Gebeliğe Hazırlık Mayıs 2021 Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hepinize iyi akşamlar canlar.. 👍
Bu aralar çok aktif olamadım eş evde olunca evde tamir olacak yerleri tamir ettirdim 😍 arada sınav için soru çıkartıyorum kiminiz biliyor sınavım var. Hem kariyer hem çocuk da yaparım 🤣🤣
Dualarımızı birbirimizden eksik etmeyelim aynı zamanda desteğimizi dev🤗🌸
Kolay gelsin canım yaparsın sen 😍

Bir türlü tutturamıyoruz🤭 bugün sabah hiç bi belirtin yoktu, akşam üstü bi karın bel ağrısı gibi şeyler oldu. Sol kasığımda bi batma bacağa vuran ağrı. Akıntım yoktu başladı filan. Ya regl olmak istemiyorum aman be😄
Aynı moddayız şeker 😂 benim ovulasyondan beri ağrım sancım akıntım eksik değil ama hepsi regli çağrıştırıyor. Hatta o kadar sürdü ki regl öne gelcek gibi hissediyorum. Sıkıldım hakkaten her ay her ay kan görmekten. 9 aylık bi mola hiç fena olmaz 😂😂

Cümleten iyi akşamlar canlarım, nasılsınız? Günaşırı çalışma yapıyorum, telefondaki ovuluasyon programı yarını ovulasyon gösteriyor. En son perşembe gecesi çalışma olmuştu. Şimdi size soru, bugünü atlayıp yarın mı yapayım (2 gün olmuş olacak) yoksa bugün yarın üst üste mi yapayım? Yoksa bugün yapıp yarın atlayıp günaşırı devam mı 😂😂

Bilmiyorum canım ne sınavı? Allah muvaffak etsin. Tebrikler bu arada ben hiç okulla böyle şeyleri bir yürütemedim.

Ben ikinci üniversite okuyorum tıbbı dokumantasyon ve sekreterlik. Çalışıyordum iş bitince evde boş durmak istemedim pandemi de değerlendirmek istedim. 👍 Zor oluyor yürütmek eşimle ikimiz olduğumuz için en azından bebiş olsa daha zor olurdu 🙈

Cümleten iyi akşamlar canlarım, nasılsınız? Günaşırı çalışma yapıyorum, telefondaki ovuluasyon programı yarını ovulasyon gösteriyor. En son perşembe gecesi çalışma olmuştu. Şimdi size soru, bugünü atlayıp yarın mı yapayım (2 gün olmuş olacak) yoksa bugün yarın üst üste mi yapayım? Yoksa bugün yapıp yarın atlayıp günaşırı devam mı 😂😂
Evet hamile kalanlar cevap veriniz ilişkiler günaşırı mı oldu her gün mü 😉

Bnce bugünü atlama yarın es geçmek istersen geçersin 3 gün olmuş olur

Hımmm sana kızacaktım sabaj müsait olamadım şimdi hemen kızayım. Hani bu ay iyiye odaklanıyorduk ne oldu hemen elenirsem da testere dişli aslan pençesi olmadığından elenirim dedin. Dayağı yersin baaaaaak

Hımmm sana kızacaktım sabaj müsait olamadım şimdi hemen kızayım. Hani bu ay iyiye odaklanıyorduk ne oldu hemen elenirsem da testere dişli aslan pençesi olmadığından elenirim dedin. Dayağı yersin baaaaaak
🤣🤣🤣 Herşeyi aynı yapıyoruz bitek testere dişliyi kullanmıyorum kendimi eksik hissettim haha, 😂 😂

Ozaman bugün de çalışmalara devamkeeeeee, 😝

Anladım canım 🥰🥰🥰🥰 biz de artık uzmanlık seviyesine gelmek üzereyiz. Oku oku oku bu da biraz yoruyor bizleri. Senin için durum farklı tabi ama bizim için birer stres unsuru da olmaya başladı sanırım.

Bak bende sana bitki çayı vs önereyim okumuşsundur illaki sen de. Hayıt hapı ya da çayı ile testere dişli aslan pençesi yumurtaların kalitesini oldukça artırıyor. Bununla hamilr kalan çok insan var. Bir de coraspin kullanıyoruz bu ay arkidişlerle onu da arkadaşlardan birinin doktoru ısrarla önermiş. İnşallah hepimizde işe yarar da bebiklerimizi alırız kucağımıza.
Canım çok sağol 🙏🏻 içeriğini çok bilmediğim farklı otları kullanmıyorum. Coraspin ben de kullanıyorum ama pıhtılaşma sorunum var zaten hamilelik olursa iğne de başlanacak. Bu ay olmazsa yoga yanında biraz da masaj deneyeceğim ekstra.
Bu bitki çaylarını diğer ilaçlarla dikkatli kullanmanızı öneririm sizin de.. çok kullanan var duyuyorum ama normal diyette olmayan şeyler riskli. Biliyorsunuz her bünye farklı. Bi de mecbur takviyeler kullanılıyorsa... Toksik etkiye yol açabiliyor. Bazen çok basit gibi görünen şeyler ciddi hasar veriyor.
Doğal, zararsız demek değil. Mesela sarı kantaron da çok faydalı ama bazı ilaçların etkisini öyle bi artırıyor ki ağır böbrek hasarı ve kan zehirlenmezine yol açabiliyor. Çok basit bi meyve olan greyfurt bile ilaç alırken yenmemesi gerekir. Sarımsak kan sulandırıcıların etkisini artırıp kanamaya neden olabiliyor. Gibi gibi.. bunlar ilk aklıma gelenler. O yüzden o söylediklerini araştırmam lazım. Riske atabileceğim bi durumum yok. Kullananlar da çok dikkatli kullansın lütfen, çok karıştırmadan, çok kaynatmadan. Allah yardımcısı olsun hepimizin 😌

