Meme bırakma aşırı duygusallık 😭😭😭

nefesalnefesver

Popüler Üye
Pro Üye
27 Haziran 2014
4.918
10.781
Oğlum 22 aylık sürekli emmek istiyordu canı sıkılınca acıkınca aklına ne zaman gelirse bazen saatte bir bazen dk başı azaltmaya karar verdim böylece bıraktırıcaktım gündü 3 4 kere emiyordu uyanınca öğle uykusuna yatarken kalkınca bide uyurken.
Sonra birden kestim bugün 3.gün ama inanılmaz pişmanlığım var kendimi çok kötü hissediyorum her geldiğinde memede süt bitmiş sen artık büyüdün gel sarıl diyorum ama sanki onun daha emmesi gerekiyor gibi düşünüyorum memeden kesmeye karar verirken duygusal bir boşluk yaşacağım aklıma gelmedi bazen ben diyordum hadi gel emziriyim seni diye onun emerken bana bakması gülmesi ...
Sanki şuan derin bir boşluktayım pes etmek üzereyim bu durumda neler yapabilirim bu durum ne zaman geçer siz neler hissettiniz nasıl yaptınız

emmek çocuğunuzun ihtiyacı değil artık. emzirmek sizin ihtiyacınız orası kesin. ama bu kendi güdünüzü bastırmak zorundasınız.
hormonal de olsa bu bazı kadınlarda kendi arzusu oluyor.. vicdanla kesinlikle alakası yok emin olun.
gerek çocuğunuzun psikolojik gelişimi(bıraktırma, tekrar başlatmadaki kararsızlığın etkisi vs) gerekse normal yemek yeme konusundaki fizyolojik gelişimi konusunda kesinlikle tekrar başlatmamalısınız..

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2277 gün geçti.

dendendeniz

Ne mutlu TÜRK'ÜM diyene!
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2016
199
56
maşallah ne güzel emmiş ama onca ay. her yudumu şifa olsun 😍 üzülmeyin siz de. zamanla daha da alışırsınız.

benim kızım 6 aylık ve sadece 3 buçuk ay emdi beni. sütüm azdı önce. sonra sütüm olunca da o istemedi reddetti. öyle özledim ki emmesini. emerken gülmesini dudaklarının şeklini bile. olmayınca hiç olmuyor yani ❤
Benimde hep o akloma geliyor cok alismistim bilmiyorum nasil alisacagim bu yeni duruma

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 736 gün geçti.

dendendeniz

Ne mutlu TÜRK'ÜM diyene!
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2016
199
56
Off aynı ben, kızıma memeyi 23 aylıkken bıraktırdım ben 1 hafta ağladım sürekli nasıl kötü oldum nasıl vicdanım sızladı. Ama ben mecburiyetten bıraktım yoksa emzirirdim yine 😁
Ben suan o durumdayim nasil atlatacagim bilmiyorum cok zor geciyor benim icim

dendendeniz

Ne mutlu TÜRK'ÜM diyene!
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2016
199
56
emmek çocuğunuzun ihtiyacı değil artık. emzirmek sizin ihtiyacınız orası kesin. ama bu kendi güdünüzü bastırmak zorundasınız.
hormonal de olsa bu bazı kadınlarda kendi arzusu oluyor.. vicdanla kesinlikle alakası yok emin olun.
gerek çocuğunuzun psikolojik gelişimi(bıraktırma, tekrar başlatmadaki kararsızlığın etkisi vs) gerekse normal yemek yeme konusundaki fizyolojik gelişimi konusunda kesinlikle tekrar başlatmamalısınız..
Evet öyle kesinlikle ben cok alistim ne kadar uzulsemde pes etmemem gerekiyor biliyorjm

Pandaizm

🐼
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2019
2.146
5.455
Benim çocuğum olmadığı için herhalde ağlamak bana çok tuhaf geldi ya.
Belki insan özler üzülür de ağlamak ne bileyim
Psikolojik olarak bir eksiğinizi mi kapattı acaba bu olay?
O yüzden mi bu kadar bağımlı oldunuz?

