Meme Büyütme Estetiği Olmak İsteyenlerin Paylaşım Alanı

Kızlar yarın benim doktor randevum Hacettepe de ameliyat olmayı düşünüyorum Hacettepe de Ankara'da ameliyat olan var mı?

Tuğçeeee nasıl oldun hiç sesin çıkmadı ateşin düşdümü akıntı geçdimi
Canım ateşim düştü ama sol göğsüm sıcak ve çok acıyo. Sanki yeni ameliyat olmuşum gibi yatıp kalkarken, kolumu oynatırken canım yanıyo. Doktorumla konuştum bugün. Eğer geçmezse ufak bi operasyonla içindeki sıvıyı boşaltırız dedi. Ondan da korkuyorum nasıl oluyo, nasıl yapılıyo bilmiyorum.

Kızlar bişey sorucam az evvel banyodan sonra acayip bi kaşıntı tuttu memenin alt kısmı. Sonra kremlemeye gittim bi baktım ki hani deri ezilir ya kan toplar gibi nokta nokta. Kaşıdığım yer aynı öyle olmuştu ki çok bastırmadım bile hissetmediim için. Resmen 3 tırnak uzunlamasına çizilmiş gibi kıpkırmızı. Acaba çatlak oldumu yırttım mı die baktım ama, umarım böyle kalmaz ve dağılır. Var mı başına gelen ya da bilen gören ??? :KK43:
Canım badem yağı veya zeytinyağı sür. Nemli tut. Yırtıksa bile zamanla beyazlaşır korkma.

Bir sorum var; madem bir cup buyumesi icin 150 cc lzim, neden protezlerin cc'si aralarinda 30-40 cc farkla buyuyorlar? Yani atiyorum b cup 300 c cup 450 diye niye gitmiyor? Ben simdi 80 b oldum. Gonul c olaydi bari diyor her ne kdr tatmin edici olsa da sonuc:) ama 450 cc de taktiramazdim yani Bilemedim

Bir sorum var; madem bir cup buyumesi icin 150 cc lzim, neden protezlerin cc'si aralarinda 30-40 cc farkla buyuyorlar? Yani atiyorum b cup 300 c cup 450 diye niye gitmiyor? Ben simdi 80 b oldum. Gonul c olaydi bari diyor her ne kdr tatmin edici olsa da sonuc:) ama 450 cc de taktiramazdim yani Bilemedim
Bende bu cup meselesini anlamadım. Beni direk beden büyüdü

Canım ateşim düştü ama sol göğsüm sıcak ve çok acıyo. Sanki yeni ameliyat olmuşum gibi yatıp kalkarken, kolumu oynatırken canım yanıyo. Doktorumla konuştum bugün. Eğer geçmezse ufak bi operasyonla içindeki sıvıyı boşaltırız dedi. Ondan da korkuyorum nasıl oluyo, nasıl yapılıyo bilmiyorum.
Bence hemen yaptır. Sıvı alacak kan almakmgibi. Çok rahatlarsın Tuğçe. Yeniden doğmuş gibi olursun.

Bence hemen yaptır. Sıvı alacak kan almakmgibi. Çok rahatlarsın Tuğçe. Yeniden doğmuş gibi olursun.
Şuan baya boşaldı. Kendi kendine aşırı sıvı aktı sarı iltihap gibi ama kokusuz. Video paylaşılabilse atıcam göstermek için. Doktorum aksın aksın dedi. Diğer doktorda bi ay geçti seroma hala akmaması lazım normalde dedi. Ama biraz rahatladım. Bu durum ne kadar daha sürecek bilmiyorum :/ bi de his yok hala göğsümün alt kısımlarında. O geri gelir mi? Ondan da emin değilim

Canım korkacak birşey yok olmasa iyi olur ama getekiyosada senin iyliğin içindir

Emzirme sonrası şekli nasıl bozuldu merak ettim, doğal olarak bir miktar dolgunluğunu yitirmiş olabilir kendi dokunuz emzirme nedeniyle sarkmışsa. Ama protez sonuçta şekil değiştirmemez diye düşünmüştüm.
Ben de öyle düşünmüştüm ama şekil bozukluğu dediğim silikonun şekli değil. Silikon altta üstte de kendi yumuşak göğüs dokusu düşünün. Göğüs süt dolunca orası şişiyor ve bebek emince de içi boşalmış ve yumuşak şekilde aşağı doğru sarkık duruyor. yani altta silikon üstte kendi göğsüm kat kat duruyor. Anlatmak biraz zor oldu ama :))

