Gebeliğe Hazırlık Mayıs 2021 Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kizlar selam benim yumurtam dun çatladı daha geç yumurtlama oldu bu ay ancak dünden beri geçmeyen bi Rahim boşluğu ağrım var sanki. Böyle bi şey yaşadınız mı?
Yusra-61 Yusra-61 canim benim bat i 29 mayıs olarak düzeltir misin tablo da? Geç yumurtlama oldu
Olur düzeltirim canım.
Ağrın geçmedi mi peki yumrtlama çok uzun sürmemesi lazım normalde? 🙈

Sonuç bildirenlere göre şimdilik grubun yalnızca dörtte biri (%25) pozitif. Yani doktorların “ yumurta takibiyle bile gebelik tutturma %30 oranındadır” dedikleri doğrulanıyor gibi 😬 Buna göre çok umut ve hayal kırıklığına girmeden şans atışlarına devamke 😅 Ben bugün de bacağa vuran kasık ağrısı ve akıntıyla BAT bekliyorum. Geri kalanın durumları ne? Neler yaşıyorsunuz?

Gerçektende öyle gurubun şuan çok az kısmı pozitif oldu 😒bizdeki bitmeyen umutla devamke 😍nasip olacak birşey bazen ne yaparsak yapalım aynı şeyler olacakmış gibi 🙈o sebeble bu ay olmazsa hiçç de uğraşmadım oldu demek isterim 🤣🤣

Kasık ağrısı var sadece adet olacak gibi birde gaz var afedersiniz 2 gün önce 4gün ishalim vardı dünden beride bi anda kabız oldum🤷🏼‍♀️ Bunların dışında hiçbişey yok canım. 18ay boyunca her adet döneminde sayısız belirtim olurdu. Özellikle her adetten 1 hafta önce göğüs ağrım başlardı. Şimdi hiç ağrımıyor ve ben 6mayıs gibi hastalanmam gerekiyordu olmadım. Son adetim 42 gün önceydi. 35. Günde oldupum olmuştu ama 35 günü hiç geçmemişti adetim. Biz 24nisana kadar gün aşırı değerlendirdik. Yumurtlama haftam bitti diye 24ünden sonra 5mayısta oldu ilişki sadece. Anlamadım ki acaba 5i gibi mi yumurtladım kafam çok karıştı.
Bnce pazartesi test alıp tekrarla belki geç döllenme olmuş olablr

merhaba tatlım listede adını göremedim bat ne zaman yas vs ne zamandır istiyorsunuz anladığım kadarıyla senin alanın bu konular erkek kısırlığı alanım diye yazmıstın sağlıkcıysan detay bilirsin ilk yumurta takibi sonra klomen sonra aşılama böle devam ediyor sıralama aslında umarım ilk başlarda hamile kalır devam etmezsin sevgiler :)
Benim yaş 38 😬 çoğunluğun yaşadığı süreci biliyorum. Sağlık alanında doktoralıyım. Okul-iş hastalık derken benim öyküm aslında oldukça değişik, uzun hikaye.. çocuk hiç olmadı. tüp diyorlar bana ama görünürde ciddi bir sorun yok. Yaşa ve geçmişe bağlı yumurta kalitesinde azalma muhtemelen. ben kendi araştırmalarıma göre iki üç ay deneme kararı aldım. 7 aydır evliyim. Son bir yıldır vücudumu hazırlamaya çalışıyorum. Bu ay ilk ciddi denemem ama uzun süredir korunmuyoruz. Bu ay ovu kiti, vücut ısısı, takviye, mukus, serviks her yöntemi takip ediyorum. Bat 19 mayıs bakalım bu aydan çok da umutlu değilim.PMS hat safhada😠 Haziranı da bi dener olmazsa artık belki tüp bebeğe razı olurum. Herkesin gönlünce olsun inşallah 🤗

