Medipol Hastaneleri doğuma ve doğumhaneye eşleri almıyor.

Sizce doğumda eş desteği önemli mi?

• eşim olmasa da olur.

OY: 0 0,0%
  • eşim olmasa daha iyi olur.

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    1
  • Anket Kapalı .

Primaveradellamore

Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2016
1
0
41
Merhabalar,
Uzun bir süredir normal doğumdan yana, gerekmedikçe sezeryana almayacak bir doktor arıyordum. Arkadaşlarımın tavsiyesiyle Bağcılar Mega Medipol hastanesindeki Duygu Işıl Gencer'e muayene olmaya başladım. Kendisi de sağolsun daha ben bir şey demeden inşallah normal bir şekilde yaparız, sağlıklı olan da bu zaten deyip içimi rahatlattı.
Fakat ne yazık ki iş yalnızca doktorda bitmiyor. Doktorun bağlı bulunduğu hastanede bir o kadar önemli.
Ben Sağlık Bakanlığı'nın devlet hastanelerinde verdiği "Doğuma Hazırlık Eğitimleri" alıyorum. 5 Hafta boyunca bize normal doğumun ne kadar iyi bir şey olduğunu, doğum dalgalarını yaşarken bununla nasıl başa çıkacağımızdan tutun, eşimizin bize nasıl destek olacağını, nasıl masajlar yapabileceğini anlatıyorlar. Bu konuda bilgilenip hem normal doğum korkumuzu atıp hem de doğuma hazırlanmayı öğreniyoruz.
Ama bunu öğrenmek yetmiyor. Bu öğrendiklerinizi uygulayabileceğiniz hastane bulmak size o zamanı vermek v.s çok güçleşiyor.
Mega Medipol hastanesinde doktoruma muayene olduktan sonra fiyat ve uygulamayı öğrenmek için ordaki birime gittim. Doğum için hastaneye geldiğim anda odama değil doğumhaneye alınacağımı öğrendim. Doğumdan sonra odam netleşiyormuş, sezeryanda dahi (suit oda dışında) rezervasyon olmuyormuş. Ne çıkarsa bahtıma yani. Üstelik daha da kötüsü hastaneye girdiğin andan itibaren doğumhaneye alınıyorsun oraya kesinlikle eş alınmıyor. Doğumhanede bulunan 8 adet sancı odasından birinde sancını cekiyorsun, sonrasında doğumun gerçekleşiyor. Eşin yanında değil, elini tutamıyor sana destek olamıyor. Bu mucizeyi birlikte yaşaman gereken eşin yanında değil, bırak doğum anını, sancılarını çekerken bile yanında değil. Bunları duyduğuma gerçekten inanamadım. Orada diğer sancı çeken gebeler yabancı bir erkeğin orada olduğunu bildiklerinden rahat edemezlermiş. Hastane prosedürü bu şekildeymiş. Ben baya şok oldum. Bu hastaneyi tercih edecek anne adaylarının buna çok dikkat etmesini öneririm.

Son düzenleme:
X