Tüp Bebek Merkezleri Mart ayında transfer yaptıracak varmı, biraz dertleşelim..

Kumsal6161

Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2021
105
38
33
Selam kızlar,son 1 yıldır cok pskolojık sorunlar yaşadım cok hastalandım, cok problemlerim oldu, ölüyorum dedim hastayım dedim, ben anne olamam dedim, cok ataklar gecirdim, ve bütün korkularıma ragmen bu yola girdim, dondurulmuş embrıom icin bugun tedavıye başladım, allahım bana ve bu yolda olan herkese yardım etsin, çok stresli bi süreç, heleki benim gibi agır depresyon hastasıysanız.... Cok korkuyorum cok endişeleniyorum, kendjnızı nasıl rahatlatıyorsunuz.. Bıraz dertleşelimmi

Selam kızlar,son 1 yıldır cok pskolojık sorunlar yaşadım cok hastalandım, cok problemlerim oldu, ölüyorum dedim hastayım dedim, ben anne olamam dedim, cok ataklar gecirdim, ve bütün korkularıma ragmen bu yola girdim, dondurulmuş embrıom icin bugun tedavıye başladım, allahım bana ve bu yolda olan herkese yardım etsin, çok stresli bi süreç, heleki benim gibi agır depresyon hastasıysanız.... Cok korkuyorum cok endişeleniyorum, kendjnızı nasıl rahatlatıyorsunuz.. Bıraz dertleşelimmi
Dertleşelim bitanem. Hiç psikolojini bozma, dondurulmuş embriyoların sana evlat olur inşAllah 🙏 Benim altıncı tüp bebek tedavim şu an devam ediyor. İki tane donmuş beşinci gün embriyom var ama onları yedekte tutabilmek için tekrar deniyorum. Benim pazartesi veya salı Opu olacak. Ama ngs de yaptıracağım için taze transfer olmayacak. Sağlıklı embriyoyu bulursam büyük ihtimalle Nisan ayında transfer olacağım. Çok maliyetli ve maddi manevi çok yıpratıcı ama başka da bir seçeneğimiz yok. Kendimizi düşürmeyip sağlıklı kalacağız ki bebeğimiz de sağlıklı büyüsün. O yüzden kendimizi kötü düşüncelerden uzak tutalım.

Dertleşelim bitanem. Hiç psikolojini bozma, dondurulmuş embriyoların sana evlat olur inşAllah 🙏 Benim altıncı tüp bebek tedavim şu an devam ediyor. İki tane donmuş beşinci gün embriyom var ama onları yedekte tutabilmek için tekrar deniyorum. Benim pazartesi veya salı Opu olacak. Ama ngs de yaptıracağım için taze transfer olmayacak. Sağlıklı embriyoyu bulursam büyük ihtimalle Nisan ayında transfer olacağım. Çok maliyetli ve maddi manevi çok yıpratıcı ama başka da bir seçeneğimiz yok. Kendimizi düşürmeyip sağlıklı kalacağız ki bebeğimiz de sağlıklı büyüsün. O yüzden kendimizi kötü düşüncelerden uzak tutalım.
Evet cok zor bi sürec maddi manevi insan cok zorlanıo, gittiğim merkezden de hiç memnun kalmadım, dondurulmuslar orda diye BSka yete gitmedim, ileri derecede kaygı bozuklugum var, bana süreci daha cok zorlaştırıyo

Evet cok zor bi sürec maddi manevi insan cok zorlanıo, gittiğim merkezden de hiç memnun kalmadım, dondurulmuslar orda diye BSka yete gitmedim, ileri derecede kaygı bozuklugum var, bana süreci daha cok zorlaştırıyo
Kaygı bozukluğu için ne yapıyorsun? Psikoterapi ya da ilaç desteği alıyor musun?

Tüp bebek merkezi önermedi, gebe kalırsam sorun olurmus, ilk 3 ay ilac kullanmak yasakmış, evde aglayıp duruyorum ne zaman ölcem nasıl ölcem başıma neler gelcek diye...
Canım niye ölesin, kendine güzel telkinde bulun. Sağlıklısin, hiçbir şeyin yok, durup dururken neden ölesin Allah korusun. Başına bir şey de gelmeyecek. Bebeğini de kucağına alınca musmutlu bir anne olacaksın 💜. Bu kafada kurduğumuz şeyler kendimizi yalnız hissettiğimizde oluyor. Bazen bana da ailemle ilgili aynı düşünceler geliyor ama hep yalnız olduğumda. Dışarı çık, yürüyüş yap, seni mutlu edecek küçük alışverişler yap, normalde insanlarla görüş derdim ama tabi pandemi koşullarında o zor. En güzel yılların böyle heba olmasın.

Canım merhaba, aralıkta transfer olmuştm negatifle sonuçlandı. 2 ay baskılandı yumurtalıklarm (geçici menopoz) pazartesi günü estrofeme başladım inş 5martta transferim olacak. Bende de panik atak anksiyete var. Psikologla baskılama döneminde biraz da olsa törpüledim. Çoook zor süreç o kadar iyi anlıyorum ki seni ama güzel düşünmemiz çok önemli olumsuz birşey düşünmemeliyiz, düşündüğüm an kendimi başka bi işe veriyorum arkadaşlarıla vakit geçiriyrm telefonumu elimden bırakıyorum. Araştırma yapmıyorum. (Çook araştırma yapardım bu nedir bu nası olck nasıl tedavi olcm tedavi olanların sonucu ne olacak vs gibi) psikologum bunun çok tehlikeli olduğunu söyledi😔 yapmamam gerektiğini doktoruma güvenmemi ama gelde anlat bunu kendine

Tüp bebek merkezi önermedi, gebe kalırsam sorun olurmus, ilk 3 ay ilac kullanmak yasakmış, evde aglayıp duruyorum ne zaman ölcem nasıl ölcem başıma neler gelcek diye...
Çoook şükür ki tedaviyle şansımız yüksek sakın öyle düşünme, her nasip vaktine esirdir derler, çok şükür tedavi olabiliyoruz ya olamayıp şansımız hiç olmasaydı? Kendini bırakma sakın🙏🏼, sana sen lazım. Önce sensin. Kimse senden kıymetli değil. Evde durma dışarı çık kafanı dağıt keyif aldığın şeyleri yap, aile durumunu bilmiyorum ama kendine bolca zaman ayır. Ama bencede bi psikoterapi sana çok iyi gelir. Bana çok iyi gelmişti. İlaçta kullanmamış olursun hem.

X