Meme Büyütme Estetiği Olmak İsteyenlerin Paylaşım Alanı

Bir daha dünyaya gelirsem plastik cerrah olacağım. Acemiliğini atmak için en uygun ülke de kanımca Türkiye. Kadınlar estetik işinin şans işi olduğunu kabullenmiş durumdalar. Ameliyat öncesi o formlara imza atılıyor diye doktor istediğini yapar ama neticede amelyiat bu her sonuç mübah gibi bir durum var. Bir aydır siteyi okuyorum.

Yok "asimetrik memem oldu, 9 aydır geçemdi. Doktoruma dedim. Sağ olsun. Ben ameliyat ücreti almam, sen protez ve hastane masrafını karşılarsın dedi. Yeniden ameliyat olacağım." Ay zahmet etmiş doktorunuz. Siz onu dava etseniz, ikinci kere ameliyat olamktan dolayı tüm masraflarınızı ayrıca manevi çektiğiniz üzüntüyü karşılamak zorunda.

Aaaa olur mu öyle şey? Olur arkadaşlar, bal gibi olur! Bu ameliyatları yaparak trilyonlar kazanan insanların yaptıkları işte özen sorumluluğu vardır. Bir binayı yapan müteahhit gibi sorumlular. Eser sorumluluğu diyoruz buna. Bir eser meydana getiriyor vücudunuzda. Bir plastik cerrahtan birbirine eş, aynı dolgunlukta iki meme beklemek "normal"! Olması gereken! Bunu yapamıyorsan zaten sorun var demektir. Ben yapar yapar denerim, acemiliğimi atarım, ileride iyi cerrah olurum.

Yok meme toplama/dikleştirme ameliyatı yapmış, 6 ay sonra sarkmış meme. Gel diye protez takıp toplayalım. Maalesef bazı ciltlerde olur bu. Arkadaşım sen bunu tahmin edemiyor musun? Öngöremiyor musun? SEnin meslek ve sanatta acemiliğinin sonucuna ben hasta olarak katlanacak mıyım?

Hayır o reviyonlar daha büyük paralara, daha büyük risklerle, daha büyük üzüntülerle oluyor. İnsanlar yıpranıyor.

Siteyi okudukça bir hukukçu olarak hem üzülüyorum, hem de kadınların birbirini bu kadermiş gibi etkilemesine üzülüyorum.

Arkadaşlar bunlar çok paralara yapılan operasyonlar. Bu işe girişen kişiden basit bir sorumluluk mu bekliyoruz? Basit ücret alan bir grup değil bunlar. Lüks. O halde lüks bir özen yükümlülüğü var hekimin.

Dava açarsanın, adli tıp kurumuna gönderirler sizi. Bir heyetin karşısına çıkarsınız ve onlar bir rapor hazırlar. Bir plastik cerrah böyle meme yapar, yapamaz, bunlar olabilecek komplikasyonlardır, ya da açık hekim kusurudur, şeklinde değişik raporlar gelir. Memelerinizin biri dolgun, biri sönük, biri iri biri ufaksa, ameliyatın üzerinden 6 ay gibi yeterli süre geçmiş ise, ve bu bahsedilen sorunlar önemeseyeceğiniz farkın üstünde ise bunu cerrahın bilmesi gerekir.

Ben her zaman uzlaşma ve anlaşma ile sorunların çözülmesinden yanayım ama cerrahlar sorunları gördüğüm kadarıyla kendilerine en az zarar gelecek şekilde çözüyorlar. Sen bunun ekmeğini yiyorsun, diğer uzmanlık alanlarına göre daha çok çok çok kazanıyorsan o sorumluluğu da al.

