yok ama aracıya karşı taraf çok güzel kız demiş dün görüştük çocuk ve ailesi ile artık evlenmek istiyorum anne olmak istiyorum ama olmuyor işte ağlamaktan gözlerim mahvoluyor benim için herkes küçüklükten beri hem güzel hem uysal diyordu ilk bu aranızda evlenir görürsünüz derdi
Sonuç güzellik beş para etmiyor Allah baht güzelliği versin birkaç tane benim istediğim talibim oldu meslekleri farklıydı ama çocuklar istemedi anne bu kız güzel okumuş çok geziyor bize gelmez başka bak demiş aracıya bende beğendim diyemedim olmadı

ne olur konuyu mesleğe yormayın asla aşağılamak istemiyorum asla ama babamın bize yaşattıkları benim yaşayamadıklarım ben çalıştığım sürece bile sürekli elimden parayı aldığı halde verdiği harçlığı harcarken laf ediyordu 4 yıl önce işten çıkacağım diye ağladım müdürüm ile kavga edince o zaman bıraktı karışmayı şimdi rahat rahat geziyorum ama öncesinde ne yaşadığımızı biz ve Allah biliyor

Annenizin sagligina cok uzuldum. Allah sifalar versin. Annenize iyi bakin insallah sekerden gozleri daha fazla zarar gormez.

Siz daha 30 yasindasiniz :) Tam zamanlari aracilarin sizleri uygun buldugu kisiler ile gorusmeye devam edin.Nasipse bu gorusmelerden birinde iki tarafin da birbirinden hoslanacagi tutar.
Isiniz de var sukur bence sabirli olun. Elinizde babaniz harici diger aile uyeleriniz var :)
Nasipse gelir Cin' den nasip degilse ne gelir elden. Bu soze inanirim ben.Allah gonlunuze gore versin ve insallah hayirlisiyla yasarsiniz bi gun anneligi.
Sevebileceginiz biri ile evlenin hayatinizdaki en muhim kararlardan biri evlilik ve insallah babaniza benzemez.

Sevmeden olmasın sonra katlanamazsınız size dokunmasını bırakın an gelir evde varlığını istemezsiniz yaşınız geç değil inşinşah sevdiğinız anlaştığınız bir insanla mutlu bir yuvanız yavrularımız olur kısmet işi bunlar bakın buradaki hanımların kimisi erken evlenmiş kimisi geç kimisi ikinci evliliği kimse mutsuz olmak için evlenmez herkesin bir kaderi var evlilik bir kumar

Benim 10 yıldır sevgilim olmadı arkadaşlar da birilerini ayarlamaya çalıştı
Çocuklar mühendisim diye kasıntı takılıyor du ben bencillik ten ve yüksek bakandan korkarım ben kilo alınca doğum yapınca başkasına gider diye ben biriyle görüştüm çocuk mimar daha ilk görüşmede ben yemek temizlik olayına değil ama bakıma önem veririm sende çalışırsan temizlikçi falan tutarız yada aileler den yardım isteriz paramız yettiğince kişisel bakımına para veririm neyin nerede giyileceği önemli dedi
Şok oldum

Cocuk cok d9gru demis neyine şok oldun ?

Annenizin sagligina cok uzuldum. Allah sifalar versin. Annenize iyi bakin insallah sekerden gozleri daha fazla zarar gormez.

Siz daha 30 yasindasiniz :) Tam zamanlari aracilarin sizleri uygun buldugu kisiler ile gorusmeye devam edin.Nasipse bu gorusmelerden birinde iki tarafin da birbirinden hoslanacagi tutar.
Isiniz de var sukur bence sabirli olun. Elinizde babaniz harici diger aile uyeleriniz var :)
Nasipse gelir Cin' den nasip degilse ne gelir elden. Bu soze inanirim ben.Allah gonlunuze gore versin ve insallah hayirlisiyla yasarsiniz bi gun anneligi.
Sevebileceginiz biri ile evlenin hayatinizdaki en muhim kararlardan biri evlilik ve insallah babaniza benzemez.

İnşallah benzemez amin

X