Masumm'un Başarı Öyküsü 28 Kilo Verdi

Canım tebrik ederim harikasın
merhaba;
sonunda bende sizlerle payaşıyorum hikayemi 28 yaşındayım 3 yaşında ikiz prenslerim var.1.5 yıldır diyet yapıyorum( bozulan zmanları sayarsak 1 yıl)hayataımın bu dönemine kadar hep kilolu idim, bebekken bile kırmızı yanaklı tombiş bir kızdım orta 2. sınıfa giderken 58 kiloydum hep zayıflamak istiyordum ama icraatt yoktu.tartılmayıda her kilolu insan gibi sevmezdim çünkü tartılar ya yanlştı ya eksik tartıyordu .o dönemler en çok dokunan ise çocuk yaştaa yaşıtlarında aynı giyinememek ve çevrenin bakışlarına maruz kalmaktı. ögrencilik hayatım da böleydi formamm bile herkesten 2 beden büyüktü ozmanlar belkide?

liseden mezun oldum çalışmaya başladım. ama kilollarım hep bana eşlik etti.yemeyi çok seviyorumyemek benim için ayrı bir keyiftir herzaman tartılmdıgım için kilomu bilemiycem ozmanlar,21 yaşında evlendim evleniren bile gelinlik ,kınalık kıyafetleirmi açtırmak zorunda kaldım:KK43: rahatsızdım bu durumdan amaa icraatım yoktu:KK43: evlendim çalışma hayatım devam etti ama kilom 75 civarı oldu bu ara
adet düzensizligim arttı,simitlerim genişledii ,pkom arttı ,herşey sıkıntı olmaya başladı pkomdan kaynaklı çocuk istedik zaten evleneli 3 yıl dolmuştu. evet hamileydimmm ama bir sorun vardı ki tam tamınaa 80 kilo idimmmm :KK43:( birde gebelik eklenince üstüne neler olurdu. çevremde görüdügüm kiloluu ve çocuklu bayanlara çok kızardımm kendine bakmamış diye bendemi onlardan olacaktım:KK43:((

diyetisyene gittimm hamile iken ve ikiz gebeligimi 14 kilo alarak tamamıştım. drum bile taktir etmşti çok saglıklı beslnemiştim. dogumdan 10 gün sonra 86 kilo idim.fakat anneminn aman süt olsun bebekler emsinnn saglıklı olsun kilo verilirrr laflarına uyarak,önüme geleni yedimmm tatlılar,tuzlular ,yatarken pekmezlerr,5 ay annemde kaldım dogum sonrası 5 ayın sonunda evime geldim. ama artık yoldan çıkmıştım ben sürekli yiyordumm agzım hiç boş durmuyordu,gece bebekleirmi emzrmeye kalktıgımda bile evdeki abur cuburlar gözümün önüne gelirdi.ve hatta kalkıp yerdim,olmadı ekmek arası zeytin peynir yerdim gece yeme hastalıgım vardıı ileri derecede,eşimin uyandıgını anlayıncada utanarak ççöpe atardım elimdekileri apar topar vee yattıgımda galamaya başlardımm. bes belliydi işt obezdim atık sürekli yemek düşünen bir obez:KK43:((

