Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

panic_attack

ignorance is bliss.
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2008
2.600
10.595
Aret beyin bahsettiği kendi verdiği Wm Evolution vitamininin probiyotiklisi çıkacakmış onu dedi.

Aret bey demişken;
Aret beyin sayfalarında her ay bir kişiye tüp bebek yapılıyor. Daha önce tüp bebekle bebek sahibi olan bir bayan sponsor olmuş. Gücüm yettiği sürece her ay bir kişiye vericem diyor.

Kahvaltı da maydonoz mu en tehlikeli şey:)

Sen zaten bu bebeye ihtimal vermediğin için herşeyi götürmüştün. O da tutunacam işte tutunacam diye direndi. :)

Civan perçemi mi yahu bu rahmi hedef alsın. Ya da embriyo ödem mi de onu atsın üç dört sap maydonoz? 😯
Maydonozu abartıp hergün bir bağ yemiyorsan ya da suyunu kaynatıp içmiyorsan tehlikeli değil ki. Aksine c vitamini deposu. Zaten bizim Türk milletinin hurafelerine kalsa dünyada kimse tüp bebekte pozitif sonuç alamazdı. Banyo yapmayan, yerinden kalkmayan var yahu pes! Leğene oturdum salonda kocam yıkadı beni diyen bi kadın vardı youtube'da. Ondan tutmuş çocuk. 😝

İstersen her şeyi ye, istersen hiçbir şey yeme sadece su iç. Hali hazırda vücudun ve psikolojin sağlıklıysa, embriyo da sağlıklıysa tutacak işte. Değilse tutmayacak ya da tutsa da düşecek. Takılma böyle şeylere. Hatta en güzeli benim gibi yap %80 tutmayacak zaten niye kasayım ki kendimi de :) Belki o zaman zoruna gider bebenin. :)

Senella

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2017
1.917
3.835
Civan perçemi mi yahu bu rahmi hedef alsın. Ya da embriyo ödem mi de onu atsın üç dört sap maydonoz? 😯
Maydonozu abartıp hergün bir bağ yemiyorsan ya da suyunu kaynatıp içmiyorsan tehlikeli değil ki. Aksine c vitamini deposu. Zaten bizim Türk milletinin hurafelerine kalsa dünyada kimse tüp bebekte pozitif sonuç alamazdı. Banyo yapmayan, yerinden kalkmayan var yahu pes! Leğene oturdum salonda kocam yıkadı beni diyen bi kadın vardı youtube'da. Ondan tutmuş çocuk. 😝

İstersen her şeyi ye, istersen hiçbir şey yeme sadece su iç. Hali hazırda vücudun ve psikolojin sağlıklıysa, embriyo da sağlıklıysa tutacak işte. Değilse tutmayacak ya da tutsa da düşecek. Takılma böyle şeylere. Hatta en güzeli benim gibi yap %80 tutmayacak zaten niye kasayım ki kendimi de :) Belki o zaman zoruna gider bebenin. :)

Ne bilim acıbadem hastanesinin listesinde de görünce sorayim dedim. :)

Allah nasip etmişse her türlü oluyor. Zaten öyle yapacağım çok umrumda olmayacak.

Gerçi diğerinde de aynı oldu. Cuma öğleden sonra transfer pazartesi ise döndüm, kendi yemeğimi de kendim yaptım. Kimse bana hizmet etmedi. Sadece kabız olmam benim psikolojimi bitirdi zaten.

Ozgur06

Ve ancak Rabbinden ümit et,hep O'na doğrul...
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2018
1.945
6.351

seheryeli77

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2017
1.224
4.942

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 208 gün geçti.

dennisgo

Guru
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2017
11.544
39.342
39

Bir hafta boyunca, diyetten dolayı her gün Yeşilçay ya da maydanoz suyu içtim. Hcg bir haftada 30 düşmüş.. biraz daha düşmezse, sonunda sıyırıp ananas kabuğundan ödem atıcı yapacağım da fena halde üşeniyorum :)

