Meme bırakma aşırı duygusallık 😭😭😭

tuce_tuce

💜26.03.2008💜 🤪 Abi bebeğin annesi 🤪
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
11 Mart 2013
27.335
45.707
Of çok zor yA konu sahibi bende aynı şeyleri hissedeceğim kesin 😣

cutenuse

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2017
1.269
2.673
Bende memede süt bitmiş artık büyüdün meme hasta olmuş dedim gelip açıp bakıyor dokunuyor ama ben çok üzülüyorum pes edip emzirmemek için çok zor tutuyorum kendimi 😭
2-3 hafta sabret o da bu sürece alışır. Sonuçta ayri bir bağ kuruyorlar memeyle belki 3 ay sonra bile ara ara gelip dokunmak sarılmak isteyebilirler.

dendendeniz

Ne mutlu TÜRK'ÜM diyene!
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2016
199
56
Yani niye ağlıyorsunuz ki onu anlamadım ? Çocuğu 22 ay emzirmişsiniz zaten.
Cami avlusuna da bırakmadınız. Daha az da sevmiyorsunuz. Sebep ne yani?
Bunu kendime anlatamiyorum birden memeden kesince bosluga dustum sanki bende bilmiyorum neden böyle oldugumu

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 737 gün geçti.

nick yok

Patriyot kızı🦋
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2021
267
1.125
Benim oğlumda çok düşkün emzik gibi emiyordu sürekli birden kestik ama duygusal olarak ağlamaktan kendimi alamıyorum çok kötü hissediyorum haksızlık yaptığımı düşünüyorum ne zaman geçti üstünüzdeki o duygusallık 😭
Aşırı duygusal biri değilim normalde ama konu oğlum olunca başka insan oluyorum . Benim , bu sürecin normal olduğunu hissetmem üç ayı buldu fakat şimdi bile her aklıma geldiğinde keşke 24 aya kadar bekleseymişim diyorum . Bu arada oğlum 13 yaşında koca adam oldu 😅😅

dendendeniz

Ne mutlu TÜRK'ÜM diyene!
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2016
199
56
2-3 hafta sabret o da bu sürece alışır. Sonuçta ayri bir bağ kuruyorlar memeyle belki 3 ay sonra bile ara ara gelip dokunmak sarılmak isteyebilirler.
Insallah bir an once bu surecide atlatiriz gelip sarilsin alışalım yeter ki zamani atlatsam bir an once cok isterdimm

dendendeniz

Ne mutlu TÜRK'ÜM diyene!
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2016
199
56
Aşırı duygusal biri değilim normalde ama konu oğlum olunca başka insan oluyorum . Benim , bu sürecin normal olduğunu hissetmem üç ayı buldu fakat şimdi bile her aklıma geldiğinde keşke 24 aya kadar bekleseymişim diyorum . Bu arada oğlum 13 yaşında koca adam oldu 😅😅
Ben aşırı duygusalım birde panik atağım eklenince 6 ayı bulur benimde herhalde buna alışmam 😭 allah bağışlasınn

Calcifer

Howls Moving Castle
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
24 Ekim 2014
27.142
128.545
Merhaba kızınızı uyuturken emzirerek mi uyutuyordunuz acaba ? Emzirmeyi bıraktıktan sonra gece uyanmaları kesildi mi
Ben emzirerek uyutuyordum. emdiği zaman geceleri uyanırdı. Gece emmesini bitince deliksiz uyumaya başladı

Kedilibebekli

İç dünyamda deprem var.
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2019
1.068
2.746
Eğer hazır değilseniz bırakmak zorunda değilsiniz emzirmeyi. Ayrıca çocuğun hazır olması da önemli. İkiniz de hazır olunca şefkatle sonlandırın emzirmeyi. Keşke hazır olmadan başlamasaydınız bu işe çocuk da afallayacak.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-12-2021

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 203 gün kaldı.