Umarım kimsenin sonucu kötü olmaz ama dayanamadım ve yazdım. Bir aydır siteyi okuyorum. Üç kere ameliyatlar, reviyonlar falan. Sonra tereyağdan kıl çeker gibi işin içinden çıkan doktorlar. Haklarınızı bilin hanımlar. Kadın dayanışmasına inanıyorum ve bu yazıyı bir kadın hukukçu olarak yazmayı kendime borç bildim.

sana komik gelecek bu sitede ameliyat olan kadınların % 90 ın elinde fatura yok çünkü vermiyorlar istiyorsun kontrol de verelim diyorlar mail ile istiyorsun maillere cevap verilmiyor

Son düzenleme:
sana komik gelecek bu sitede ameliyat olan kadınların % 90 ın elinde fatura yok çünkü vermiyorlar istiyorsun kontrol de verelim diyorlar mail ile istiyorsun maillere cevap verilmiyor.
yaptıkları işten 8 bin tl alıyorlarsa biz bilmiyoruz ama 3 4 bini ancak fatura edilebiliyor. gözümle görmedim ancak başka bir dr durumun böyle işledigini izah etti.

Yok komik gelmiyor çünkü siteyi okurken bunu fark ettim ben. Kimsenin elinde fatura yok. Sadece bunu üniversite hastanesinde olan kadınlar protez ücretini medikal firmaya, ameliyathane ücretini de hastane idaresine yatırmış ve faturasını almışlar.

Kim mutsuz olmak için yola çıkar? Kim sorun yaşayacağını düşünerek hareket eder ki? Bizim ülkemizde profesyonellikten uzak olarak işliyor bence işler. Gönül ister ki hiç sorun olmasın ama sorun çıkma ihtimalinde ne olacak? Bunları konuşmak istemiyoruz. Görmek istemiyoruz. Yok sayıyoruz. Hadi doktorlar haklı yok saymakta, peki bizler?

Yok komik gelmiyor çünkü siteyi okurken bunu fark ettim ben. Kimsenin elinde fatura yok. Sadece bunu üniversite hastanesinde olan kadınlar protez ücretini medikal firmaya, ameliyathane ücretini de hastane idaresine yatırmış ve faturasını almışlar.

Kim mutsuz olmak için yola çıkar? Kim sorun yaşayacağını düşünerek hareket eder ki? Bizim ülkemizde profesyonellikten uzak olarak işliyor bence işler. Gönül ister ki hiç sorun olmasın ama sorun çıkma ihtimalinde ne olacak? Bunları konuşmak istemiyoruz. Görmek istemiyoruz. Yok sayıyoruz. Hadi doktorlar haklı yok saymakta, peki bizler?

yazacağım çok şey var aslında ama neyse diyorum

Doktoruma ben de ne Zaman yan yatabilirim, ne Zaman güz yatabilirim diye sorduğumda "YATABİLDİĞİN ZAMAN " demişti bana :KK66: demek ki vücudumuzun izin vermesini beklemeliyiz :KK66:
Aynen, Dr. Bora ok da baan öyle demişti. Yatabildiğin zaman yatarsın. Hatta düşün bazıları meme ve popo silikonunu aynı ameliyatta taktırıyor e o zaman mecbur karın üstü yatıyorlar demişti :KK53:

Kızlaaar ben geldim. Hiçbir şey yiyemedim bulantıdan. Ağrı kesicimi değiştirdiler de kendime geldim. Drenlerim var, serum şimdi çıkarıldı ve kol altlarım ağrıyor. Sol meme 225, sağ meme 250. Taş gibi yaa çok hoşuma gitti hiç küçük değil. Ameliyat sonrası doktor ve ekibi odama geldi, sütyeni açıp baktılar hepsi aynı anda woooaaaww dedi hahahah çok tatlılardı yaa sekreter hanım da vardı sürekli yanıma gelip ayyy ne güzeeell deyip durdu çok mutlu oldum :)
Daha yeni girebildim foruma ama bütün gün düşündüm seni, ne yaptı diye... Ya çok iyi ya demek herkes bakıp wowww diye bağırdı süper bu :) Bulantılarına değidi o zaman değil mi? Nasılsın şimdi??