Selam canım ateşin düştüğü günümü değerlendirdin yokda merhaba yükseldiğimi bende bu ay ateş yöntemi denedim 36.2 gibi seyrederken 13.gün 35.94 oldu yumurtlamam o sıralar zaten o gün ve 3 gün peşine değerlendirme yaptım inşallah tutar
Canım regl bitimi başlamıştım ateş ölçmeye. Her sabah yataktan çıkmadan aynı saatte ölçüp yazıyordum. Düşünce yumurtlama dönemine girdiğimi anlamıştım. O günü sonrasını değerlendirmiştik. Olmuştu 🤲 yaklaşık 9 sene önce idi tabiki. Kızım 8 yaşında şimdi 🤗

Benim yaş 38 😬 çoğunluğun yaşadığı süreci biliyorum. Sağlık alanında doktoralıyım. Okul-iş hastalık derken benim öyküm aslında oldukça değişik, uzun hikaye.. çocuk hiç olmadı. tüp diyorlar bana ama görünürde ciddi bir sorun yok. Yaşa ve geçmişe bağlı yumurta kalitesinde azalma muhtemelen. ben kendi araştırmalarıma göre iki üç ay deneme kararı aldım. 7 aydır evliyim. Son bir yıldır vücudumu hazırlamaya çalışıyorum. Bu ay ilk ciddi denemem ama uzun süredir korunmuyoruz. Bu ay ovu kiti, vücut ısısı, takviye, mukus, serviks her yöntemi takip ediyorum. Bat 19 mayıs bakalım bu aydan çok da umutlu değilim.PMS hat safhada😠 Haziranı da bi dener olmazsa artık belki tüp bebeğe razı olurum. Herkesin gönlünce olsun inşallah 🤗
Mukus serviks yöntemi bizim için aaaa o ne ki oldu 🤣🤣🤣🤣

Dediğiniz gibi inşallah hepimizin gönlündeki olsun inşallah

Sonuç bildirenlere göre şimdilik grubun yalnızca dörtte biri (%25) pozitif. Yani doktorların “ yumurta takibiyle bile gebelik tutturma %30 oranındadır” dedikleri doğrulanıyor gibi 😬 Buna göre çok umut ve hayal kırıklığına girmeden şans atışlarına devamke 😅 Ben bugün de bacağa vuran kasık ağrısı ve akıntıyla BAT bekliyorum. Geri kalanın durumları ne? Neler yaşıyorsunuz?
Bir türlü tutturamıyoruz🤭 bugün sabah hiç bi belirtin yoktu, akşam üstü bi karın bel ağrısı gibi şeyler oldu. Sol kasığımda bi batma bacağa vuran ağrı. Akıntım yoktu başladı filan. Ya regl olmak istemiyorum aman be😄
Canımmm ya test mi bozuk sence benim gözüme mi gözüküyor ince kıl gibi bi çizgi?
Yani bence de kontrol çizgisine yakın var çizgi ama bir test daha yapsan mı? Belirtin vs var mı? Bat ne zamandı canım?

Hepinize iyi akşamlar canlar.. 👍
Bu aralar çok aktif olamadım eş evde olunca evde tamir olacak yerleri tamir ettirdim 😍 arada sınav için soru çıkartıyorum kiminiz biliyor sınavım var. Hem kariyer hem çocuk da yaparım 🤣🤣
Dualarımızı birbirimizden eksik etmeyelim aynı zamanda desteğimizi dev🤗🌸

Bir türlü tutturamıyoruz🤭 bugün sabah hiç bi belirtin yoktu, akşam üstü bi karın bel ağrısı gibi şeyler oldu. Sol kasığımda bi batma bacağa vuran ağrı. Akıntım yoktu başladı filan. Ya regl olmak istemiyorum aman be😄