Bebeğinizin cildi artık daha kalın ve daha az şeffaf duruma geldi. Kız bebeklerde vajina gelişmeye başladı. Erkek bebeklerin penisi artık ayırt edilebiliyor. 1 hafta gibi kısa bir sürede bebeğinizin ağırlığı iki katına çıktı. Bebeğiniz yaklaşık 7,6 gr. ağırlığında. Hamile anneler daha fazla oksijene ihtiyaç duyarlar, bundan dolayı hamilelik boyunca nefes darlığı hissedebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

dendendeniz

Ne mutlu TÜRK'ÜM diyene!
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2016
199
56
Eğer hazır değilseniz bırakmak zorunda değilsiniz emzirmeyi. Ayrıca çocuğun hazır olması da önemli. İkiniz de hazır olunca şefkatle sonlandırın emzirmeyi. Keşke hazır olmadan başlamasaydınız bu işe çocuk da afallayacak.
Hazırdık aslında azaltmıştık gündüz emmelerini ama birden kesince boşluğa düştüm bu şekilde üzülüp ağlayacağımı bilsem daha da ertelerdim şimdi çok düşünüyorum ne yapacağımı 😭

leblebici

🐣💜11920💜🐣
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
29 Mart 2017
5.565
9.491
maşallah ne güzel emmiş ama onca ay. her yudumu şifa olsun 😍 üzülmeyin siz de. zamanla daha da alışırsınız.

benim kızım 6 aylık ve sadece 3 buçuk ay emdi beni. sütüm azdı önce. sonra sütüm olunca da o istemedi reddetti. öyle özledim ki emmesini. emerken gülmesini dudaklarının şeklini bile. olmayınca hiç olmuyor yani ❤

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 230 gün geçti.

McGrath

Babymama
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2011
2.302
4.681
Herhalde yaşamadığım için anlayamıyorum ama siz bebekten daha fazla üzülmüşsünüz galiba 😂 çocuğunuz artık kocaman olmuştur zaten, bir süre sonra kocaman çocukların sürekli memede gezmesi bana tuhaf geliyor ( belki henüz çocuğum olmadığını için) Merak etmeyin yani emzirmeyi bıraktınız diye annelik vasfiniz bitmedi :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-10-2021

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 167 gün kaldı.

Bu hafta boyunca bebeğinizin hızlı büyümesi devam ediyor. Bebeğinizin ağırlığı hamileliğinizdeki 4. ay boyunca yaklaşık 6 kat arttacak ve bebeğinizin ağırlığı yaklaşık 160-170 gr. arasında olacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

torarikar

Daha yaşanacak çok şey var...
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2017
5.206
7.226
Niye kötü hissediyorsunuz ki kendinizi? 2 yaşına kadar emzirmişsiniz zaten. Daha fazla emzirmeniz zaten normal değil.

Yazarhanim

The Pursuit of Happyness!!!
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2021
405
742
Off aynı ben, kızıma memeyi 23 aylıkken bıraktırdım ben 1 hafta ağladım sürekli nasıl kötü oldum nasıl vicdanım sızladı. Ama ben mecburiyetten bıraktım yoksa emzirirdim yine 😁

berlin8982

🌸
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2018
3.489
12.374
Merhaba kızınızı uyuturken emzirerek mi uyutuyordunuz acaba ? Emzirmeyi bıraktıktan sonra gece uyanmaları kesildi mi
Maşallah çok şükür 3. Günden itibaren deliksiz uyumaya başladı.
yemesi de düzeldi 🧿

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-12-2021

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 199 gün kaldı.

Bebeğinizin yeni bir refleksi oluştu; Artık bebeğinizin başına dokunulduğunda ağzını açıyor. Buna aranma refleksi denir ve bebeğin besin kaynağını bulmasına yardımcı olur. Bebeğiniz doğduktan sonra emme işlemini bu refleks ile yapacaktır. Kalıcı dişler için diş tomurcukları ve ses telleri haline dönüşecek mebranlar(zarlar) bu hafta oluşmaya başlarlar. Bugün bebeğinizin mesane kesesi de oluşmaya başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)