dendendeniz

Ne mutlu TÜRK'ÜM diyene!
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2016
199
56
Niye kötü hissediyorsunuz ki kendinizi? 2 yaşına kadar emzirmişsiniz zaten. Daha fazla emzirmeniz zaten normal değil.
Birden memeden kestim bir bosluga dustum cok alismistim bunun bi gun bietecegini biliyordum ama bu kadar uzulecegimk dusunmedim

dendendeniz

Ne mutlu TÜRK'ÜM diyene!
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2016
199
56
Benim çocuğum olmadığı için herhalde ağlamak bana çok tuhaf geldi ya.
Belki insan özler üzülür de ağlamak ne bileyim
Psikolojik olarak bir eksiğinizi mi kapattı acaba bu olay?
O yüzden mi bu kadar bağımlı oldunuz?
Hayır bagimliliktan ziyade cok alistim gunluk rutin gibi yani onun emmesini vs seviyordum bu karari alirken bu denli uzulecegimi hic dusunmedim etrafimdan da boyle duygusallik olacagini hic duymadim

leblebici

🐣💜11920💜🐣
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
29 Mart 2017
5.565
9.490
Benimde hep o akloma geliyor cok alismistim bilmiyorum nasil alisacagim bu yeni duruma
zamanla inşallah ❤ emmesi üzdü ama yemek yemesi mutlu edecek seni bundan sonra 😍

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 229 gün geçti.

Kahvetelvesimoon

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2018
4.122
1.705
Kızım 22 ay emdi. Keşke 12. Aylıkken gece emzirmeyi kesseydim.
Çocukta kendine geldi ben de kendime geldim.
Bizde durum artık uyku memeden daha yararlı bir hale geldi.

aranızdaki o duygusal bağı anlıyorum ama sürekli düşünüp kendinizi zora sokmayın.
Çocuğunuzla aranızda bu saatten sonra başka bir bağ olacak.
Benimde 12 aylik hala geceleri emiyor saat başı,nasil kesebilirim gece ,agliyor emmeyince bu yuzden zorunda kaliyorum

berlin8982

🌸
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2018
3.479
12.350
Benimde 12 aylik hala geceleri emiyor saat başı,nasil kesebilirim gece ,agliyor emmeyince bu yuzden zorunda kaliyorum
Her bebek başka. Ama dediğim gibi ben 22 ay emzirdim, artık geceleri 1 saat bile deliksiz uyuyamayacak duruma geldik. O da çok yıprandı ben de . Uyku çok önemli bebekler için.ve anne içinde ...
Artık emzirmek yarardan çok zarar oldu bizde. Uyuyamadığı için aksiydi. Sürekli ağlayan , uykusunu alamayan bir Bebek. Ruhen ve bedenen çökmüş bir ben.

Keşke 12. Ayda Gece kesseydim, belki 2,5 yaşına kadar emzirirdim gündüzleri ama ben nefret ettim emzirmekten en son hüngür hüngür ağladım. Ve o gece meme vermedim çok zor oldu tabii ki. Ağladı yine uyuyamadık Ama her seferinde kucağıma alıp sakinleştirip yatırdım. Çığlık kıyamet. Ama açıkçası belki 1 hafta çekerim sıkıntısını ama en azından sonra uyuruz mantığı vardı bende. İlk 3 gece zorlu geçti ama ondan sonra maşallah diyeyim bir mucize oldu . Gündüzde git gide azalttım. 10 gün sonra da tamamen kestim. Çünkü zaten o da eskisi kadar istemedi.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-12-2021

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 200 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni artık doğum anındaki yapısını aldı ancak henüz daha küçük. Nadir istisnalar dışında bebeğinizin harektlerini hisetmeye başlamamış olmalısınız. Bebeğinizin yeni oluşan kasları henüz çok zayıf ve rahmim zorlukla genişledi. Bebeğinizin yeri hala kalça çerçeveniz içinde. Bebeğinizin bağırsakları gelişiyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Ihlamur_sokak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2017
306
431
34
Oğlumu sadece 3 ay emzirebildim, sonra sütün olmadığı için emmedi. Içimde ukte kalan bir konu olduğu için yazdım, keşke ama keşke emzirebilseydim, keşke. O kadar çok özeniyorum ki emzirebilen annelere, sanki oglumla kaybettiğimiz kocaman bir boşluk gibi.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 784 gün geçti.

