Meme bırakma aşırı duygusallık 😭😭😭

dendendeniz

Ne mutlu TÜRK'ÜM diyene!
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2016
199
56
Oğlum 22 aylık sürekli emmek istiyordu canı sıkılınca acıkınca aklına ne zaman gelirse bazen saatte bir bazen dk başı azaltmaya karar verdim böylece bıraktırıcaktım gündü 3 4 kere emiyordu uyanınca öğle uykusuna yatarken kalkınca bide uyurken.
Sonra birden kestim bugün 3.gün ama inanılmaz pişmanlığım var kendimi çok kötü hissediyorum her geldiğinde memede süt bitmiş sen artık büyüdün gel sarıl diyorum ama sanki onun daha emmesi gerekiyor gibi düşünüyorum memeden kesmeye karar verirken duygusal bir boşluk yaşacağım aklıma gelmedi bazen ben diyordum hadi gel emziriyim seni diye onun emerken bana bakması gülmesi ...
Sanki şuan derin bir boşluktayım pes etmek üzereyim bu durumda neler yapabilirim bu durum ne zaman geçer siz neler hissettiniz nasıl yaptınız

Hayır sakin pes etmeyin çünkü bi öyle bi böyle yaparsanız çocuğunuz etkilenir bu durumdan. Bende bi hafta oldu bırakalı insan çok etkileniyor duygusal acıdan ama buda olacak bisey mecburen hem vakti gelmiş artık istedikçe unutturun öyle öyle alışır inşallah

Kızım 22 ay emdi. Keşke 12. Aylıkken gece emzirmeyi kesseydim.
Çocukta kendine geldi ben de kendime geldim.
Bizde durum artık uyku memeden daha yararlı bir hale geldi.

aranızdaki o duygusal bağı anlıyorum ama sürekli düşünüp kendinizi zora sokmayın.
Çocuğunuzla aranızda bu saatten sonra başka bir bağ olacak.

Oğlum 22 aylık sürekli emmek istiyordu canı sıkılınca acıkınca aklına ne zaman gelirse bazen saatte bir bazen dk başı azaltmaya karar verdim böylece bıraktırıcaktım gündü 3 4 kere emiyordu uyanınca öğle uykusuna yatarken kalkınca bide uyurken.
Sonra birden kestim bugün 3.gün ama inanılmaz pişmanlığım var kendimi çok kötü hissediyorum her geldiğinde memede süt bitmiş sen artık büyüdün gel sarıl diyorum ama sanki onun daha emmesi gerekiyor gibi düşünüyorum memeden kesmeye karar verirken duygusal bir boşluk yaşacağım aklıma gelmedi bazen ben diyordum hadi gel emziriyim seni diye onun emerken bana bakması gülmesi ...
Sanki şuan derin bir boşluktayım pes etmek üzereyim bu durumda neler yapabilirim bu durum ne zaman geçer siz neler hissettiniz nasıl yaptınız
Zaten iki ayı kalmış 2 yaştan sonra bir anlamı kalmıyor.Bence kararlılığınızı koruyun.Geriye dönüş iki ay sonra daha fazla zorlanmanıza sebep olabilir.

Bol bol sarılın ona, bu üzülecek bir durum değil, vakti gelmiş zaten, yakında o da alışır. Sakın pes etmeyin çocuğa zarar verirsiniz

Hayır sakin pes etmeyin çünkü bi öyle bi böyle yaparsanız çocuğunuz etkilenir bu durumdan. Bende bi hafta oldu bırakalı insan çok etkileniyor duygusal acıdan ama buda olacak bisey mecburen hem vakti gelmiş artık istedikçe unutturun öyle öyle alışır inşallah
Çok zorlanıyorum duygusal açıdan sürekli ağlıyorum gün geçtikçe azalacağına ben daha çok ağlıyorum ne zaman geçer 😭

aranızdaki o duygusal bağı anlıyorum ama sürekli düşünüp kendinizi zora sokmayın.
Inşallah öyle olur şuan sanki ayrılıyor benden kopuyor ona haksizlik ediyormusum gibi geliyor cok agliyorum

İlk önce gece emzirmesini kestim. sonra gündüzleri azalttım. sonunda da konuşarak bitirdik. İkimiz de üzülmedik. bu arada çok ağırı memeci bir bebekti. artık bezdirecek duruma getiriyordu beni

Yaşadığınız her duyguyu harfi harfine yaşadım ,oğlum aşırı memeye düşkün olduğu için 20 aylıkken emzirmeyi bırakma kararı aldım , duygusal olarak çok etkilendim aramızdaki bağ kopmuş gibi geliyordu ama yine de geri adım atmadım,
üzerimden o duygusallığı atmak çok uzun sürdü, çocuk halinden benden daha çok memnundu valla

Bende 3 hafta önce bıraktım. Memede süt bitmis uf olmus dedim. 2 hafta boyunca anne meme iyileşti mi diye sordu. Duygusallasti.. Baktım ki yanlış yapmışım. Iyilesecek umuduyla bekliyor. En son bu hafta meme iyileşti kızım ama sen büyüdüğün icin artik emmemelisin dedim. Istersen gel saril, öp dedim. Bu hafta artik iyilesecek diye beklemiyor. Ara sira gelip anne memeye sarilicam diyor. Sarılıyor yalandan emiyor gibi yapıyor. Canım memem falan diyor. Öyle olunca bende kötü hissediyorum kendimi yeniden emziresim geliyor ama kesmesem daha zordu. İsim olsa da veremesem ağlıyordu, geceleri de sırf meme için kalkıyordu. 2 haftadır gece uyanmıyor.

