Market alışverişim sorun oldu

şaka bi yana maddi durumunuz daha iyi olur inşAllah. eminim ki daha rahat yaşasanız eşinizde çifter çifter almak ister ben bazen 1 ekmek fazla olsa kızabiliyorum...

Benim eşim de ben yanında yokken alışverişe çıkarsa, listenin işine gelen kısmını alıp, işine gelmeyeni yoktu hayatım, bulamadım vs, diye almadan geliyor aklınca uyanıklık yapıyor ama ben ne yapıp edip geri kalanı da aldırmadan eve sokmuyorum onu.
İlk evlendiğimiz de biz de çok tartışırdık market üzerine ama alıştı zamanla, fıtratlarında mı var anlamadım ki, işin gıcık yanı da, o kadar laf edip, o malzemeleri hüplete hüplete yemiyorlar mı al tepesinden dök hepsini diyor şeytan :)

Benim eşim de ben yanında yokken alışverişe çıkarsa, listenin işine gelen kısmını alıp, işine gelmeyeni yoktu hayatım, bulamadım vs, diye almadan geliyor aklınca uyanıklık yapıyor ama ben ne yapıp edip geri kalanı da aldırmadan eve sokmuyorum onu.
İlk evlendiğimiz de biz de çok tartışırdık market üzerine ama alıştı zamanla, fıtratlarında mı var anlamadım ki, işin gıcık yanı da, o kadar laf edip, o malzemeleri hüplete hüplete yemiyorlar mı al tepesinden dök hepsini diyor şeytan :)
bende kagıt havlu aldıramazdım şimdi bitince kendi alıyor benden çok kullanıyor

Eşiniz birak abartmis ama siz sorun etmeyin bidaha etli yemek istediğinde yapmayin çok pahali deyin yada 500 grdan yapiyosaniz 250 gr dan yapin anca buna para yetti deyin ve ara vermeden 2-3 ay alışverişe tek cikmayin yaninizda onla cikin ki neyin ne kadar olduğunu bi kahvaltiliga dahi 100 lira ödendiğini gözüyle görsun susar moralinizi bozmayin

Özellikle evliliğin ilk dönemlerinde oluyor bunlar babam markete 200 lira vermezdi iki kişiyiz ne yiyoz diyorlar ama kendileri alışverişi yapmadiklarindan bilmiyorlar ne gerek var ne gerek var diyorlar birlikte alisverise ciktikca ve zamanla asiliyor

Az önce sanırım konuyu yanlış yere açtım sorryyy bebeyimler

Merhaba kızlar ben içimi dökmekten ziyade varsa bi sorun bana yol göstermenizi rica ediyorum, belkide hatalı benimdir sizde bi bakın istedim

Bu akşam markete gittim malum ev alışverişi
Aldıklarımda pek bişey yok yani toplasanız bir haftalık yemek malzemesi ancak cıkar toplam 200 lira hacadım
Et
Sebze
Meyve
Peçete
Peynir
Makarna
Bide kahve ve su
Eve geldim tabi üç beş poşet var elimde
Eşim hemen gerildi bune böyle kıtlıktan mı çıktın iki kişiyiz kaç poşet böyle dedi
Eee dedim lazımki aldım yarı akşama güveç istedin kek götürücem şirkete yaparmısın dedin
Bi sonraki güne dolma istedin bende çıkmışken aldım hepsini dedim
Poşetlere baktı kaşar peyniri gördü bune bu dedi,
Güveç için lazım dedim açtı dolabı hakikaten yarım kaşar var ve ben unutmuşum onu bi tane daha almışım
Söylendi biraz bu saate kadarda tek kelime konuşmadı benimle şimdide gidip yattı

Şimdi gercekten soruyorum benmi fazla harcamışım siz markete gittiğinizde bazen ni kaç poşet döndüğünüz olmuyo mu
Yoksa eşim mi abartıyo durumu

Şimdiden çok teşekkür ederim hepinize
Bence market alışverişine sen çıkma. O çıkarsa çıksın yoksa evde ne varsa o malzemeden yemek yap koy önüne :) istekleri bitmiyor sonra niye harcadın.

Nekadar cirkin lokmanizimi sayiyor eşiniz. Yarim kasar varmişta birtane daha almissiniz cokmu oda yenecek eninde sonumda atilmayacak ya ? Valla bunlari okudukca esime bi baska asik oluyorum yahu adam cebinde az parasi olsa bile kendi bogazindan kisar bana al ye ic der. Yatta karismaz bilir zaten fuzuli birsey almayacimi . Hakikaten iykghhh :!

adam bir paket kaşar da fırtına çıkarmış
kaç yıl yemeyi düşünüyordu yarım paket kaşarı da bu kadar olay çıkardı

bundan sonra ne lazımsa gelirken al gel de
anlasın markete kaça giriliyor kaça çıkılıyor
hoş serde biraz cimrilik var aldıklarını yarım yarım alır gelir sanırım

X