Meme bırakma aşırı duygusallık 😭😭😭

Benimde 12 aylik hala geceleri emiyor saat başı,nasil kesebilirim gece ,agliyor emmeyince bu yuzden zorunda kaliyorum
Her bebek başka. Ama dediğim gibi ben 22 ay emzirdim, artık geceleri 1 saat bile deliksiz uyuyamayacak duruma geldik. O da çok yıprandı ben de . Uyku çok önemli bebekler için.ve anne içinde ...
Artık emzirmek yarardan çok zarar oldu bizde. Uyuyamadığı için aksiydi. Sürekli ağlayan , uykusunu alamayan bir Bebek. Ruhen ve bedenen çökmüş bir ben.

Keşke 12. Ayda Gece kesseydim, belki 2,5 yaşına kadar emzirirdim gündüzleri ama ben nefret ettim emzirmekten en son hüngür hüngür ağladım. Ve o gece meme vermedim çok zor oldu tabii ki. Ağladı yine uyuyamadık Ama her seferinde kucağıma alıp sakinleştirip yatırdım. Çığlık kıyamet. Ama açıkçası belki 1 hafta çekerim sıkıntısını ama en azından sonra uyuruz mantığı vardı bende. İlk 3 gece zorlu geçti ama ondan sonra maşallah diyeyim bir mucize oldu . Gündüzde git gide azalttım. 10 gün sonra da tamamen kestim. Çünkü zaten o da eskisi kadar istemedi.

Oğlumu sadece 3 ay emzirebildim, sonra sütün olmadığı için emmedi. Içimde ukte kalan bir konu olduğu için yazdım, keşke ama keşke emzirebilseydim, keşke. O kadar çok özeniyorum ki emzirebilen annelere, sanki oglumla kaybettiğimiz kocaman bir boşluk gibi.

Ilk oğlumu 20 aya yakın emzirdim memeden kestiğimde tıpkı sizin gibi oldum o kadar ağladım öyle bir boşluğa düştüm ki meme diye gelip de geri çevirmek bir de en sevdikleri şey oluyor uzun süre anneyi emen bebeklerin hayır diyince bırakıp gitmesi sanki senden kopmuş gibi aradaki bağ kesilmiş gibi aklina gelmesin diye parka dışarıya götürdüm o parkta oynarken ben bankta oturup ağlamıştım çok zordu ama hemen geçiyor bu duygu merak etmeyin sütünüz azalsın hormonlarınız düşmeye başlasın bitiyor
2. Oğlumu 1 sene bile emziremedim meme reddinin yenemedik 10 aylıktı kendi bıraktı zaten o zamana kadarda hep zorla az az emdiği için süt bitmeye başlamıştı hiç bir duygusallık olmadı çünkü zamana yayılmıştı azalarak bitmişti emzirme hormonlar düşmüştü hic üzülmedim sevindim
3. Oğlum 4.5 aylık dua ediyorum 2 yıl emzirebileyim diye meme reddi oluyor ama şimdilik iyi gidiyoruz emzirmek eşsiz bir duygu
Sana böyle hissettiren süt hormonların tabiki 2 senenin alışkanlığı emzirme anında ki temas onu izlemek onun seni izlemesi çok güzel duygular
Şimdi yerini başka güzellikler alacak her dönemleri çok güzel

Ilk oğlumu 20 aya yakın emzirdim memeden kestiğimde tıpkı sizin gibi oldum o kadar ağladım öyle bir boşluğa düştüm ki meme diye gelip de geri çevirmek bir de en sevdikleri şey oluyor uzun süre anneyi emen bebeklerin hayır diyince bırakıp gitmesi sanki senden kopmuş gibi aradaki bağ kesilmiş gibi aklina gelmesin diye parka dışarıya götürdüm o parkta oynarken ben bankta oturup ağlamıştım çok zordu ama hemen geçiyor bu duygu merak etmeyin sütünüz azalsın hormonlarınız düşmeye başlasın bitiyor
2. Oğlumu 1 sene bile emziremedim meme reddinin yenemedik 10 aylıktı kendi bıraktı zaten o zamana kadarda hep zorla az az emdiği için süt bitmeye başlamıştı hiç bir duygusallık olmadı çünkü zamana yayılmıştı azalarak bitmişti emzirme hormonlar düşmüştü hic üzülmedim sevindim
3. Oğlum 4.5 aylık dua ediyorum 2 yıl emzirebileyim diye meme reddi oluyor ama şimdilik iyi gidiyoruz emzirmek eşsiz bir duygu
Sana böyle hissettiren süt hormonların tabiki 2 senenin alışkanlığı emzirme anında ki temas onu izlemek onun seni izlemesi çok güzel duygular
Şimdi yerini başka güzellikler alacak her dönemleri çok güzel
Allah razı olsun inşallah bir an önce bu hormanlar düzelir ağlamalarım pişmanlığım geçer insallah çok üzülüyorum gercekten hep aklima geliyor emzirdigim zamanlar guldugu vs vs 😔😔

Allah razı olsun inşallah bir an önce bu hormanlar düzelir ağlamalarım pişmanlığım geçer insallah çok üzülüyorum gercekten hep aklima geliyor emzirdigim zamanlar guldugu vs vs 😔😔
Sizi anlıyorum. Üzülmeniz bence abartı değil. Siz süte ihtiyacı olduğu için değil en sevdiği şey için size gelip geri çevrilmesine yani onun üzüleceğini düşündüğünüz için üzülüyorsunuz.
İkinizin de bu kadar ihtiyacı varsa bence doktora danışıp gece emzirebilirsiniz. Çocuğunuz bu aylarda söylediklerinizi anlıyordur büyük ihtimal. Ona da yalnızca akşamları emzireceğinizi söylersiniz. Tabi bir çocuk doktoruna danışın. Onlara sizin durumunuzdaki bir çok kişi bu soruyu eminim sormuştur.

İlk önce gece emzirmesini kestim. sonra gündüzleri azalttım. sonunda da konuşarak bitirdik. İkimiz de üzülmedik. bu arada çok ağırı memeci bir bebekti. artık bezdirecek duruma getiriyordu beni
gece emzırmelerını nasıl azaltınızyardımcı olurmusunuz? 21 aylık olucaz bızde gece gündüz son gaz gıdıyoruz

gece emzırmelerını nasıl azaltınızyardımcı olurmusunuz? 21 aylık olucaz bızde gece gündüz son gaz gıdıyoruz
Uykuya hazırladım ilk önce. Sonra konuştum hikaye anlattım. Yatakta kaldığı süre uzayınca uykusu gelip uyudu

X