Göz Makyajı Markalarına göre rımel seçimi

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

mizdamiz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2006
6.750
19
37
Bu sezon makyajda rimel kullanımı hepten ön plana çıkıyor. İster kıvrık, ister uzun, ister hacimli ve dolgun isteyin, pek çok farklı ürün seçeneğinden ihtiyaçlarınıza uygun bir tanesini bulmanız hiç de zor değil.

Kirpiklerinizi istediğiniz şekle sokacak rimeli ararken, ikisi birarada, su geçirmez gibi özelliklere sahip rimelleri de göz önünde bulundurun.

Anlaşılacağı üzere seçenekler sonsuz. İhtiyacınız olansa doğru seçimi yapmak.

İkisi birarada - Çifte etkili rimeller:
Bu çift yönlü kullanılan rimeller, kirpikleri uzun gösterir. Önden sürülen, beyaz renkteki güçlendirici kirpikleri beslerken, kalınlaştırır ve kirpikleri esas boyanın sürülmesine hazırlar.

Bu özelliğe sahip rimellerden bazıları:
L'Oréal Double-Extension Mascara
Kirpikleri uzatan ve parlak siyah bir renk veren etkileyici bir rimel. Kirpikleri korumak içn seramit R maddesiyle zenginleştirilmiş olan bu üründe kullanılan zemin kat, kirpikleri yoğun
siyah pigmentlere hazırlıyor.

Sonuç: Ürün gerçekten de gözleri ön plana çıkarıyor, kirpikleri uzun gösteriyor.

Bourjois Maxi Frange Waterproof Mascara
Kirpikleri güçlendirmek için ipek proteiniylke zenginleştirilmiş nefis bir rimel. Rimelin bir ucunu kirpikleri güçlendirmek için kullanırken, su geçirmez olan diğer kısmıyla da
renklendiriyorsunuz. Ergonomik tasarımıyla elde kullanımı çok rahat.

Sonuç: Güzelliğinden vazgeçemeyenler için olmazsa olmaz bir ürün. Ayrıca, mavi, yeşil ve siyah renklerde bulmak mümkün.

Su geçirmez rimeller
Özellikle yaz aylarında, sahilde bile rimelsiz geçmeyen kadınların tercihi olan bu rimeller, yağmur altında şemsiyesiz, romantik bir gün geçirmek isteyenlerin de tercihi. Bu ürünlerin en güzel yanı ise, sadece su değil, ısı ve ter de geçirmez olmaları. Bu nedenle her daim kullanılabilirler.

Bu özelliğe sahip rimellerden bazıları:

Lancome Extrême Waterproof Mascara
İçerdiği polimer ve esnek lifli formülü sayesinde kirpikleri yüzde 60 oranında uzatan bu su geçirmez rimel, patentli seramidi ile kirpikleri aynı zamanda da korur.

Sonuç: Uygulaması ve temizlemesi kolay, çok amaçlı, rahat bir ürün.

Clinique Gentle Waterproof Mascara
Polimer bazlı formülü sayesinde suya dayanaklı, gözü rahatsız etmeyen bu rimeli topaklanma olmadan kolayca kullanabilirsiniz.

Sonuç: Allerjiye karşı test edildiği için kontak lens takanların özellikle tercih edebileceği bir ürün.

Diorshow Waterproof Mascara
Hem suya, hem de rüzgara dayanıklı bu rimelin farklılığı formülünde. Hacim vermesi garanti edilen rimelin normalden büyük fırçası da kirpikleri kıvırmak ve uzatmak için ideal.

Sonuç: Tasarımı ve içeriğiyle moda canavarları için biçilmiş kaftan.

Clarins Fix'Mascara
Clarins kirpikler için ilk yağmurluğu yarattı. Üst katman olarak sürülen bu ürün, ince parafinler ve gel ajanları içeren transparan bir görünüme sahip. Rimel üzerine bunu sürdüğünüzde,
rimeliniz su geçirmez oluyor.

Sonuç: Bu jel, sadece su değiş aynı zamanda yağ geçirmeme özelliğine de sahip. Ayrıca güneş kremi ve nemlendiricilere karşı da dayanıklı.

Hacim veren rimeller
Bunlar rimellerinizi olduğunun iki katı kadar dolgun gösterirler ama nasıl? Tabii ki içerdikleri formüller ve özel olarak tasarlanmış fırçaları sayesinde. Hemen her kadının bunlardan bir tane edinmesi şart!

Bu özelliğe sahip rimellerden bazıları:

Maybelline Great Lash Mascara
Süper modellerin tercih etmesiyle tanınan bu rimel, kremimsi dokusu, hacim veren fırçası ile istenilen sonucu elde etmek için birebir.

Sonuç: Maybelline'in Great Lash Mascara'sı asla modası geçmeyen ve sizi hayal kırıklığına uğratmayan bir ürün.

Chanel Cil à Cil Mascara
Sade ve şık bir makyaj için ideal. Kremimsi dokusu ve içerdiği silikon ve ipek lifleri sayesinde, kirpikleri kökten uca kadar provitamin B5 formülü ile besler.

Sonuç: Kirpikleri ayıran, uzatan ve kıvıran uzun ömürlü bir rimel.

L'Oréal Telescopic Mascara
'Long-Fix' teknolojisi kullanılmış, krem formülü ile hem kirpikleri kalınlaştırır, hem de çok uzun bir görünüm kazandırır.

Sonuç: Hızlı bir makyajla gözbebeklerinizi ortaya çıkaracak güzel bir ürün.

Kıvırtan rimeller
Kirpikleri kıvırtıp hareket veren bu rimeller gözlerinizi gerçekten de iri gösterir. Ancak şunu da unutmamak gerek: Kıvrık görünüm sağlamak istiyorsanız, rimeli dipten uca doğru sürmelisiniz.

Bu özelliğe sahip rimellerden bazıları:

Lancôme Hypnôse Mascara
Lancome, yumuşatıcı parafinler, kalınlaştırıcı polimerler ve akasya sakızı kullanarak nefis bir ürün yaratmış. Bu ürün sayesinde kirpikler sanki özel olarak yapılmış gibi, üstelik de
topaklanma olmadan hacimli bir görünüm alıyor.

Sonuç: Hedeflediğiniz görünüme ulaşmanızı sağlayan kullanışlı bir rimel.

Estée Lauder Illusionist Intense Mascara
Esnek fırçası sayesinde yüzde 160'lık bir kıvrıklık sağlıyor. Özel formülü sayesinde kirpikleri ağırlaştırmadan, istenen görünümü sağlayan nefis bir ürün.

Sonuç: Parlak renkler için özel bir pigment teknolojisiyle zenginleştirilmiş.

Biotherm Looping Mascara
Hafifçe kıvrık, neredeyse sonsuz gibi uzun kirpikler, patentli bu kare fırça sayesinde ulaşılması kolay. Fırça, ayırıp uzatmayı amaçlıyor. Formülü ise gerçekten özel; çünkü serbest
radikallere karşı zeytinyağı kullanılmış. Böylece kirpikler hem dolgun, hem de korunmuş oluyor.

Sonuç: Topaklanma yapmayan mükemmel görünüm için ideal.
 
X