Meme agrısı (lütfen yardım edin)

nurr..

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2009
4
0
herkese merhaba.
ben yenı uyeyım ancak forumdakı yazıları cok uzun suredır takıp edıyorum ve sizlere danısmam gereken bır konu var.
23 yasındayım. her ay regl donemı oncesınde goguslerımde agrı ve hassasıyet oluyor fakat regl bıttıgınde şikyetlerımde sona erıyor.
yaslasık bır yıl once yıne aynı sıkayetlerım oldu ve bu sefer regl bıttıgınde sıkayetler sona ermedı. sağ göğsümün sağ tarafında sadece üstüne bastırdıgımda hıssettıgım bır agrı kaldı. Bu ağrı bazen yok oluyor bazen yıne aynı noktada bastırdıgımda oluyor.
bugunde 33 yasında bır tanıdıgıma kanser teshısı konuldugunu ogrendım ve ıcıme bır kurt dustu..
sizlerden görus beklıyorum aynı sıkayetlerı yasayanlar varmı. bu ağrı kotu bırseylerın habercısı olabılır mı:KK43:

herkese merhaba.
ben yenı uyeyım ancak forumdakı yazıları cok uzun suredır takıp edıyorum ve sizlere danısmam gereken bır konu var.
23 yasındayım. her ay regl donemı oncesınde goguslerımde agrı ve hassasıyet oluyor fakat regl bıttıgınde şikyetlerımde sona erıyor.
yaslasık bır yıl once yıne aynı sıkayetlerım oldu ve bu sefer regl bıttıgınde sıkayetler sona ermedı. sağ göğsümün sağ tarafında sadece üstüne bastırdıgımda hıssettıgım bır agrı kaldı. Bu ağrı bazen yok oluyor bazen yıne aynı noktada bastırdıgımda oluyor.
bugunde 33 yasında bır tanıdıgıma kanser teshısı konuldugunu ogrendım ve ıcıme bır kurt dustu..
sizlerden görus beklıyorum aynı sıkayetlerı yasayanlar varmı. bu ağrı kotu bırseylerın habercısı olabılır mı:KK43:

bende bu konuyu araştırıyordum. benim de adet öncesi başlayan göğüslerde ağrı var. son bir yıldır bu ağrıda artış oldu fakat bir yıldır aşırı stresli bir yaşantım var.
sağ göğsümün koltuk altından başlayan bir ağrı ve sertlik var. bende korkmaya başladım. elime gelen yuvarlak bir kitle yok fakat koltuk altından başlayan ağrıyla beraber bu sertlik nedir. bilgisi olan varsa. lütfen yardımcı olsun.

adet dönemi öncesinin en belirgin özelliklerinin biridir gögüs ağrısı bnde 5 yıldır çekiyorum sol gögsümde 3 cmlik kitle var adı da fibroadenom sizde bir doktora mutlaka görünün ihmal etmeyin ve adet dönemi sonrasıda kendi kendinize kontrol edin geçmiş olsun

göğüslerde ağrı ve özellikle sağ göğüste koltuk altından aşağı doğru bir sertlik hissediyordum. önceleri doktora gitmeye çok korktum.
fakat korkuyla nereye kadar gider bu deyip doktora gitmeye karar verdim. 2 hafta falan önce doktora gittim. ultrason istedi ve çektirdim. hiçbir şey çıkmadı. fibrokistik meme yapısıymış
kadınların çoğunda varmış. duyunca çok rahatladım. bu gibi durumları tetikleyen şey ise, bence stres. stresten uzak durmaya çalışalım. herkese acil şifalar dilerim.

göğüslerde ağrı ve özellikle sağ göğüste koltuk altından aşağı doğru bir sertlik hissediyordum. önceleri doktora gitmeye çok korktum.
fakat korkuyla nereye kadar gider bu deyip doktora gitmeye karar verdim. 2 hafta falan önce doktora gittim. ultrason istedi ve çektirdim. hiçbir şey çıkmadı. fibrokistik meme yapısıymış
kadınların çoğunda varmış. duyunca çok rahatladım. bu gibi durumları tetikleyen şey ise, bence stres. stresten uzak durmaya çalışalım. herkese acil şifalar dilerim.

merhaba bende uzun zamandir ayni sorunlardan sikayetciyim ilk kez 22 yasimda gogsumde sertlik , agri ve sisme sikayetiyle gittim ultrason falan yaptirdim bisey cikmadi en son gecen sene ayni sikayet yine bisey cikmadi ve bugun yine basladi . sol gogsum sag gogsume gore biraz daha sis gibi sertlik duruyo ve agri yapiyor doktor normal diyo bende bisey anlamadim ve gogus kanseri bizim ailemizde olan bi hastalik bunu soylememem ragmen doktor normal diyor. ben anlamadim napacagimi bilemiyorum yani doktor normal diyor pekala bu agri ve sislik neden bilemiyorum...