Uf olmus deme sebebim de daha önce de bırakması icin süt bitmiş dolsun vericem, 5 dk sonra vericem vs dediğim de hic bir şekilde kabul etmeyip ağlıyordu. Uf olmus deyince bir anda kabul etti. Ama duygusallasip, iyileşmesini bekleyince ve 2 hafta hic emmediği için Memenin iyileştiğini söyledim.

Yaşadığınız her duyguyu harfi harfine yaşadım ,oğlum aşırı memeye düşkün olduğu için 20 aylıkken emzirmeyi bırakma kararı aldım , duygusal olarak çok etkilendim aramızdaki bağ kopmuş gibi geliyordu ama yine de geri adım atmadım,
üzerimden o duygusallığı atmak çok uzun sürdü, çocuk halinden benden daha çok memnundu valla
Benim oğlumda çok düşkün emzik gibi emiyordu sürekli birden kestik ama duygusal olarak ağlamaktan kendimi alamıyorum çok kötü hissediyorum haksızlık yaptığımı düşünüyorum ne zaman geçti üstünüzdeki o duygusallık 😭

Merhaba kızınızı uyuturken emzirerek mi uyutuyordunuz acaba ? Emzirmeyi bıraktıktan sonra gece uyanmaları kesildi mi

Bende 3 hafta önce bıraktım. Memede süt bitmis uf olmus dedim. 2 hafta boyunca anne meme iyileşti mi diye sordu. Duygusallasti.. Baktım ki yanlış yapmışım. Iyilesecek umuduyla bekliyor. En son bu hafta meme iyileşti kızım ama sen büyüdüğün icin artik emmemelisin dedim. Istersen gel saril, öp dedim. Bu hafta artik iyilesecek diye beklemiyor. Ara sira gelip anne memeye sarilicam diyor. Sarılıyor yalandan emiyor gibi yapıyor. Canım memem falan diyor. Öyle olunca bende kötü hissediyorum kendimi yeniden emziresim geliyor ama kesmesem daha zordu. İsim olsa da veremesem ağlıyordu, geceleri de sırf meme için kalkıyordu. 2 haftadır gece uyanmıyor.

Uf olmus deme sebebim de daha önce de bırakması icin süt bitmiş dolsun vericem, 5 dk sonra vericem vs dediğim de hic bir şekilde kabul etmeyip ağlıyordu. Ama uf olmus deyince bir anda kabul etti. Ama duygusallasinva ve 2 hafta hic eklediği içinde artik özellikle istemiyordu diye. Memenin iyileştiğini söyledim.
Bende memede süt bitmiş artık büyüdün meme hasta olmuş dedim gelip açıp bakıyor dokunuyor ama ben çok üzülüyorum pes edip emzirmemek için çok zor tutuyorum kendimi 😭

Bende memede süt bitmiş artık büyüdün meme hasta olmuş dedim gelip açıp bakıyor dokunuyor ama ben çok üzülüyorum pes edip emzirmemek için çok zor tutuyorum kendimi 😭
2-3 hafta sabret o da bu sürece alışır. Sonuçta ayri bir bağ kuruyorlar memeyle belki 3 ay sonra bile ara ara gelip dokunmak sarılmak isteyebilirler.

Yani niye ağlıyorsunuz ki onu anlamadım ? Çocuğu 22 ay emzirmişsiniz zaten.
Cami avlusuna da bırakmadınız. Daha az da sevmiyorsunuz. Sebep ne yani?
Bunu kendime anlatamiyorum birden memeden kesince bosluga dustum sanki bende bilmiyorum neden böyle oldugumu

Benim oğlumda çok düşkün emzik gibi emiyordu sürekli birden kestik ama duygusal olarak ağlamaktan kendimi alamıyorum çok kötü hissediyorum haksızlık yaptığımı düşünüyorum ne zaman geçti üstünüzdeki o duygusallık 😭
Aşırı duygusal biri değilim normalde ama konu oğlum olunca başka insan oluyorum . Benim , bu sürecin normal olduğunu hissetmem üç ayı buldu fakat şimdi bile her aklıma geldiğinde keşke 24 aya kadar bekleseymişim diyorum . Bu arada oğlum 13 yaşında koca adam oldu 😅😅

X