Doğuma Hazırlık meleğimin ismi ne olsun?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

meleğime isim

• cemre

OY: 15 19,0%
  • elçin

OY: 7 8,9%
  • hazal

OY: 13 16,5%
  • defne

OY: 35 44,3%
  • elfin

OY: 10 12,7%
  • sezin

OY: 4 5,1%

• Ankete Katılan
    79
  • Anket Kapalı .

symmm

meleğimiz bizimle & bebeğimiz yolda
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2011
1.750
980
kızlar bir kızım olacak inşallah :KK34: bebeğimin ismi için fikir verir misiniz lütfen?:KK49: :KK49: :KK49: :nazar:

*cemre
*elçin
*hazal
*sezin
*defne
*elfin

Elfin

kulağa hoş geliyor ama tabii anlamları da önemli...

Son düzenleme:
defne bence.
elfin de kulağa hoş geliyor ama anlamı nedir acaba. bi de internetten araştırılan anlamlar çok güvenilir değil biliyorsunuz ki. anlamından eminseniz ve anlamı da güzel ise elfin olabilir

elfin ne yaa çok çirkin kesin uydurma bişeydir
ben elçin dedim

Güvenilir bir kaynaktan anlamını öğrenmediğiniz sürece bu ismi koymayın derim.Benim bildiğim kadarıyla yanlış anlaşılmasın lütfen ev arkadaşımın köpeğinin ismi elfin.Anlamı ne diye sorduğumuzda mitolojide minik peri demek demişti.Arapça okuyan bir arkadaşımız da bu ismin Arapça'da cin fikirli anlamının olduğunu söylemişti.İnternette gül bahçesine açılan kapı olarak geçiyor.Bu anlamları uyduranlara sözüm cennete ne çok kapı,ağaç varmış ya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elfin arapca binlerce demek diye duymustum.

Bence ismin soyisimle uyumunada dikkat etmek gerek:))

elfin koymayin bence hayati boyunca yanlis yazilacak yanlis anlasilacak, devlet dairesinden kargo almaya isyerinden okuluna her yerde bin cesit sıkıntı olacak. Elif mi elcin mi efe mi neler neler diyecekler. Elfin bey diyecekler falan. Yazik etmeyin yavrunuza. Sirf asortik olsun diye isim koymayin 80 yil o isimle ugrasacak. Digerleri de zorlama olmus aslinda ama. Duz isim koymak lazim. Ayse fatma zeynep yeter daha ne.
Cemre de oyle elcin de. Emre bey fln diyecekler. Sezin en karisigi sezen sevin sevil secil sezgi ooo karistikca karisir. Defne belki biraz iyi. Define diye dalga gecmezlerde tabii. Bir de mezarliga goturulen bitki en nihayetinde.
Allah uzun omurler versin yavrunuza saglikla kucaginiza almak nasp olsun ama zorlama isim koymayin. Alaralar dilaralar aleynalar melissalar kimse kusura bakmasin ama cocugun hayatini zorlastirmaktan baska bir sey degil.

çok teşekkür ederiz... sizlerin önerebileceği isim var mı peki?

Sizin seçimlerinizden Defne ismi güzel bence.Benim beğendiğim isimler Karya,İdil,Berin,İris,Karin,Arın,Tunya,Birce,Biğkem,Umay,Hüma,Büçge,Gece,Artemis,Anlamlarını merak ettikleriniz olursa yazabilirim.Aklıma geldikçe başka isimler de yazarım.Biz burda isimler hakkında düşüncelerimizi yazıyoruz ama unutmayın ki en önemlisi sizin ve eşinizin beğenmesi,içine sinmesi.Gerçekten beğeniyorsanız bir ismi ve kötü bir anlamı yoksa ya da anlamsız değilse,çok sorgulamayın koyun bence:KK70:.Bebeğiniz sağlıkla gelsin..

Son düzenleyen: Moderatör:
hahahaha alemsiniz valla ama yorumlarıınzı çok beğendim hak verdimde yani benim bebişimede zeynep beril düşündüm .ama acaba diyorum zeynebi zeynomu yapsak dahamı sempatik oluyo banada yorum yaparsanız sevrim byyyyyy..
elfin koymayin bence hayati boyunca yanlis yazilacak yanlis anlasilacak, devlet dairesinden kargo almaya isyerinden okuluna her yerde bin cesit sıkıntı olacak. Elif mi elcin mi efe mi neler neler diyecekler. Elfin bey diyecekler falan. Yazik etmeyin yavrunuza. Sirf asortik olsun diye isim koymayin 80 yil o isimle ugrasacak. Digerleri de zorlama olmus aslinda ama. Duz isim koymak lazim. Ayse fatma zeynep yeter daha ne.
Cemre de oyle elcin de. Emre bey fln diyecekler. Sezin en karisigi sezen sevin sevil secil sezgi ooo karistikca karisir. Defne belki biraz iyi. Define diye dalga gecmezlerde tabii. Bir de mezarliga goturulen bitki en nihayetinde.
Allah uzun omurler versin yavrunuza saglikla kucaginiza almak nasp olsun ama zorlama isim koymayin. Alaralar dilaralar aleynalar melissalar kimse kusura bakmasin ama cocugun hayatini zorlastirmaktan baska bir sey degil.

ben buğlem isminide çok beğeniyorumm

çoook teşekkür ederim :) yorumlarınız gerçekten fikir veriyor :KK49:
eşimle ortak seçtiğimiz isimler bunlar ama hangisi karar veremedik :KK49:

3 aylık hamileyim cinsiyeti belli değil bebişimizin ama şimdiden başladım araştırmaya.Buradan Hazal ismini beğendim ayrıca Buğlem ismi de çok güzel

:nazar: teşekkür ederiz... buğlem ismini bizde seviyoruz aslında ama çok yakınımızın kızının ismi :) :KK49:

düşündüğünüz isimler fena değil.benim kızım olursa yıllardır hazır ismi :)) verda olacak(gül) tabi sağlıkla gelsinde isim sadece bir ayrıntı.sülalede olmayan isim olsun istediğimden benim işim zor :)) ama eski isimlerden zeynep ve elif isimleri çok güzeldir.zeynep anlam olarak çok bir şey ifade etmemekle birlikte Peygamber efendimizin kızlarınıza bu isimlerden koyun dediği rivayet edilir bilginize :))) ayrıca ışıl,kayra,gülfem, de güzel bence :))

çok teşekkürler fikirleriniz için :KK3:
gülfem çok hoş bir alternatif oldu bize :):KK49:

X