Beste78

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2019
847
4.531
42
B Beste78 canımm, heyecanlı süreç bekliyor
Çok güzel, yolunda gitsin herşey🙏🙏
Hadi hayırlı olsun canım . Pazartesi bol yumurta görülsün. :)
InsAllah tedavileriniz tatli minik bebislerle sonuçlanır, bol şans kızlar :KK200:
Güzel dilekleriniz için teşekkürler kızlar, klomen veya femera ile başlayacağımız için yumurta sayı stresim hiç yok bu stresi yaşamamak ne güzel birşeymiş, hedefimiz 1 belki de 2 yumurta olucak tek duam inşallah sağlıklı yumurtam bu ay gelişecek olandır diye, tedavim nasıl ilerleyecek yarın görüşmede belli olacak, bu tedavi şeklini hiç bilmiyorum o yüzden ilk tüp tedavimde olduğu gibi daha sakinim, yarın çıkışta gelişmeleri yazarım 💞

Beste78

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2019
847
4.531
42
Bir hafta boyunca, diyetten dolayı her gün Yeşilçay ya da maydanoz suyu içtim. Hcg bir haftada 30 düşmüş.. biraz daha düşmezse, sonunda sıyırıp ananas kabuğundan ödem atıcı yapacağım da fena halde üşeniyorum :)
Ne inatçı çıktı senin hcg benim bildiğim regliyle sıfırlanır hatta sıfırlanınca regli başlar, seninki ayrılmak istemiyor senden, inşallah buz bebeğin de bu kadar inatçı olup seni bırakmasın kuzum 🙏🙏

dennisgo

Guru
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2017
11.544
39.342
39
Ne inatçı çıktı senin hcg benim bildiğim regliyle sıfırlanır hatta sıfırlanınca regli başlar, seninki ayrılmak istemiyor senden, inşallah buz bebeğin de bu kadar inatçı olup seni bırakmasın kuzum 🙏🙏
Sorma canım vücut hamilelik hormonuna bayıldı bırakamıyor :) bu arada benim Adet süreci de biraz tuhaf ilerledi. Regl olduğum gün değer yükseliyor diye iğne vurdular. Kendi döngüme göre Cuma 2. Reglimin başlaması gerekiyordu, iki hafta önce yumurtlama şikayetlerim de olmuştu gününde olacağım diye düşünüyordum. ama henüz gelen giden bir şey yok. Çok kafamı takmak da istemiyorum stresten de gecikiyor sonuçta. Nedense Regl olunca sıfırlanacak gibi geliyor bana da. Bekliyoruz bakalım :)

can09e

Guru
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2018
18.890
50.754
41
Güzel dilekleriniz için teşekkürler kızlar, klomen veya femera ile başlayacağımız için yumurta sayı stresim hiç yok bu stresi yaşamamak ne güzel birşeymiş, hedefimiz 1 belki de 2 yumurta olucak tek duam inşallah sağlıklı yumurtam bu ay gelişecek olandır diye, tedavim nasıl ilerleyecek yarın görüşmede belli olacak, bu tedavi şeklini hiç bilmiyorum o yüzden ilk tüp tedavimde olduğu gibi daha sakinim, yarın çıkışta gelişmeleri yazarım 💞
beste ne zman görüşceksin?

dennisgo

Guru
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2017
11.544
39.342
39
panic_attack panic_attack bacı.. iç çamaşırını naptın? pier cardinin 5li donu var 40tl ondan aldım dikişsiz çok rahat.. hamile iç çamaşırı gösterdi lakin hem pahalı hem de göbeğe çekiyosun ben onla rahat edemem..
Benim favorım m&s.. onlar da çok rahat, çok kullanışlı canım. Ama fiyatı ne kadar bilmiyorum en son bir sene önce aldım :)

can09e

Guru
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2018
18.890
50.754
41
Benim favorım m&s.. onlar da çok rahat, çok kullanışlı canım. Ama fiyatı ne kadar bilmiyorum en son bir sene önce aldım :)
onun üst iç giyiminin methini duymuştum pahalı ama iyi diye.. valla benim aldığım da pahalı ama napimm iyi bunlar..rahat ettim :)