Meme Büyütme Estetiği Olmak İsteyenlerin Paylaşım Alanı

Selamlar,
2 hafta yurt dışı/içi literatürü ve meme büyütme doktorlarını araştırdım. İstanbul'da hakkında olumlu geri bildirim olan 32 doktor buldum. Hiç bir kadının 32 seçeneği olmamalı :)

Eğitim geçmişleri, tecrübeleri ve hasta geri bildirimlerine göre eleyip 3 seçeneğe indirdim. İlk 2 doktor ile görüştüm, 3. ile de görüşüp birinden ameliyat günü almayı planlıyorum. Bu sürece yeni başlayan arkadaşlara tavsiyem, sürekli düşünmek yerine bir doktor seçip gidip görüşüp en azından fikre sahip olmaları.

Doktorlar ile görüşmelerimde sorduğum sorular: (umarım sizlere de faydalı olur)
-Hangi şekli ve büyüklüğü bana uygun görüyorsunuz (damla-yuvarlak ve cc)
-Nereden kesi yapmayı önerir siniz? (meme ucu, meme altı ı, koltuk altı)(süt vermek önemli ise bunun önemle altını çizin)
-Yerleşim önerimiz nedir (kas altı-üstü)
-Protez yüksekliği
-Kaç gün dinlenmeliyim, masabaşı çalışıyorum işe ne zaman başlayabilirim
-Hangi marka implant kullanıyorsunuz, neden bu markayı seçtiniz?
-Ameliyat öncesinde bir görüşme daha yapıyor musunuz, süreç nasıl?
-Hangi hastahanede ameliyat yapıyorsunuz, hastahaneler arası ücret farkı nedir? Bu ücrete dahil olmayan sütyen vb ek ücretler olacak mı?
-Rapor sağlanabiliyor mu?
-Ameliyat öncesinde ne gibi testler yaptırmalıyım, hazırlık olmalı mı ( kronik tiroid, şeker, astım vb rahatsızlıklarınız var ise öncesinde tedavi görmeniz gerekebilir, en az 1 ay önceden anestezistin isteyebilceği testleri yaptırıp bir ön görüş almak gerekli ise ameliyat tarihine kadar tedavi görmek en doğrusu)
-(Asimetriniz var ise)ameliyatta çözebilcekmiyiz, nasıl bir yöntem izleyeceksiniz
-(Memenizde iyi huylu kist var ise önce meme onkologuna muayane olup alınmasını tavsiye edip etmediğini sorun, cevabı evet ise) Ultrason raporunuzu plastik cerraha gösterip, meme büyütme ameliyatı esnasında, bu kisti de alıp alamayacağını sorun?

Evet canım salı. Aradım doktorla konuştum. Mentorun bütün boylarını aldım senin için dedi. Polytech için kansorejen olurmu bizim niye haberimiz yok. O haberi bana gönder onları dava ederim dedi. Gönderdim haberi. Biz burda MEME yapıyoruz dedi. Doğal güzel olsun diyor. Sen Kas altı dersen Kas altı yaparım. Ama güzel bir meme yapmak istiyor. Kas Zarı Altı olup ve Dikleştirme oluyormu? arzum77 arzum77
Salı günü ameliyat günü otorup konuşuruz ne istediğimize karar veririz dedi.
FatosB0 sen istanbulda misin kızlar ben de fotomu yüklemeyi başaramadım ya ben de görmek istiyorum fotoğraf sarkma var bende de Dr diklestirme yapmaksızın silikonlu toparlayacak kas zari alti önerdi

Kızlar 25.gunluk oldum. Fotoğraf yükledim. Sag tarafim gayet güzel görünüyor.cok hafif şişlik var ama sol tarafta bariz bir şekil bozukluğu görüyorum ben. Sislikten kaynaklidir inşallah ve düzelir Allahim diye dua ediyorum. Ameliyat olan arkadslarin yorumlarini bekliyorum. Şekli düzelir mi ne kadar sürer acaba. 6ay en fazla 1yil da normale döneceğini burda ogrenmistim ama benim gibi olanlar oldumu lütfen yazar misiniz?