artık iyice fena olmaya başlamıştı durum ne üzerime giyecek kıyafet bulabiliyordum nede kendimi seviyordum:KK43: hareketleirm kısıtlanmıştı artık en ufak şeyde nefes nefese kalıyordum,ve en kötüsü korktugum başıma gelmişti iki çocuk annesi kilolu kendine bakmayan,pijamlarıyla gezen bi tip olmuştum ,bakmı seviyordum ama makyaj bile yakışmıyordu ki:KK43:( mutsuzdum.2009 ramazan bayramı istanbula gitmiştik pazarda gezerken mavi bir gömlek gördüm ama satıcının "sen kim bunun içine girmek kim demsesiyle " dünyam başıma yıkılmıştı biliyordum şişkoydum ama içim acımıştı. gömlegi aldım eh işte fena degilidi :KK43:(ieee altına birde kot almak gerekiyordu ama nerdeee 48 bedenle kota girmek,kendimee pantolan bulamadımmm evet koskoca 500 evler caddesinde pantolon yoktu arık aglmaktan helak olmuştum. eşimin kardeşi sürekli teselli eidyordu dogum yaptın normal felan dye ama ikimizde biliyorduk ki normal degildi bu durum,sonra lcw dan 46 beden bi pantolon buldum ve sevinrek aldım amaa hiç tarzım degildi tabiki:KK43:(çocuklarımın dogum günündede giydim o kıyafelerii her ne kadar dügmesi kapanmasada gömlegin ve pantolonun bu gerçegi bir ben biliyorum tabi:KK43:

o resimlere bakıncaa kilo verme işii iyice aklıma yerleşmiştii ama işte önemli olan başlamaktı bii başlasma biliyorumki sonu gelecekti, tek hayalim kot giyinmekti ,elbiseler tayt giymekti,daha nelr neler tabiki ve en çok istedigimdeeee iki çocuk annesiiii gibi durmuycaktımmmm hiçç herkes şaşıracaktııı ikiz bebeklerim oldugunaa,kıyafet almak dert olmaycaktı,buda olmadı bir büyügü varmı diye sormaycaktım,size göre kıyafetimiz yok diyip baştan aşagı beni süzen gözlere maruz kalmıycaktım..... bunlar bile beni heycanlandıryordu.

ve birgünn 3 ocak akşamı facebookta ikiz annesi bir arkadaşımın ikiz ogluşlarıyla olan fotosunu gördüm ve çok duygulandım 50 kilo vermişti ve zarifti altında kotu üstnd ebeyaz tişörtü ve upuzun saçları ilee hiçte ikiz annesi gibi dgeildi. gece baya konuştuk ve istedikten sonra olmayacak şey yok banucum demesi bana cesaret verdi. bana beşi biryerd eçayını tavsiye etti o benim diyet koçumduu aslında. 4 ocakta bebekleirmin kontrolü vardı ve ogün başlaymmıştım ama eve gelirken aktardan malzemlerimi alıp....

5 ocak 2010 da başadı diyet serüvenim; pko hastası ve yavaş metaya sahip bir insandım ama herşeye ragmen hiç yılmadım. öncelikle kendim diyet yaptım ve 40 günde ancak 4 kilo verebildim sonra nered eyanlışım var diye diyetisyene gittimm herşey dogruydu yanlış olan pkodan kaynaklı meta yavaşlıgım ve insülün direncimdii. ama inat etmiştim herşeye ragmen vericektim bu kilocukları, daha sonraları hızlandı kilo vermemm,önce 1200 kalorilik diyet uyguladım ,daha sonra monti diyeti yaptım ve birçok faydasını gördüm montininn reglilerim ddüzenlendi ve pkom geçti metabolizmam hızlandı.artık zayıflıyordummm 90 lardan 80 ler 70 lerr ve şuanki kilom 62.5 u gördüm. vee hala devam ediyorum diyete hedefim 58 olmak hayalim olan 65 de bile mutlu degildim.

sporr her zman yaptım zaten öncesindede severdim spor yapmayı
spor aletleri edindim bisiklet,twisten shape ve mekik aleti spor yapmamm şarttı çünkü çalışmayan metmı ancak bu şekilde destekleyerek zayıflayabiliridm.ogluşlarım 15 ayllıklardı bisikler pedallarından bir taraftan onlara masal anlatır bir taraftann bisiklet sürerdim. uyku saatleirni spor saatime göre ayarladım daha sonraları dinlenmemm gereken yerde spor yapıyordum büyük bir keyifle:) ip atlardımm birde bol bol.yazları yüryüş parkuruna gittimm sabah erken saatte evet çok yoruluyordumm iki bebekle ama istemekle olmuyordu bazı şeylerr emek harcamalıyıdm.şimdi ise plates ve yürüyüş ile devam ediyorum.artık sıkışlaşmamm gerekiyor çünkü .
egerki spor yapmak istiyorum fakat zamanım yok diyorsanız; yanılıyorsunuz zaman bulamıyorsanız yaratacaksınızz. gerçekten isteyince herşey oluyor arkadaşlar.