🤣🤣🤣 Herşeyi aynı yapıyoruz bitek testere dişliyi kullanmıyorum kendimi eksik hissettim haha, 😂 😂

Ozaman bugün de çalışmalara devamkeeeeee, 😝
Anacım senin ovuluasyon başlangıcı mı gösteriyor yumurtlama gününü mü gösteriyor. Erken değil mi daha aramızda 3 4 gün var ya

Canım çok sağol 🙏🏻 içeriğini çok bilmediğim farklı otları kullanmıyorum. Coraspin ben de kullanıyorum ama pıhtılaşma sorunum var zaten hamilelik olursa iğne de başlanacak. Bu ay olmazsa yoga yanında biraz da masaj deneyeceğim ekstra.
Bu bitki çaylarını diğer ilaçlarla dikkatli kullanmanızı öneririm sizin de.. çok kullanan var duyuyorum ama normal diyette olmayan şeyler riskli. Biliyorsunuz her bünye farklı. Bi de mecbur takviyeler kullanılıyorsa... Toksik etkiye yol açabiliyor. Bazen çok basit gibi görünen şeyler ciddi hasar veriyor.
Doğal, zararsız demek değil. Mesela sarı kantaron da çok faydalı ama bazı ilaçların etkisini öyle bi artırıyor ki ağır böbrek hasarı ve kan zehirlenmezine yol açabiliyor. Çok basit bi meyve olan greyfurt bile ilaç alırken yenmemesi gerekir. Sarımsak kan sulandırıcıların etkisini artırıp kanamaya neden olabiliyor. Gibi gibi.. bunlar ilk aklıma gelenler. O yüzden o söylediklerini araştırmam lazım. Riske atabileceğim bi durumum yok. Kullananlar da çok dikkatli kullansın lütfen, çok karıştırmadan, çok kaynatmadan. Allah yardımcısı olsun hepimizin 😌
Amin inşallah canım ben de o yüzden ilaç kullanırken özellikle kullanmadım. Bu ay sadece vitamin ve magnezyum gibi destekleyiciler kullanıyorum. Onlarla bir şey olmaz diye düşünüyorum inşallah olmaz amin 😉

Ben ikinci üniversite okuyorum tıbbı dokumantasyon ve sekreterlik. Çalışıyordum iş bitince evde boş durmak istemedim pandemi de değerlendirmek istedim. 👍 Zor oluyor yürütmek eşimle ikimiz olduğumuz için en azından bebiş olsa daha zor olurdu 🙈
İyi bi fırsat bence pandemide de aradan çıksın. Yapacak çok bişey yok zaten. Güzel bölüm 👍🏻 Kolaylıklar. Ben de hep bi sosyoloji falan istiyorum 2. Üni olarak ama yıllardır içindeyim yıldım üniversitelerden 😆 artık çocuk olursa onla sıfırdan başlarım inşallah 😂😂

Ne güzel işte zaman çabuk geçer oyalanmak İçin mis gibi
Evet canım evde vakit geçmez sürekli uyurdum bu durumdan da sıkılmıştım iyice 🙈çok iyi oldu benim için. 👍
Yarın akşam yap sonraki akşam tekrar yap 😍bende yarın akşam ovulasyon diyor birinde uygulamanın diğerinde salı günü 😂karışığım ben biliyorsun 🙈ama bugün değerlendirdim 🤣yarın akşam yapıcam. Eşim işe gidecek Trabzona salı günü gelcek gün aşırı olmuş olacak sonra seninle bat bekleriz 🙈ovulasyon ne der bilmiyorm o da var 😉
Anladım balım yakın olsak hemen gelir yardım ederdim sana yaaaa
İşte bana eşim yardım ediyor o da sağlık teknisyeni onunla birlikte yapıyoruz ben tabiki hep yabancı girmiyorum derslere 😍ezberim aşırı kuvvetli benim zaten hep sözel tarzda işime geliyor 🤗

Evet canım evde vakit geçmez sürekli uyurdum bu durumdan da sıkılmıştım iyice 🙈çok iyi oldu benim için. 👍

Yarın akşam yap sonraki akşam tekrar yap 😍bende yarın akşam ovulasyon diyor birinde uygulamanın diğerinde salı günü 😂karışığım ben biliyorsun 🙈ama bugün değerlendirdim 🤣yarın akşam yapıcam. Eşim işe gidecek Trabzona salı günü gelcek gün aşırı olmuş olacak sonra seninle bat bekleriz 🙈ovulasyon ne der bilmiyorm o da var 😉

İşte bana eşim yardım ediyor o da sağlık teknisyeni onunla birlikte yapıyoruz ben tabiki hep yabancı girmiyorum derslere 😍ezberim aşırı kuvvetli benim zaten hep sözel tarzda işime geliyor 🤗
İyi bari kuzum ona sevindim 🥰🥰🥰

X