ugurbocuuu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2012
5.627
6.281
Ilk oğlumu 20 aya yakın emzirdim memeden kestiğimde tıpkı sizin gibi oldum o kadar ağladım öyle bir boşluğa düştüm ki meme diye gelip de geri çevirmek bir de en sevdikleri şey oluyor uzun süre anneyi emen bebeklerin hayır diyince bırakıp gitmesi sanki senden kopmuş gibi aradaki bağ kesilmiş gibi aklina gelmesin diye parka dışarıya götürdüm o parkta oynarken ben bankta oturup ağlamıştım çok zordu ama hemen geçiyor bu duygu merak etmeyin sütünüz azalsın hormonlarınız düşmeye başlasın bitiyor
2. Oğlumu 1 sene bile emziremedim meme reddinin yenemedik 10 aylıktı kendi bıraktı zaten o zamana kadarda hep zorla az az emdiği için süt bitmeye başlamıştı hiç bir duygusallık olmadı çünkü zamana yayılmıştı azalarak bitmişti emzirme hormonlar düşmüştü hic üzülmedim sevindim
3. Oğlum 4.5 aylık dua ediyorum 2 yıl emzirebileyim diye meme reddi oluyor ama şimdilik iyi gidiyoruz emzirmek eşsiz bir duygu
Sana böyle hissettiren süt hormonların tabiki 2 senenin alışkanlığı emzirme anında ki temas onu izlemek onun seni izlemesi çok güzel duygular
Şimdi yerini başka güzellikler alacak her dönemleri çok güzel

dendendeniz

Ne mutlu TÜRK'ÜM diyene!
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2016
199
56
Ilk oğlumu 20 aya yakın emzirdim memeden kestiğimde tıpkı sizin gibi oldum o kadar ağladım öyle bir boşluğa düştüm ki meme diye gelip de geri çevirmek bir de en sevdikleri şey oluyor uzun süre anneyi emen bebeklerin hayır diyince bırakıp gitmesi sanki senden kopmuş gibi aradaki bağ kesilmiş gibi aklina gelmesin diye parka dışarıya götürdüm o parkta oynarken ben bankta oturup ağlamıştım çok zordu ama hemen geçiyor bu duygu merak etmeyin sütünüz azalsın hormonlarınız düşmeye başlasın bitiyor
2. Oğlumu 1 sene bile emziremedim meme reddinin yenemedik 10 aylıktı kendi bıraktı zaten o zamana kadarda hep zorla az az emdiği için süt bitmeye başlamıştı hiç bir duygusallık olmadı çünkü zamana yayılmıştı azalarak bitmişti emzirme hormonlar düşmüştü hic üzülmedim sevindim
3. Oğlum 4.5 aylık dua ediyorum 2 yıl emzirebileyim diye meme reddi oluyor ama şimdilik iyi gidiyoruz emzirmek eşsiz bir duygu
Sana böyle hissettiren süt hormonların tabiki 2 senenin alışkanlığı emzirme anında ki temas onu izlemek onun seni izlemesi çok güzel duygular
Şimdi yerini başka güzellikler alacak her dönemleri çok güzel
Allah razı olsun inşallah bir an önce bu hormanlar düzelir ağlamalarım pişmanlığım geçer insallah çok üzülüyorum gercekten hep aklima geliyor emzirdigim zamanlar guldugu vs vs 😔😔

Brcbrcbrc84

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2018
2.447
2.848
Allah razı olsun inşallah bir an önce bu hormanlar düzelir ağlamalarım pişmanlığım geçer insallah çok üzülüyorum gercekten hep aklima geliyor emzirdigim zamanlar guldugu vs vs 😔😔
Sizi anlıyorum. Üzülmeniz bence abartı değil. Siz süte ihtiyacı olduğu için değil en sevdiği şey için size gelip geri çevrilmesine yani onun üzüleceğini düşündüğünüz için üzülüyorsunuz.
İkinizin de bu kadar ihtiyacı varsa bence doktora danışıp gece emzirebilirsiniz. Çocuğunuz bu aylarda söylediklerinizi anlıyordur büyük ihtimal. Ona da yalnızca akşamları emzireceğinizi söylersiniz. Tabi bir çocuk doktoruna danışın. Onlara sizin durumunuzdaki bir çok kişi bu soruyu eminim sormuştur.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 609 gün geçti.