FatosB0 sen istanbulda misin kızlar ben de fotomu yüklemeyi başaramadım ya ben de görmek istiyorum fotoğraf sarkma var bende de Dr diklestirme yapmaksızın silikonlu toparlayacak kas zari alti önerdi
Beni de izle canım benim de sarkma var ama büyük protezle toparlanabilirmiş ama çok yapay bi görüntü olursa toparlansın diye dikleştirme de olabilir doktoruma bıraktım kararı ameliyat gününü bekliyorum :))

Beni de izle canım benim de sarkma var ama büyük protezle toparlanabilirmiş ama çok yapay bi görüntü olursa toparlansın diye dikleştirme de olabilir doktoruma bıraktım kararı ameliyat gününü bekliyorum :))
Ay hayırlısı gördüm senin durumun iyi benim doku yok bu kadar diklestirme olmuycak diye konuştuk bilmiyorum hayırlısı.

ben seni izliyorum cnm. Benim kesin bariz belli var sarkma tatlım. Protez dikleştirme olacak. bu işin en iyisi hangisiyse onu yapıcaz. büyük ihtimal dual olucak. Salı herşey belli olur. Tekrar aradı doktor beni. Ben 30 yıllık doktorum. Kendimi neden riske atayım dedi. En güzelini doğalını yapıcaz. Tekrar tekrar burda MEME yapıyoruz diyor.

ben seni izliyorum cnm. Benim kesin bariz belli var sarkma tatlım. Protez dikleştirme olacak. bu işin en iyisi hangisiyse onu yapıcaz. büyük ihtimal dual olucak. Salı herşey belli olur. Tekrar aradı doktor beni. Ben 30 yıllık doktorum. Kendimi neden riske atayım dedi. En güzelini doğalını yapıcaz. Tekrar tekrar burda MEME yapıyoruz diyor.
Dr kim fatos özelden yazar mısın istanvuldaysan.

Kas alti kas zari alti her turlude diklestirme olur cnm. Diklestirme ayri bi olay. Ama diklestirme yapilan memeye genelde dual plan( yani kasalti) yapiliyor. Sebebi de zaten sarkmaya musait bi meme bizimki. Benim memem baya gevsek dokulu, derim yumusak. Yani dual yaptirmasam, bikac seneye yine sarkacak bir yapim var.
Doktoruna guvenmen en onemli sey. Dusunsene, şöyle mi olsaydi dememelisin ilerde. Ben eminim doktorumun kararindan. Bana en iyi yontem, dual plan ve diklestirme.. bunun disinda bir komplikasyon olur olmaz bilemem. Ama yontemde netim.
Peki daul plan yapalım dedi bana zaten. Mentor sadece sert diye eline gelir hissedersin dedi. Sen Silikonu konuştunmu?

Evet baktim cnm, benziyoruz. Dikkestirme ve protez gereken memeler bizimki. Guveniyosan ona birak artik dusunme.
ok tatlım yok doktora güveniyorum. dual dedi ama mentor sert alttan eline gelir hissedersin deyince arada kaldım. Onun dediği silikonda PDA onaylıymış. Ama sen huzursuz oldun diye onu karıştırma dedi. Mentor takarım dedi.

ok tatlım yok doktora güveniyorum. dual dedi ama mentor sert alttan eline gelir hissedersin deyince arada kaldım. Onun dediği silikonda PDA onaylıymış. Ama sen huzursuz oldun diye onu karıştırma dedi. Mentor takarım dedi.
Valla bu kadar kararlı konuşuyorsa,diğeri eline gelmez diyorsa onu tercih et o zaman!
Çünkü daha Sonra bir sorun yaşarsan bu seferde sen istedin ben onu taktım diyecek.
Yada neyse artık,bence fazla kurcalama artık. Bizde artık sana iyi dileklerimizi yazalım. O şu bu diye kafa karıştırmayalım :KK66: Sende ameliyatına odaklan :KK66:

