Meltem hanım yardımınıza ihtiyacım var !

Cenko

Nirvana
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2007
45
1
Meltem hanım yardımınıza ihtiyacım var ! Mesaj Linki

--------------------------------------------------------------------------------

Konuyu anaokulu bölümüne açmıştım ama sizede danışıp fikirlerinizi almak istedim.

Selam arkadaşlar. Öncelikle konuyu buraya açmamın sebebi bana yardımcı olun bi akıl verin... Benim 2004 doğumlu 4,5 yaşında dünyalar tatlısı,biraz afacan bi oğlum var. Ben çalıştığım için oğluma ya babannemiz yada anneannemiz bakıyor. Ben oğlumun sıkıldığını düşündüğüm için milli eğitime bağlı bi ilkokulun anasınıfına yazdırdım. 6 yaş grubu.... Oğlum problemsiz okula başladı hatta 6 yaşında olan çocuklar okulların ilk açıldığı gün ağlarken benim oğlum gitsene anne diyordu. Arkadaşları ile uyumu da iyi. Hatta yiğenimle aynı sınıftalar. Hmm bu arada oğlum solak bazen yazı falan yazarken yoruluyor. Şimdi gelelim benim ufaklığın afacanlığına ve karşımdaki eğitimcilerin tutumlarına... Benim oğlum geçen pazartesi öğretmeninden wcye gitmek üzere izin istemiş ve sınıfa uzun bi ara dönmemesinin ardından öğretmen oğluma aramaya başlamış . Sınıflarının hemen yanında olan bi bilgisayar odaları var. Oraya girmiş kapıyı kilitlemiş (ki evde kilitleme huyu kesinlikle olmayan bi çocuk) bilgisayarla uğraşmış biraz ve öğretmenini görünce kapının arkasına sinmiş ve bi şekilde kapıyı açtırarak ordan dışarı çıkarmışlar. Benim oğlumun elektronik eşyalara aşırı ilgisi olduğundan öğretmen bana söylediğinde meraktan dedim açıkcası. Herneyse ertesi gün yine wcye gidiyorum diye izin istemiş bu sefer mutfakları var sınıflarının hemen karşısında wcnin yanında kapısı açık oraya girip yine kilitlemiş kapıyı ve ocakları var doğalgazın vanasını açmış ocağın gözlerini yakmış ocağın tek gözüne sandviç ekmeği koymuş yanmış orda. sonra sıvı sabun falan dökmüş yerlere derken öğretmen yine farketmiş oğlumun sınıfta olmadığını . Bu arada sınıfta 25 kiş falanlar. Öğretmen gaz kokusunu farketmiş ve oğlumu direk öldü diye tabir etmiş kendince. Olay okul müdürüne kadar intikal etmiş. Ben akşam oğlumu almaya gittiğimde müdür ortalığı toplamayın velisi görsün dediği için beni direkt mutfağa götürdüler ve oğlunuz yaptı dediler. Ben şoka girdim resmen ve o sırada müdür girdi içeri yanıma bu çocuk bu okula bi daha gelmeyecek dedi. Ben şokta olduğum için cevap veremedim çocuğum karşımda duvara yaslanmış başı önünde . O an film şeridi gözlerimden geçiyordu. Müdür çocuğada bağırıp çağırmış. Ben o günün şaşkınlığıyla oğlumla yarım saat kadar sonra okuldan ayrıldım ve 1 hafta okula göndermeyeceğimi söyledim öğretmene ve ayrıldım ordan. Gece kendime geldiğimde müdürün sözlerine neden cevap vermediğimi düşünürek sabaha kadar uyuyamadım. Sizce bir eğitimci sonuçta benim çocuğum 4,5 yaşında hayata dair bi tecrübesi yok ki yaptığının hatalı bişey olduğunu biliyor ama farkında değil.... Daha sonra ben ertesi gün müdürü telefonla aradım ve yine aynı suçlamaları bana yönetti çocuğunu psikoloğa götür falan deyince ben iyice mahvoldum işin enteresan tarafı ben sessiz kalıyordum anlamadığım bi sebepten ki halen çözemiyorum. Gelmecek dediysem gelmeyecek bu çocuk falan dedi yeniden, bende psikolojisi daha da bozulur falan . bugün de müdüre ve öğretmenine çiçek almak istedi oğlum aldık ve okula gittik. 3-4 gün uzak kaldı okuldan ve bu süre içerisinde sürekli konuştuk anlattık oğluma yaptıklarının iyi bi şey olmadığını ama çocuk sonuçta ne kadar anladı bizi bilemiyorum. Yanlız müdürün ve öğretmeninin suratı çok asıktı. Müdür geçici gelecek falan dedi. Arkadaşlar ben bu işten hiçbirşey anlamadım inanın. O gün girdiğim şokun etkisiyle ben sesimi çıkaramadım diyemi bu kadar üstümüze geliyorlar ? Bana bi yol gösterin lütfen...
Bu arada ben oğlumu bugün okula göndermedim ve o okula göndermeme kararını geç olsada aldım.
Zamanınızı ayırıp bilgi verirseniz sevinirim...

X