Ay ne bilim baktim upuzun corap getrdiler ustumde ameliyt elbisesi altinda dizimin ustune kadr corap bildigin ilkokul cocugu gibiydim :KK70: kan dolasiminimi ne yapiyomus. Yapiyodu yani biseyler :KK70: ama öyle bir sıkıyorduki anlatamam ameliyttan sonra kangren olcam cikartin demstim hayir 5 saat durcak demislerdi. Kız bide bana verdiler onlari simdi dolabimda:KK70: goguslerim inerse ufak olursa o coraplari sutyenin icine koycam:KK70: :KK70: :KK70:
geçmişmolsun olmuşsun amaliyatı:KK76:Yaaa seninki yine çorapmış benim amaliyattan sonra sadece dizlerimde dizlik şeklinde kalın yünlü çorap benzeri bişey vardı ama ayaklaım açıktaydı,o neydi acabaaa:KK22:

Ben de hiç üşümedim hatta hep ter attım cam açıktı bütün gece. Saat 10'da ağrı kesici yapmaya gelicekler. Ya ışığı bile açıp kapatamıyorum :KK43:
Benim üstüme amaliyattan çıkınca sıcal elektrikli battaniye attılar üşümeyim diye ama var yaaaa duygulanmıştm üstüme sıcak şey gelince nasıl mutlu olmuştum ohhhhh demiştim:confused:

Ayyyyy valla bu cuma benim. Ama sayenizde hiç korkmuyorum. Heyecanlıyımmmm...
Aynen bende sizler sayenizde hiç korkmuorum acı çekicem ağrı çekicem ama hiç gözüm korkmuo açıkçası ama süper olcak sonuç bak buna eminim :KK54: haber verirsin dimi ameliyata giriorum çıktım falan die

zullall zullall cnm, Dr un Botox için erken dediyse, gerçekten çok etik bi Ada'm olduğunu söyleyebilirim. Etik ötesi hatta :KK66: çünkü hiç bi plastik cerrah Botox a erken demez. Şahaneymiş Wallahi, çok taktir ettim. Mesela benim normalde hiç kaz ayağım yok ama Güldüğümde oluşuyorlar. Bi de ben Kocaman gülen biriyim :KK70: o Kocaman gülüş sırasında göz kenarlarım çizgi çizgi oluyor. Dr um da gel Botox yapalım da bunlar kırışıklığa dönüşmesin Dedi :KK70: ben de yaptırdım 4 ay şahaneydi, şimdi gülerken yine eskisi gibi oluyor :KK66::skandal:yeniletmedim de. 4 ayda bir 550 lira çok gibi geldi bana :p ben de yılda 2 kere yaptıriiim bari diyorum:ukala: senin Dr gerçekten süpermiş, ya da SEN SÜPERSİN :KK66: GERÇEKTEN İHTİYACIN YOK :ıslık: ben de YouTube da yüz yogası izleyip yapmaya başladım :KK66: yüz kaslarını güçlendirmek kırışıklıkları biraz da olsa engelliyormuş .
Gülüşünü çok güzel hayal ettim eminim ki gülüşünün doğal hali de sana çok yakışıyordur :)

Bir daha dünyaya gelirsem plastik cerrah olacağım. Acemiliğini atmak için en uygun ülke de kanımca Türkiye. Kadınlar estetik işinin şans işi olduğunu kabullenmiş durumdalar. Ameliyat öncesi o formlara imza atılıyor diye doktor istediğini yapar ama neticede amelyiat bu her sonuç mübah gibi bir durum var. Bir aydır siteyi okuyorum.

Yok "asimetrik memem oldu, 9 aydır geçemdi. Doktoruma dedim. Sağ olsun. Ben ameliyat ücreti almam, sen protez ve hastane masrafını karşılarsın dedi. Yeniden ameliyat olacağım." Ay zahmet etmiş doktorunuz. Siz onu dava etseniz, ikinci kere ameliyat olamktan dolayı tüm masraflarınızı ayrıca manevi çektiğiniz üzüntüyü karşılamak zorunda.

Aaaa olur mu öyle şey? Olur arkadaşlar, bal gibi olur! Bu ameliyatları yaparak trilyonlar kazanan insanların yaptıkları işte özen sorumluluğu vardır. Bir binayı yapan müteahhit gibi sorumlular. Eser sorumluluğu diyoruz buna. Bir eser meydana getiriyor vücudunuzda. Bir plastik cerrahtan birbirine eş, aynı dolgunlukta iki meme beklemek "normal"! Olması gereken! Bunu yapamıyorsan zaten sorun var demektir. Ben yapar yapar denerim, acemiliğimi atarım, ileride iyi cerrah olurum.

