Mars'taki fotoğrafın sırrı çözüldü

realist

Guru
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2006
3.109
122
59
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ulupınar Gözlemevi ve Astrofizik Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Osman Demircan, Mars'ta var olduğu idda edilen canlı türünün, NASA'nın yayınladığı orijinal fotoğraflar üzerine şu açıklamayı yaptı:

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ulupınar Gözlemevi ve Astrofizik Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Osman Demircan, bugün bazı gazetelerde yer alan ve Mars'ta var olduğu idda edilen canlı türünün, NASA'nın yayınladığı orijinal fotoğraflarda yer almadığını, insanların kafasını karıştırmak için uydurulan bir görüntü olduğunu savundu.

Prof. Dr. Demircan, Prof.Dr. Mehmet Emin Özel ile Spirit adlı uzay aracının Mars'tan 4 yıl önce geçtiği fotoğrafların orijinallerini NASA'nın internet sitesinden incelediklerini, ancak insana benzer bir varlığa rastlamadıklarını belirtti.

Bu tür resimleri yayınlayanların çok farklı amaçları olabileceğini ileri süren Demircan, “Bilgisiz insanları toplayıp seminerler, konferanslar veriyorlar, dernekler kuruyorlar. Dünyada bu yönde çok değişik çalışmalar var” dedi.

"MARS'TA CANLI YAŞAMASI MÜMKÜN DEĞİL"

Prof. Dr. Demircan, fotoğrafı incelediklerinde “yaratık” olarak adlandırılan görüntünün üzerinde özel bir kıyafet bulunmadığını, Mars'taki atmosfer koşulları göz önünde bulundurulduğunda, düşük basınç yüksek karbonmonoksitli ortamda özel kıyafet olmadan yaşamanın mümkün olmayacağını söyledi.

Prof. Dr. Demircan, Mars'ta dünya dışı bir yaratık olması için yaşam merkezleri bulunması gerektiğini savundu.

2 yılda bir Mars'a uzay aracı gönderildiğini, binlerce fotoğraf çekildiğini anımsatan Demircan, şöyle konuştu:

“Mars'ta hayat olsa canlıların yaşam merkezleri olmalı, evleri, binaları olmalı. Böyle yapılara şimdiye kadar rastlanmadı. Mars'ta bir canlının izine gerçekten rastlansa bunu ilk önce NASA duyurur, doğru yorumları yapar, o yönde adımlar atılır. Bu fotoğrafı bir inşaat alınında da çekmek mümkün. Mars'ta var olduğu iddia edilen canlı türü, NASA'nın yayınladığı orijinal fotoğraflarda yer almıyor. Fotoğraflar, sadece insanların kafasını karıştırmak için uydurulan bir görüntü” diye konuştu.

Ulupınar Gözlemevi ve Astrofizik Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Emin Özel ise basında yer alan fotoğraflarda photoshop söz konusu değilse taşların göz yanılması nedeniyle “canlı” olarak algılanabileceğini söyledi.

Daha önce de “Mars'taki yüz” olarak bilinen bir olay yaşandığını hatırlatan Özel, “NASA, çalışmalarını Mars'ta hayat olup olmadığı yönünde sürdürüyor. Tüm çalışmalar bu konu üzerinde. Ancak bugüne kadar kesinleşmiş bir sonuç elde edilemedi. NASA bu tür bilgileri öncelikle hükümete aktarır, hükümet açıklar” dedi. / habervitrini
 

kuzum

Bu konida hassasum
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
8.574
280
İlona'nın mendebur yüzünü koymuşlardır oraya, milleti de kandırıyorlar durduk yerde.

Yalana dolana ne kadar meraklı olmuşuz artık:1closedeyes:
 

dhilek

shizen & senritsu
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2007
1.781
11
bunu açıklayan kişi, türkiyede sayılı prof.lardan. çanakkale de yaşayan biri olarak üniversitenin başarılı çalışmalarıyla gurur duyuyorum. osman hocanın açıklamalarınında doğruluğuna inanırım.

ufoydu, yaratıktı, hört tü, zörttü milleti nasıl kafalayacağız diye ne yapacaklarınıda şaşırdılar. :kızgın: