Meme bırakma aşırı duygusallık 😭😭😭

2-3 hafta sabret o da bu sürece alışır. Sonuçta ayri bir bağ kuruyorlar memeyle belki 3 ay sonra bile ara ara gelip dokunmak sarılmak isteyebilirler.
Insallah bir an once bu surecide atlatiriz gelip sarilsin alışalım yeter ki zamani atlatsam bir an once cok isterdimm

Aşırı duygusal biri değilim normalde ama konu oğlum olunca başka insan oluyorum . Benim , bu sürecin normal olduğunu hissetmem üç ayı buldu fakat şimdi bile her aklıma geldiğinde keşke 24 aya kadar bekleseymişim diyorum . Bu arada oğlum 13 yaşında koca adam oldu 😅😅
Ben aşırı duygusalım birde panik atağım eklenince 6 ayı bulur benimde herhalde buna alışmam 😭 allah bağışlasınn

Eğer hazır değilseniz bırakmak zorunda değilsiniz emzirmeyi. Ayrıca çocuğun hazır olması da önemli. İkiniz de hazır olunca şefkatle sonlandırın emzirmeyi. Keşke hazır olmadan başlamasaydınız bu işe çocuk da afallayacak.

Eğer hazır değilseniz bırakmak zorunda değilsiniz emzirmeyi. Ayrıca çocuğun hazır olması da önemli. İkiniz de hazır olunca şefkatle sonlandırın emzirmeyi. Keşke hazır olmadan başlamasaydınız bu işe çocuk da afallayacak.
Hazırdık aslında azaltmıştık gündüz emmelerini ama birden kesince boşluğa düştüm bu şekilde üzülüp ağlayacağımı bilsem daha da ertelerdim şimdi çok düşünüyorum ne yapacağımı 😭

maşallah ne güzel emmiş ama onca ay. her yudumu şifa olsun 😍 üzülmeyin siz de. zamanla daha da alışırsınız.

benim kızım 6 aylık ve sadece 3 buçuk ay emdi beni. sütüm azdı önce. sonra sütüm olunca da o istemedi reddetti. öyle özledim ki emmesini. emerken gülmesini dudaklarının şeklini bile. olmayınca hiç olmuyor yani ❤

Herhalde yaşamadığım için anlayamıyorum ama siz bebekten daha fazla üzülmüşsünüz galiba 😂 çocuğunuz artık kocaman olmuştur zaten, bir süre sonra kocaman çocukların sürekli memede gezmesi bana tuhaf geliyor ( belki henüz çocuğum olmadığını için) Merak etmeyin yani emzirmeyi bıraktınız diye annelik vasfiniz bitmedi :)

Niye kötü hissediyorsunuz ki kendinizi? 2 yaşına kadar emzirmişsiniz zaten. Daha fazla emzirmeniz zaten normal değil.

Off aynı ben, kızıma memeyi 23 aylıkken bıraktırdım ben 1 hafta ağladım sürekli nasıl kötü oldum nasıl vicdanım sızladı. Ama ben mecburiyetten bıraktım yoksa emzirirdim yine 😁

Oğlum 22 aylık sürekli emmek istiyordu canı sıkılınca acıkınca aklına ne zaman gelirse bazen saatte bir bazen dk başı azaltmaya karar verdim böylece bıraktırıcaktım gündü 3 4 kere emiyordu uyanınca öğle uykusuna yatarken kalkınca bide uyurken.
Sonra birden kestim bugün 3.gün ama inanılmaz pişmanlığım var kendimi çok kötü hissediyorum her geldiğinde memede süt bitmiş sen artık büyüdün gel sarıl diyorum ama sanki onun daha emmesi gerekiyor gibi düşünüyorum memeden kesmeye karar verirken duygusal bir boşluk yaşacağım aklıma gelmedi bazen ben diyordum hadi gel emziriyim seni diye onun emerken bana bakması gülmesi ...
Sanki şuan derin bir boşluktayım pes etmek üzereyim bu durumda neler yapabilirim bu durum ne zaman geçer siz neler hissettiniz nasıl yaptınız

