MEB tüp bebek tedavisi icin mazeret tayini hakkı veriyor mu ?

birazcikhuzur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2021
350
206
35
Herkese merhaba, Mardin Kızıltepe ilçesinde öğretmenim. Amh değerim 1’in altında. Doktorlar acil tüp bebek diyor. Mardin’de ne devlette ne de özelde tüp bebek tedavisi yok. Bu durumda olup tup bebek tedavisi icin milli eğitim bakanlığından sağlık özrü nedeniyle tayin alabilen var mi aranızda, bu konuyla ilgili bilgisi olanlar yazarsa cok mutlu olurum 🙏🏻🌸

Herkese merhaba, Mardin Kızıltepe ilçesinde öğretmenim. Amh değerim 1’in altında. Doktorlar acil tüp bebek diyor. Mardin’de ne devlette ne de özelde tüp bebek tedavisi yok. Bu durumda olup tup bebek tedavisi icin milli eğitim bakanlığından sağlık özrü nedeniyle tayin alabilen var mi aranızda, bu konuyla ilgili bilgisi olanlar yazarsa cok mutlu olurum 🙏🏻🌸
Bu konuyla ilgili bilgim yok ancak ben de aynı durumda kalicam. Tüp bebek için başlamayı düşünüyoruz. Ancak merkezde oturuyorum koye gidiyorum okula. Takip süreci olunca o gun gidemiyorum böyle bir mazeret gösterilip merkeze görevlendirme olma ihtimali olur mu acaba? Çünkü takip olduğu gün gitmiyoruz o da 2 gün de bir yapılıyor. Ayrica transfer olursa pek yol onermiyorlar. Ben de bunu merak ediyorum. Hayırlısı olsun hakkimizda😊

Ben de öğretmenim Şanlıurfa da, hep şehir dışına gittim, maalesef sağlık özrüne girmiyor.

Merhabalar , ben de öğretmenim . Kendimden dolayı bilmiyorum ama hastanede rapor çıkarırken bir öğretmen arkadaşla tanışmıştık yanlış hatırlamıyorsam doğu Beyazıt'ta görev yapıyormuş kendisi ve eşi . Orada üniversite hastanesi ve tüp bebek birimi olmadığı için bunu sebep gösterip tayin istemişler. Tüp bebek birimi olan illerden tercih yapmışlar. Bunu araştırabilirsiniz.

Yaaa cok teşekkür ederim, cok faydalı oldu bu
Merhabalar , ben de öğretmenim . Kendimden dolayı bilmiyorum ama hastanede rapor çıkarırken bir öğretmen arkadaşla tanışmıştık yanlış hatırlamıyorsam doğu Beyazıt'ta görev yapıyormuş kendisi ve eşi . Orada üniversite hastanesi ve tüp bebek birimi olmadığı için bunu sebep gösterip tayin istemişler. Tüp bebek birimi olan illerden tercih yapmışlar. Bunu araştırabilirsiniz.

Oluyor, sorunuz varsa sorabilirsiniz.Bn geçen yıl yaptım.

Sözleşmeli,kadrolulu sağlık özründe farklı prosedür var.
Araştırma hastanesinden alınan tüp bebek raporu ve görev yapılan ilde tedavisi yoktur belgesi almak gerekiyor(il sağlık müdürlüğü).Bu yazdıklarım sözleşmeli için geçerli.

Sözleşmeli,kadrolulu sağlık özründe farklı prosedür var.
Araştırma hastanesinden alınan tüp bebek raporu ve görev yapılan ilde tedavisi yoktur belgesi almak gerekiyor(il sağlık müdürlüğü).Bu yazdıklarım sözleşmeli için geçerli.
Kadroluyuz biz eşimle beraber. Şunu merak ediyorum tayini istediğimiz ilde önceden tedavi sürecinin başlamış olması gerekiyor mu? Yoksa görevli olduğumuz ilden tedavisi yoktur belgesi almak yeterli mi ? Belgeyi aldıktan sonra tup bebek tedavisi olan herhangi bir istediğimiz ile tayin isteyebiliyor muyuz?

Kadroluysanız tedavisi yoktur yazısı almanıza gerek yok.Tüp bebek raporunuz yeterli olur.Tedavinizin başlamasına gerek yok.Kadroluya bu işler daha kolay.

3doktor imzalı heyet raporu.2 kadın doğum doktoru 1 ürolog imzalı.sadece araştırma hastaneleri veriyor.İlla görev yerinizden olması gerekmiyor bu raporun.Herhangi bir araştırma hastanesinden alınsın yeterli.Yine tedavi olacağınız istediğiniz ili seçebilirsiniz rapor aldığınız yer olmak zorunda değil.

Tamamdır cok teşekkür ederim 🙏🏻
3doktor imzalı heyet raporu.2 kadın doğum doktoru 1 ürolog imzalı.sadece araştırma hastaneleri veriyor.İlla görev yerinizden olması gerekmiyor bu raporun.Herhangi bir araştırma hastanesinden alınsın yeterli.Yine tedavi olacağınız istediğiniz ili seçebilirsiniz rapor aldığınız yer olmak zorunda değil.

Merhaba. Ben de öğretmenim. Tüp bebek tedavi sürecimiz var ve bulunduğumuz şehirde tedavimizi yapacak kurum yok maalesef. Siz mazeret tercihlerinde hangi ili seçtiniz? İl seçimi size mi bırakıldı yoksa tedavinize uygun yerler mi sundunuz ona göre mi oldu

Tam adı SAĞLIK KURULU RAPORU doktorunuz sizi yönlendirir danışırsanız, rica ederim.
Merhaba. Ben de öğretmenim. Tüp bebek tedavi sürecimiz var ve bulunduğumuz şehirde tedavimizi yapacak kurum yok maalesef. Siz mazeret tercihlerinde hangi ili seçtiniz? İl seçimi size mi bırakıldı yoksa tedavinize uygun yerler mi sundunuz ona göre mi oldu

X