merhaba bende uzun zamandir ayni sorunlardan sikayetciyim ilk kez 22 yasimda gogsumde sertlik , agri ve sisme sikayetiyle gittim ultrason falan yaptirdim bisey cikmadi en son gecen sene ayni sikayet yine bisey cikmadi ve bugun yine basladi . sol gogsum sag gogsume gore biraz daha sis gibi sertlik duruyo ve agri yapiyor doktor normal diyo bende bisey anlamadim ve gogus kanseri bizim ailemizde olan bi hastalik bunu soylememem ragmen doktor normal diyor. ben anlamadim napacagimi bilemiyorum yani doktor normal diyor pekala bu agri ve sislik neden bilemiyorum...

geçmiş olsun öncelikle.
bende bir ara biraz hafiflemişti ama yine başladı ağrı ve şişlik. adetten 15-20 gün önceden başladı gittikçe ağrı ve şişlik artarak devam ediyor. adet olunca hafifleyecek.
ama anlamıyorum, ultrasonda bişey çıkmadı. sadece fibrokistiik meme yapısı dedi. aslında benim aklıma şu takıldı önceden bende böyle birşey yoktu. aşırı sıkıntılı dönemler geçirdim ve o ara oldu bende. ve halen de devam ediyor. acaba psikolojimiz de tam bir düzelme olduğunda bu geçer mi? acaba sende ki stresten mi acaba?
bizim durumumuzu yaşayan arkadaşlar varsa cevap verirseniz çok iyi olur.

geçmiş olsun öncelikle.
bende bir ara biraz hafiflemişti ama yine başladı ağrı ve şişlik. adetten 15-20 gün önceden başladı gittikçe ağrı ve şişlik artarak devam ediyor. adet olunca hafifleyecek.
ama anlamıyorum, ultrasonda bişey çıkmadı. sadece fibrokistiik meme yapısı dedi. aslında benim aklıma şu takıldı önceden bende böyle birşey yoktu. aşırı sıkıntılı dönemler geçirdim ve o ara oldu bende. ve halen de devam ediyor. acaba psikolojimiz de tam bir düzelme olduğunda bu geçer mi? acaba sende ki stresten mi acaba?
bizim durumumuzu yaşayan arkadaşlar varsa cevap verirseniz çok iyi olur.

bu psikolojiyle ilgili bişey değil..göğsün yapısıyla ilgili..

benim göğsümde de fibrokistler mevcut,çoğu kadında oluyormuş..
ilk elime geldiğinde korkudan ne hale geldim..hemen ertesi gün dr.gittim ve ultrason önerdi.önemsiz olduğunu söyledi..
adet öncesi ağrı başlıyor, adet sonrası hafifliyor..senede 1 kez ultrason çektiriyorum..menapoz döneminde yok olabiliyorlarmış..
ağrı olduğu dönemlerde fazla tuzlu,kahve tüketimi yapmayın demişti dr.birde o göğsün üzerine yatmamaya çalış demişti..
korkulacak bişey yok ama kontrol altında tutmalıyız..senede 1 kez ultrason çektirin..
.

regl öncesinde regl belirtisi olarak göğüs ve rahim bölgesinde çoğu kişide ağrılar olur. normal bu ağrılar. aşırı stres yaparsan ağrı artar. ama kanser belirtileri olsaydı eğer ağrıların sadece regl öncesinde değil genel bir zamanda devam ederdi. göğsünde sert bir kitle varsa, göğüs ucunda kaşınmalr oluyorsa ve göğsüne hafif bir dokunmayla göğsün çok ağrıyorsa, ağrıların sol kolunda devam ediyorsa çok geç kalmadan doktora git

Merhaba
Benim 2-3 haftadır sağ göğsümde dokununca yalnız ağrı oluyor, adetime 2 gün var ama adet belirtisi değidir çünkü hiç göğsüm agrımaz.
Sadece sağ göğüsüm ve bana göre sol göğsümden daha büyük gibi yani şiş, bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim..

kızlaarr benim hep genel durumum göpüs ucu hassasiyetdir, dokunamam bile hep çok acır, hatta doğum yaptığımda ben nasıl emzireceorkusu yaşardım nihayetinde bu hassasiyetle akalsı yoktu ama emziremedim,

şimdi de 3-4 gündür iki göüğsümde birden aşırı ağrı var, sütyen takamıyorum, mahvediyor bu ağrı beni, daha önceden hiç olmazdı, adet öncesi sık yaşadığım bir durumdu , zaten o ağrıya benziyor ama adetime daha 2-3 hafta var, nedir neyin nesidir bu ağrı anlam veremedim, zor bela yokluyorum beze falan var mı diye hissedemiyorum, akıntı falan da yok, benzer durumu yaşayan var mı aranzıda??

başka doktra gıt aılede meme kanserı oykusu varsa sutelemesı gerekıyordu başından savmıs arkadaşım ıhmal etme sen gıt ılgılenecek bır doktr bulasıya kadar gez tabıı ozele gıdecek durumun yoksa

X