emmek çocuğunuzun ihtiyacı değil artık. emzirmek sizin ihtiyacınız orası kesin. ama bu kendi güdünüzü bastırmak zorundasınız.
hormonal de olsa bu bazı kadınlarda kendi arzusu oluyor.. vicdanla kesinlikle alakası yok emin olun.
gerek çocuğunuzun psikolojik gelişimi(bıraktırma, tekrar başlatmadaki kararsızlığın etkisi vs) gerekse normal yemek yeme konusundaki fizyolojik gelişimi konusunda kesinlikle tekrar başlatmamalısınız..

maşallah ne güzel emmiş ama onca ay. her yudumu şifa olsun 😍 üzülmeyin siz de. zamanla daha da alışırsınız.

benim kızım 6 aylık ve sadece 3 buçuk ay emdi beni. sütüm azdı önce. sonra sütüm olunca da o istemedi reddetti. öyle özledim ki emmesini. emerken gülmesini dudaklarının şeklini bile. olmayınca hiç olmuyor yani ❤
Benimde hep o akloma geliyor cok alismistim bilmiyorum nasil alisacagim bu yeni duruma

Off aynı ben, kızıma memeyi 23 aylıkken bıraktırdım ben 1 hafta ağladım sürekli nasıl kötü oldum nasıl vicdanım sızladı. Ama ben mecburiyetten bıraktım yoksa emzirirdim yine 😁
Ben suan o durumdayim nasil atlatacagim bilmiyorum cok zor geciyor benim icim

emmek çocuğunuzun ihtiyacı değil artık. emzirmek sizin ihtiyacınız orası kesin. ama bu kendi güdünüzü bastırmak zorundasınız.
hormonal de olsa bu bazı kadınlarda kendi arzusu oluyor.. vicdanla kesinlikle alakası yok emin olun.
gerek çocuğunuzun psikolojik gelişimi(bıraktırma, tekrar başlatmadaki kararsızlığın etkisi vs) gerekse normal yemek yeme konusundaki fizyolojik gelişimi konusunda kesinlikle tekrar başlatmamalısınız..
Evet öyle kesinlikle ben cok alistim ne kadar uzulsemde pes etmemem gerekiyor biliyorjm

Benim çocuğum olmadığı için herhalde ağlamak bana çok tuhaf geldi ya.
Belki insan özler üzülür de ağlamak ne bileyim
Psikolojik olarak bir eksiğinizi mi kapattı acaba bu olay?
O yüzden mi bu kadar bağımlı oldunuz?

Niye kötü hissediyorsunuz ki kendinizi? 2 yaşına kadar emzirmişsiniz zaten. Daha fazla emzirmeniz zaten normal değil.
Birden memeden kestim bir bosluga dustum cok alismistim bunun bi gun bietecegini biliyordum ama bu kadar uzulecegimk dusunmedim

Benim çocuğum olmadığı için herhalde ağlamak bana çok tuhaf geldi ya.
Belki insan özler üzülür de ağlamak ne bileyim
Psikolojik olarak bir eksiğinizi mi kapattı acaba bu olay?
O yüzden mi bu kadar bağımlı oldunuz?
Hayır bagimliliktan ziyade cok alistim gunluk rutin gibi yani onun emmesini vs seviyordum bu karari alirken bu denli uzulecegimi hic dusunmedim etrafimdan da boyle duygusallik olacagini hic duymadim

Kızım 22 ay emdi. Keşke 12. Aylıkken gece emzirmeyi kesseydim.
Çocukta kendine geldi ben de kendime geldim.
Bizde durum artık uyku memeden daha yararlı bir hale geldi.

aranızdaki o duygusal bağı anlıyorum ama sürekli düşünüp kendinizi zora sokmayın.
Çocuğunuzla aranızda bu saatten sonra başka bir bağ olacak.
Benimde 12 aylik hala geceleri emiyor saat başı,nasil kesebilirim gece ,agliyor emmeyince bu yuzden zorunda kaliyorum

X