Yani bence de kontrol çizgisine yakın var çizgi ama bir test daha yapsan mı? Belirtin vs var mı? Bat ne zamandı canım?
Canım az önce yazmıştım arkadaşa kopyalıyorum buraya
Kasık ağrısı var sadece adet olacak gibi birde gaz var afedersiniz 2 gün önce 4gün ishalim vardı dünden beride bi anda kabız oldum🤷🏼‍♀️ Bunların dışında hiçbişey yok canım. 18ay boyunca her adet döneminde sayısız belirtim olurdu. Özellikle her adetten 1 hafta önce göğüs ağrım başlardı. Şimdi hiç ağrımıyor ve ben 6mayıs gibi hastalanmam gerekiyordu olmadım. Son adetim 42 gün önceydi. 35. Günde oldupum olmuştu ama 35 günü hiç geçmemişti adetim. Biz 24nisana kadar gün aşırı değerlendirdik. Yumurtlama haftam bitti diye 24ünden sonra 5mayısta oldu ilişki sadece. Anlamadım ki acaba 5i gibi mi yumurtladım kafam çok karıştı.

Mukus serviks yöntemi bizim için aaaa o ne ki oldu 🤣🤣🤣🤣

Dediğiniz gibi inşallah hepimizin gönlündeki olsun inşallah
Mukus dediğim akıntı. Akıntının kıvamı ve Serviksin de pozisyonu fertilite yani üreyebilirlik hakkımda epey bilgi veriyor. Kafam biraz rahatlasın bunlarla ilgili burada çeşitli başlıklar ve bir İnstagram hesabı açmayı düşünüyorum. Bol görselli anlatım falan. Bana olmasa bile inşallah birilerine faydası olur. Herkesin maddi durumu ve psikolojisi sürekli kit takip etmeye yetmiyor 😞 fırsat buldukça burada yardımcı olacağını düşündüğüm şeyleri de yazıyorum o yüzden. İnşallah isteyen herkes sağlıcakla bebeğini kucağına alsın 🍼

Kolay gelsin balım 🥰🥰🥰
Bu aralar çok aktif olamadım eş evde olunca evde tamir olacak yerleri tamir ettirdim 😍 arada sınav için soru çıkartıyorum kiminiz biliyor sınavım var. Hem kariyer hem çocuk da yaparım 🤣🤣

Kolay gelsin kuzum hepsi bi arada Zor olur yumurtlamayı görmemişken kendini derslerine ver bari 🥰

Bilmiyorum canım ne sınavı? Allah muvaffak etsin. Tebrikler bu arada ben hiç okulla böyle şeyleri bir yürütemedim.

Kolay gelsin kuzum hepsi bi arada Zor olur yumurtlamayı görmemişken kendini derslerine ver bari 🥰
Sorma birde üstten aldım ders normalde az aslında hepsinin hakkından geleceğim inşallah 😍test yapıyorm çocuk işi değerlendirmem bitince sınavlarım başlayacak 🙈

Ay bayram seyran derken bende aktif kalamadım herkesi öpüyorum 🤗😘

Mukus dediğim akıntı. Akıntının kıvamı ve Serviksin de pozisyonu fertilite yani üreyebilirlik hakkımda epey bilgi veriyor. Kafam biraz rahatlasın bunlarla ilgili burada çeşitli başlıklar ve bir İnstagram hesabı açmayı düşünüyorum. Bol görselli anlatım falan. Bana olmasa bile inşallah birilerine faydası olur. Herkesin maddi durumu ve psikolojisi sürekli kit takip etmeye yetmiyor 😞 fırsat buldukça burada yardımcı olacağını düşündüğüm şeyleri de yazıyorum o yüzden. İnşallah isteyen herkes sağlıcakla bebeğini kucağına alsın 🍼
Anladım canım 🥰🥰🥰🥰 biz de artık uzmanlık seviyesine gelmek üzereyiz. Oku oku oku bu da biraz yoruyor bizleri. Senin için durum farklı tabi ama bizim için birer stres unsuru da olmaya başladı sanırım.

Bak bende sana bitki çayı vs önereyim okumuşsundur illaki sen de. Hayıt hapı ya da çayı ile testere dişli aslan pençesi yumurtaların kalitesini oldukça artırıyor. Bununla hamilr kalan çok insan var. Bir de coraspin kullanıyoruz bu ay arkidişlerle onu da arkadaşlardan birinin doktoru ısrarla önermiş. İnşallah hepimizde işe yarar da bebiklerimizi alırız kucağımıza.

X