Valla bu kadar kararlı konuşuyorsa,diğeri eline gelmez diyorsa onu tercih et o zaman!
Çünkü daha Sonra bir sorun yaşarsan bu seferde sen istedin ben onu taktım diyecek.
Yada neyse artık,bence fazla kurcalama artık. Bizde artık sana iyi dileklerimizi yazalım. O şu bu diye kafa karıştırmayalım :KK66: Sende ameliyatına odaklan :KK66:
yok arzum77 arzum77 cum mentor takacak. Bütün boylarını aldım sen rahat et dedi. Dual yapacak büyük ihtimal. Kas altı yapma taraftarı değil. Doğal durmuyor diyor. Sen istersen ben gene kas altı yaparım diyor.

Sorun varmi yokmu gorucez ablacim . sol tarafin bas tarafinda yuvarlak biyer vardi orasi hep karincali uyusuk gibiydi . nefes aldigimda tas varmis o yuvarlak yerde gibi hissediyodum ama cok rahatsiz olmuyodum ağrım yok diye. 3gundur oraya oyle bi agri girdiki anlatamam :KK43: dik duramiyorm egilemiyorm nefes alamiyorm resmen elimle biseye bastiramiyorm kolumu oynatsam orasi agriyor icinde yumruk gibi bisey var sanki cok acayip bugun ultrason cektircem gecer diye bekledim ama 3gundur agrim siddetlendi :KK43:
Allah Allah. Elinle hissettiğin birşey var mı? Böyle ani ağrı neden olur ki? Acaba soğuk havalar nedeniyle olan bi çeşit kas ağrısı mı?( bu arada kafadan uyduruyorum, soğuk ile ilgi bi ağrı var mı bilmiyorum. Ama en masumunu düşünmeye çalışıyorum) lütfen haberdar et gelişmeleri, çoook geçmiş olsun❤️

Allah Allah. Elinle hissettiğin birşey var mı? Böyle ani ağrı neden olur ki? Acaba soğuk havalar nedeniyle olan bi çeşit kas ağrısı mı?( bu arada kafadan uyduruyorum, soğuk ile ilgi bi ağrı var mı bilmiyorum. Ama en masumunu düşünmeye çalışıyorum) lütfen haberdar et gelişmeleri, çoook geçmiş olsun❤️
Elimle bisey hissetmiyorum zaten uyusuk orasi sıksamda icinde bisey varmi yokmu o yuvarlak yerde bisey anlamiyorum. Telefonda doktorum kas agrısı yada gogus kafesinle alakali bi durum olabilir madem butarafa gelemiyosun bi ultrason cektir sonucunu bana gonder hemen icimiz rahatlasin ama silikonla alakali bi durum oldugunu sanmiyorum dedi. Masumlugun cok tatlı valla soguktan olabilirmi diye bile dusundum suan :-) gidiyorum smdi ultrasona bakalim hayirlisi

Elimle bisey hissetmiyorum zaten uyusuk orasi sıksamda icinde bisey varmi yokmu o yuvarlak yerde bisey anlamiyorum. Telefonda doktorum kas agrısı yada gogus kafesinle alakali bi durum olabilir madem butarafa gelemiyosun bi ultrason cektir sonucunu bana gonder hemen icimiz rahatlasin ama silikonla alakali bi durum oldugunu sanmiyorum dedi. Masumlugun cok tatlı valla soguktan olabilirmi diye bile dusundum suan :-) gidiyorum smdi ultrasona bakalim hayirlisi
Çok geçmiş olsun canım iyi haberlerini bekliyoruz:anne:

Merhaba ne kadar geçti ameliyatının
Merhaba umarım kötü bir durum olmamıştır. Ne kadar oldu siz ameliyat olali

Yaaa ben biraz önce masaj yapacaktim. Aynada bir bakayım boyuta dedim sol taraf sağdan bir tık daha büyük :KK43: ameliyattan öncede öyleydi.. Simdi de öyle :KK43:

X