Melih Gökçek’e “o... ç” denmesinde karar çıktı

Asla değil tabi. Hatta benim gözümde Melih daha suçlu. Kimse kimsenin değer yargilariyla alay edemez. Laf atamaz.

Melih makaminin ve yaşının ağırlığını tasimaliydi. Dava dusmemeliydi. Cezası verilmeliydi.

Benim durduğum nokta , " haha bak o.çocuğu demiş , altına yatmak demiş ahahaa " demek düşündürücü. Aile mahkemesinde yargılanan bir çocuk. Mahkeme evet tamam dediği için aklandı mi şimdi ?

Bu çocuk " kufur ettim kazandim " zihniyetiyle büyümeyecek mi ?

Atatürk söz konusu olduğu zaman nedense hep bir Terazi getiriliyor ortaya. Sözde sevgi yarışı .

Atatürk böyle savunulmayi ister miydi acaba ? Hadi savunuldu , ( Illa var tabi böyle küfür zihniyetiyle büyüyen gençlik.) ,buna çanak tutmak neden ?
Bak ne diyeceğim, bizim ülkemizde ne oluyor biliyor musun Birsen? Karını öldürüyorsun, sonra gidip diyorsun ki beni tahrik etti. Onlar da sana indirim veriyorlar.
Yani bahsettiğin kadını aşağılama durumu aslında her davada var. Buradaki anaya küfre takılmışsın da bir de işin gerisine bakmak lazım. Biz var ya biz, 1839'dan beri ancak ortasından daldık meselelere. Bilmem anlatabildim mi?
Çocuğun ahlaki yargıları falan inan tartışılacak şeylerin ilklerinde değil. Adalet herkese lazım olur derler ya bir gün, işte öncesindekileri tartışıp bitirebildik mi ki? Yaşadığım şehirde bir kızın ölümüne sebep olmuş bir yaratık serbest kaldı geçen gün. Şu an aramızda dolaşıyor, hadi bakalım.
Atatürk'ün ne istediği, ne olduğu sorularını hiç sevmiyorum hele, cevap bile vermiyorum. Haddime değil. Başka bir ülke daha var mıdır acaba kurucu başkanını bu derece savunmasız bırakan diyorum.

X