Gebeliğe Hazırlık Mayıs 2021 Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Yaaa cidden gebelik olabilir mi🙈 yarın test yapıcam o zaman bu aydan hiç umudum yoktu açıkcası nasip kısmet sağ ol canım yanıtın için☺️
İnsallh ben once ovulasyon aynen boyleyken ogrendm batima 4 gun kala. Ama asla yaniltmak umutlandrmak istemem. Yarn vir test patlat ben de merak ediyorm insallh bebistir cnm🙏🥰

Benim anlamadığım bir şey var kızlar ? Biz her ay olgunlaşmış yumurta döllenmediğinde adet kanaması yoluyla dışarı atmıyor muyuz ? Yumurtam olgunlaşmıştı ama adet oldum diyenleriniz oluyor, onlarınkisi çatlama zamanı ilişkiyi kaçırdığı için değil mi ?
Yumurta olgunlaştığında rahmin iç dokusu da kalınlaşmaya başlıyormuş Döllenmenin olmaması durumunda kalınlaşan doku, dökülüyor ve kanla birlikte atılıyor. Ben de tam olarak senin gibi biliyordum ama aslında atılan adet kanı rahim içinde kalınlaşıp döllenme için kendini hazırlamış olan bir tabakaymış. Ama yumurta döllenmediği için bu tabakayı vücudumuz rahimden atıyormuş ☺️

Yumurta olgunlaştığında rahmin iç dokusu da kalınlaşmaya başlıyormuş Döllenmenin olmaması durumunda kalınlaşan doku, dökülüyor ve kanla birlikte atılıyor. Ben de tam olarak senin gibi biliyordum ama aslında atılan adet kanı rahim içinde kalınlaşıp döllenme için kendini hazırlamış olan bir tabakaymış. Ama yumurta döllenmediği için bu tabakayı vücudumuz rahimden atıyormuş ☺️
Benimde aklıma şu geldi bu Yumurta hala var mesajını görünce doktorlar hamileliği adeti ilk gününden itibaren sayıyorlar ya demek ki o Yumurta adet sırası da varda sayılıyor gibi bi ihtimal dusundum

Ay hiç iyi değilim ben elim ayağım titriyor tansiyonum düşüyor biseyler yiyorum iki saat içinde acıkıyorum iftardan sahura asla açıkmiyordum açlıktan midem bulunacak hale geliyor resmen

Hehe😁 kiz bak kendine sonra firsatin olmayacak. Haziran ayini burdan mi devam edecksn
Canım öyle düşünüyorum ama yeni liste işleriyle uğraşamıcam 😔 çünkü bugün sınav günümü öğrendim finallerim biliyorsun bende birde bu var 😂okumak gibi manyak işle de uğraşıyorum 🙈 zaten bat belli değil yurmtlama yapmaya yarın başlıcam ne zamana denk olur bilinmez. Tahmini 3 - 5 arası ama erken de yumrtlama olblr arı sütü bal polen propolis kullandım ya 😊

Heeeeee şimdi anladııııııımmmm ☺️☺️🤩🙏 çok sağol canım valla....

Size bir soru daha ☺️ Eşinizle birliktelik zamanlarınız azaldığında kavgalarınız da artıyor mu ? 😃 Bizim ilişki sıklığı arttığında aramız çok iyi ve birbirimize düşkünlüğümüz artıyor ama arayı çok açarsak eften püften bile kavga ediyoruz..😟

Ben hala beklemedeyimmm canimmm🥰 Bugün doktordaydim ultrasonla alttan muayene etti adetime 2 gün var ama 16 sida olabilir .... Bana dediki bi yumurtan var ovulasyon yakin degerlendir sok oldum ben cok güzel pik yakaladim bu ay degerlendirdim bugünde 9.günüm dedim cok sasirdi sonra dediki adet olmazsan 24 ünde seni görmek istiyorum dedi bu neydi ben anlamadim , birde adetine daha cok var senin dedi yani adet görmedimi ultrasonda acaba ? Geldim.geleli arastirmadayim
Canım ikinci yumurtlama olmuş ne güzel hadi ikizleri yakala inşallah 😍😍

Size bir soru daha ☺️ Eşinizle birliktelik zamanlarınız azaldığında kavgalarınız da artıyor mu ? 😃 Bizim ilişki sıklığı arttığında aramız çok iyi ve birbirimize düşkünlüğümüz artıyor ama arayı çok açarsak eften püften bile kavga ediyoruz..😟
Evet sebepsiz geliyorlar bana 😊👍adamla ugrasasim gelir Nalet bir kadın olurum böyle zamanlarda

Sankim bu kavgada eşim agresif gibime geliyor 😂😂😂 isteyemiyor da böyle belli ediyormuş gibi 🤣şaka bir yana yurmtlama gününe kadar vıcık vıcık biz o gün kavga etme günü seçebiliyoruz ama çok gereksiz şeyler yüzünden hemde 🙈🙈

Gazel2110 Gazel2110 canım böyle çıktı erken testim 🥰🥰🥰

Eklentiler

• ACC6368E-B77D-485F-B7E3-9EE7BFFFF756.jpeg
    ACC6368E-B77D-485F-B7E3-9EE7BFFFF756.jpeg
    46,4 KB · Görüntüleme: 73
X