neler yaptım????
*yeşil çay içtim mutlaka en az 3 fincan,3+3 beslendim( şuan okadar bile yiyemiyorum)
*ögünlerde slata ve yogurt ekledim.
*bol su içtim
*spor yaptım
*yememem gerekiyorsa herşeye ragmen nefsimi köretltip irademi korudum.
*degişik diyet yöntemleir denedimm ,ayran detoksu ,pirinç lapası,gibi
*kilom durdugunda proteine agırlık verip karbon diyeti yaptım

neler yaşadım peki bu süreçte?
diyetten sıkıldıgım zamanlar çok oldu hatta sanki diyette dgeilmiş gibi ,içime canavar kaçmışcasına yedgim , ,diyet ve full spora ragmen +2 çıktıgım , tartıdaki rakam sayesinde üzülüp sevinip agladıgım, bıktıgımisya ettigimm zmanlarrrr oldu . diye yapmıyorum bıraktım dedimm kaç kez ama hep dilimdeydii bu sözcük kalbimde böyle bir şeye yer yoktu zayıflıycaktım.. ve son 3 aydır 65 te takılıpp kalmamm beni çok yordu ve yıprattı. v 3 ay sonunda 62.5gu gördüm tartıda veeee hikayemi sizlerle paylaşmaya karar verdimm. artık pkolu degilim her ay doktora giidp söktürücü kullanmk yerine bende her kaıdn gibiii reglii krizleirne giriyorum ve takvime regli günümü işaretliyorum:),mazaya giidp bir bedenn küçügü varm dme keyfi isee 1 dlm pastaan daha çok haz veriyor,iltifatlarrrr,güzel sözlerde cabasıı, hiç birşeyde gözüm kalmıyorrrr artık hereyi giyinebiliyorum,kabine götürdügüm kıyafetlerden en az 3 tanesi oluyor üzerimee,38 bedennn diyebilme keyfini yaşıyorum ve agustosta çıkıcagım tatili iple çekiyorummm.... korkmuyorumm bikini mayo giymekten,havuzdan denizden:))

[Bveee son olarak şunu eklemek istiyorum diyet serüvenimin 1. ayında kk ile tanıştım sonra 80-89 topigi ile ve daha sonra monti topigi ile tanıştımm,bir çok arakdaş ve dost edindimm burada vee bana bu yolda eşlik eden yardım eden
80-89 topigindeki arkadaşlarım; butterfly,darkolive,ilkayege,narin-nazenin,,melocum, özelliklee bu son 3 ayda benden destegini esirgemeyen vee beni bıkmadna usanmadan dinleyen deryacım( acepellasoul)
monti topiginde ki; bıkmadan usanmadannn benii dinleyennn ve he rkonuda yardımcı olmaya çalışan sevgili aeben ablam, ( seni çokkkkkkkk seviyorum), beni plateseee alıştıran vee her zman destek olan ; ziligurti( gelince okusun kuşumm artık şuan çokkk uzkatasın) vee diyarım...
hepinize çokkkkkkkk teşekür ederim iyiki varsınızz:)
çok uzun bir yazı oldu umaırm bıkmadna usanmadannn okurusnuz,bend ebirileirne umut ışıgı olurum:) cesaret verip yüreklendirebilirim.
kendimii seviyorum........ lütfen sizdee kendinizii sevin..........][/B]

90+

90 kilo

75 kilo

70 kilo

65 kilo

62.5 kilo

http://c1201.hizliresim.com/t/v/24yrm.jpg

X