Şuan baya boşaldı. Kendi kendine aşırı sıvı aktı sarı iltihap gibi ama kokusuz. Video paylaşılabilse atıcam göstermek için. Doktorum aksın aksın dedi. Diğer doktorda bi ay geçti seroma hala akmaması lazım normalde dedi. Ama biraz rahatladım. Bu durum ne kadar daha sürecek bilmiyorum :/ bi de his yok hala göğsümün alt kısımlarında. O geri gelir mi? Ondan da emin değilim
Bencede akması iyi olmuş oparasyonla akıtacaklardı yoksa inş getek kalmaz hossizlik baya sürüyo canım normal benim 2 ay sürdü rahat

Merhabalar yasemin hanim bahsettiginiz konuyu hic bilmiyorum keske yardimci olabilsem ama siz bana yardimci olursaniz sevinirim :) ben de 4 ay once taktirdim 1 yılım dolunca hamilelik düşünüyorum

Iyi gunler yasemin hanim söylediğiniz konu hakkinda bilgim yok ama siz bana yardimci olabilirsiniz belki benim 5 ay oldu ameliyat gecirelim 1. Yilim dolunca hamileleik düşünüyorum o süreç nasildi bahsederseniz sevinirim. Eminim burda onu merak eden arkadaslarim da vardir. Göğüste cok agri oldu mu emzirirken acaba rahatlikla emzirebildiniz mi hamilelik sirasinda problem yasadiniz mi silikom nedeniyle xevap verirseniz sevinirim
Ben emzirme ile ilgili hiç sorun yaşamadım, hamilelikte de hiç sorun yaşamadım. Sadece emzirmeden sonra deformasyon olduğu için yeniletme ihtiyacı hissediyorum. Sizin silikon göğüs ucundan mı takıldı? Benim göğüs altından takılmıştı o nedenle bir problem olmadı. Sadece sütüm azdı hep ama o sanırım yapısal çünkü biz 2 arkadaş silikon yaptırdık onun sütü baya iyi geldi 6 ay sadece anne sütü verebildi. Benim maalesef hep azdı ve mama takviyesi ile emzirdim.
Göğüs ucunda emzirmenin ilk haftalarında acı ve yara oluyor ama bu herkeste olan bir şey silikonla ilgisi yok, o da zamanla geçiyor zaten. Başka sorunuz olursa sorabilirsiniz.

Ben de öyle düşünmüştüm ama şekil bozukluğu dediğim silikonun şekli değil. Silikon altta üstte de kendi yumuşak göğüs dokusu düşünün. Göğüs süt dolunca orası şişiyor ve bebek emince de içi boşalmış ve yumuşak şekilde aşağı doğru sarkık duruyor. yani altta silikon üstte kendi göğsüm kat kat duruyor. Anlatmak biraz zor oldu ama :))

Şimdi daha iyi anladım teşekkürler.

cok sevindim rahatladıgına. O his geliyormuş. Normal. Benim burun ameliyatımda 6 ay surdu o hissizlik... Cok normal... Çekinme. Ayy bende de bi heyecan. Bayramdan sonra doktorla gorusecegim. Bakalım nedicek

Ödemler gitti mi 1 ay sonunda :) 5. Günüme girdim hala kendim kalkamıyorum hala bandajlı hala direnliyim ve hala direnlerim doluyor yatsam yatamıyorum kalksam kalkamıyorum otursam oturamıyorum. Ben tübüler olmama ragmen bilseydim gene yaptırmazdım. Memelerimle barısır onları cok severdim. Her gün doktoruma aglıyorum cıkartın bunları diye nolur dayan daha haftan olmadı drenler cıkınca rahatlayacaksın diyor ama aklıma sıcıyım

Canım benim direnlerim ikinci gün çıkmıştı ilk gün doktor direnler çıkınca rahatlıycaksın dedi cidden öyle oldu. Bana kalırsa bu sorunlarının hepsi diren yüzünden. Psikolojik olarak bile etkiler insanı sallanan iki şey var otursan olmuyo kalksan olmuyo. Bence doktorunu dinle, direnlerin çıkmasını bekle. Eminim sonra hızla düzelecek herşey. Ödemlerim iyi durumda hatta galiba şu an yok anlamıyorum pek ama 3.hafta kontrolümde doktorum çok ödemin olmadı demişti. Belki de bu yüzden hızlı toparladım. Çok ödemin olabilir ama hiç gitmiycek diye bişey yok :) içini ferah tut gerçekten herşey güzel olucak♥️

Vücudun 450 cc kaldırımış olsa neden taktıramayasın. Bu cc çok farklı duruyor herkesde . Ve bir çoğumuzda bu rakamlardan başta korkuyoruz sonrada tam tatmin olamıyoruz ...

X