Gebeliğe Hazırlık MART 2022 GEBELİK PLANLAYANLAR

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hamilelikte mi basladiniz acaba yoksa hamilelik oncesi herhamgi bir tedavi olmus muydunz o doktora 😊 bende gitmeyi dusunuyorum da tedavi icin 🌸
Hamilelik için başlamıştım kasimda düşük yaptım tekrar hamile kalınca bırakamadım Ayşegül hanımı 😁 çok tatlı ve ilgili bi doktor 2 kuzenim de hamilelikte doğumda ona gitmişti tedavi surecinde de aynı şekilde destek ve ilgisi olucagini düşünüyorum geçmiş olsun bu arada

Hamilelik için başlamıştım kasimda düşük yaptım tekrar hamile kalınca bırakamadım Ayşegül hanımı 😁 çok tatlı ve ilgili bi doktor 2 kuzenim de hamilelikte doğumda ona gitmişti tedavi surecinde de aynı şekilde destek ve ilgisi olucagini düşünüyorum geçmiş olsun bu arada
Bende 1 defa gitmistim ekim ayinda yumurtamin boyuna baktirmak icin o 1 gunde bile konusmasi hosuma gitmisti bakalim reg zamani ona giderim insallah 🌸 cok tesekkur ederim😍

Bende 1 defa gitmistim ekim ayinda yumurtamin boyuna baktirmak icin o 1 gunde bile konusmasi hosuma gitmisti bakalim reg zamani ona giderim insallah 🌸 cok tesekkur ederim😍
Düşük yaptığım zaman benimle birlikte ağlayıp sarilmasini unutamam zaten devam etmenizi oneririm umarim pisman olmazsiniz. Rica ederim ne demek ❣️😍

Aynen iğne ucunun hemen altından parmak ucunla 2-3 tıklat.. Hemen boşluk yukarı çıkar..
Arada zaten fışkıracak, onu engelleyemesin. Zaten firmalar o payı bırakıyorlar..
Ayy Allah razı olsun şu mesaj içime su serpti. Dün ovitrelle vurmadan önce havasını aldım birkaç damla çıktı çok korktum olmadı diye 🥹 Hemşireyim günde kaçtan subkutan yapıyorum ama iş kendime gelince ve ilk kez kendime yapınca tereddüt etmiştim 🥹 boşa gitmemiştir o zaman

Kesinlikle. İki buçuk sene de uzun bi süreç. Tüp bebek denemeyi düşünmedin mi. İnsan bikaç ayda bile psikolojik olarak çöküyor. Benim bir çocuğum olduğu halde bile neden olmuyor diyorum arada. Gerçekten zorlu bir süreç. Allah en hayırlı ve kısa sürede nasip etsin sana da inşallah. Burda herkes birbirini tanımadan birbirine kalpten dua edebiliyor. İnşallah dualarımız kabul olur.
Amin cidden Allah isteyen herkese nasip etsin dilerim. Benim de 4 ay oldu korunmasız ve insan bebek isteyince bu tuhaf psikolojiye giriyormuş şimdi daha iyi anlıyorum. Kimyasal geçirdim ve o bile beni sarstı hormonlarım oynadı. Pcos olduğum için daha da bir zor. Yumurtalık rezervim çok yüksek ve testeron bir tık yüksek çıktı son. Adet düzensizliğim yoktu normalde çok pcos olmama rağmen ama nedense iki aydır düzensiz. Durum böyle olunca klomen verdi biraz desteklemek gerekiyor dedi doktorum. Yaşım da 36😕 Kullanmakla kullanmamak arasındayım. Beslenme düzenimi değiştirip doğal yöntemlerle denemek istiyorum sanırım. İlaç psikolojisine girmek konusunda emin değilim.

Merhaba kızlar size bir sorum olacak acil bakar mısınız benim adetimin bugün 11. günü gecikti. 3 gün önce kan testi verdim negatif sanırım. Bugün bir saat önce lavaboya gittim ve pembemsi kan geldi. Ped taktım ona da 2-3 Damla kırmızı kan gelmiş. Sanırım hamile değilim evet onu biliyorum şimdi benim adetim ayda bir olurdu ona göre yumurtlama dönemini hesaplardım şimdi 40 gün oldu benim yumurtlama sizce ne zaman olur bu konuya hakim olan arkadaşlar varsa yazabilir mi lütfen

Merhaba kızlar size bir sorum olacak acil bakar mısınız benim adetimin bugün 11. günü gecikti. 3 gün önce kan testi verdim negatif sanırım. Bugün bir saat önce lavaboya gittim ve pembemsi kan geldi. Ped taktım ona da 2-3 Damla kırmızı kan gelmiş. Sanırım hamile değilim evet onu biliyorum şimdi benim adetim ayda bir olurdu ona göre yumurtlama dönemini hesaplardım şimdi 40 gün oldu benim yumurtlama sizce ne zaman olur bu konuya hakim olan arkadaşlar varsa yazabilir mi lütfen
Merhaba
Adet düzensizliği varsa ovülasyon testi edinerek takip etmeniz daha doğru olur. Burda kimse size net bir şey söylemez.
27 günde bir adet olan kişinin tıbben yumurtlama günü 14. Gün olarak kabul edilir. Bu durum mevsime ve kişinin hormon döngüsüne göre farklıdır. Bu yüzden ya doktor takibi yapsın ya da ovülasyon öneri bu olabilir.

Adet düzensizliği yok sadece bu ay için 10 gün gecikme oldu 11. Günde regl oldum yani bugün. Ayda bir mutlaka düzenli adet gören birisiyim. 3 gün önce kan testi vermiştim gecikme olunca salı gel dedi doktor salı günü gidicem bakalım doktor ne diycek. Hayırlısı artık . Teşekkürler verdiğin bilgiler için

Adet düzensizliği yok sadece bu ay için 10 gün gecikme oldu 11. Günde regl oldum yani bugün. Ayda bir mutlaka düzenli adet gören birisiyim. 3 gün önce kan testi vermiştim gecikme olunca salı gel dedi doktor salı günü gidicem bakalım doktor ne diycek. Hayırlısı artık . Teşekkürler verdiğin bilgiler için
Adet düzensizliği yok anlıyorum ama bu ay 10 gün gecikme olduysa onu toplam döngü de hesaplamalısınız.
Rica ederim

Bencede ovulasyon testi en net cevabı verir size ona göre değerlendirme yaparsınız hakkınızda hayırlısı olsun

2-3 günde bir düzenli ilişki olursa hamile kalırsın canım yumurtlama testine falan gerek yok

Adet gününüzü 1.gün kabul ederseniz 14 gün önce çatlama, 16 gün önce yumurtlama olmuş. Ama bu teorik bilgi…
Çünkü yumurtanızın olgunlaşma süresini ovulasyon testi ile doğrulayabilirsiniz. Yani belki yumurtanız 2-3 günde ancak çatladı ise adetinizden 17-18 gün öncede yumurtalama olmuş olabilir…
Ama daha fazla değil,..

X