Yok meme toplama/dikleştirme ameliyatı yapmış, 6 ay sonra sarkmış meme. Gel diye protez takıp toplayalım. Maalesef bazı ciltlerde olur bu. Arkadaşım sen bunu tahmin edemiyor musun? Öngöremiyor musun? SEnin meslek ve sanatta acemiliğinin sonucuna ben hasta olarak katlanacak mıyım?

Hayır o reviyonlar daha büyük paralara, daha büyük risklerle, daha büyük üzüntülerle oluyor. İnsanlar yıpranıyor.

Siteyi okudukça bir hukukçu olarak hem üzülüyorum, hem de kadınların birbirini bu kadermiş gibi etkilemesine üzülüyorum.

Arkadaşlar bunlar çok paralara yapılan operasyonlar. Bu işe girişen kişiden basit bir sorumluluk mu bekliyoruz? Basit ücret alan bir grup değil bunlar. Lüks. O halde lüks bir özen yükümlülüğü var hekimin.

Dava açarsanın, adli tıp kurumuna gönderirler sizi. Bir heyetin karşısına çıkarsınız ve onlar bir rapor hazırlar. Bir plastik cerrah böyle meme yapar, yapamaz, bunlar olabilecek komplikasyonlardır, ya da açık hekim kusurudur, şeklinde değişik raporlar gelir. Memelerinizin biri dolgun, biri sönük, biri iri biri ufaksa, ameliyatın üzerinden 6 ay gibi yeterli süre geçmiş ise, ve bu bahsedilen sorunlar önemeseyeceğiniz farkın üstünde ise bunu cerrahın bilmesi gerekir.

Ben her zaman uzlaşma ve anlaşma ile sorunların çözülmesinden yanayım ama cerrahlar sorunları gördüğüm kadarıyla kendilerine en az zarar gelecek şekilde çözüyorlar. Sen bunun ekmeğini yiyorsun, diğer uzmanlık alanlarına göre daha çok çok çok kazanıyorsan o sorumluluğu da al.

Umarım kimsenin sonucu kötü olmaz ama dayanamadım ve yazdım. Bir aydır siteyi okuyorum. Üç kere ameliyatlar, reviyonlar falan. Sonra tereyağdan kıl çeker gibi işin içinden çıkan doktorlar. Haklarınızı bilin hanımlar. Kadın dayanışmasına inanıyorum ve bu yazıyı bir kadın hukukçu olarak yazmayı kendime borç bildim.
Bende bir hukukçu olarak sana kesinlikle katılıyorum bu işi yapıyorsalar aldıkları ücretin kat kat hakkını vermesi lazım

Doçent ve tıp doktoru ama plastik cerrah değil. Başka bir sağlık sorunum sebebi ile gitmiştim. Onu da sıkıştırdım araya. Daha erken dedi, sustum. :-)

Ay sen burada Volkan Hocaya çok güzel referans oluyorsun. Senden de botoks ücreti almayıversin diyeceğim ama ne sen böyle bir şeye tevessül edersin ne de doktorun böyle bir şeyin içinde olur. Tanımadan da insanların duruşları hakkında fikir sahibi olabiliyor bazen insan. :KK66:

Bu arada ben lazer epilasyon bile olmamış bir kadınım. Görüp görebileceğin en doğal kadınlardan olabilirim. :-)
aynen ben de yaptırmadım, tam yaptıracakken bebeğim oldu vs daha da uğraşmadım. zullall zullall hala doğal güzelliğimizle burdayız ikimiz :KK57:he he:KK66:

Gecen hafta Volkan tayfura muayeneye gitmiştim bende meme kontrolünden sonra hazır gitmişken bacak germeyi sordum...adam hiç yapma taraftarı değil önce spor dedi valla 1 sene yürü koş kas uzatma hareketleri yap dedi susturdu beni para almak isteyen bir doktor olsa yapalım iyi olur derdi....caaaanım doktorum önce olurundan yana bakalım kendimi spora verdim,şuan arka bacaktaki hamstring kaslarımı geliştirmekle meşgulüm çok hırs yaptım :KK76::KK53: Değişim olur inşallah olmazsa doktorun kapısına dayanırım

X