MEME İMPLANTI AMELİYATI SONRASI YAŞANILANLAR

DONNE SULTAN

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2021
42
10
39
Bende yaklaşık 8 gün önce ameliyat oldum bana 350 cc silikon takıldı geçen gün açtığımda kocaman memeler ile karşılaştım ağlayacaktım. Kontrole gittiğimde dr inecek ve biraz küçülecek dedi ama ne kadar doğru bilmiyorum 😩 1, 2 ay sonra gerçekten küçülme oluyormu?
çok geçmiş olsun. valla para verip kücük memeler daha sıkıntı. ödemler inince küçülüyo. 390 cc mentor damla. 2 ay bitecek benim ama hala özgüvenim gelmedi. sevmedim bu memeleri.

DONNE SULTAN

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2021
42
10
39
Birde bugün tekrar baktım memelerime hala protezler havada duruyor ve kotuk altlarıma dogru.aşağı inmesi ne kadar zaman alır acaba .bu görüntü cok tuhafıma gitti .Carsamba kontrole gidicem.6 gün oldu
rica etsem fotoğraf paylaşabilir misiniz özelden kendi memelerimle karşılaştırcam.

Gulo84

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2021
37
7
36
Çok geçmiş olsun ve hayırı olsun diyeyim ☺️☺️ Asimetri sorunu şuan için aynı belli belirsiz okadar dert etmiyorum ben sende dert etme çok yenisin daha ben 3. Haftada yan yatmaya başladım yinede baskı oluyor şuan 1 ay 10 gün falan oldu şekli baya oturdu benim hafif gerginlikler olabiliyor yataktan kalkarken onlarda normal diye biliyorum 😇 sende sabret 1. ayın sonunda daha iyi olacaksın inşallah şuan ödemli hali onuda göz önünde bulundurmalısın
Çok teşekkür ederim burasıda olmasa konusacak kimse yok çünkü bilgi ve tecrübe lazım☺☺💜.kendimi daha iyi hissediyorum sağlıkla kalalım

Neoz

Yeni Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2021
12
4
30
Merhaba öncelikle geçmiş olsun ve hayırlı olsun diyeyim.😇 Bende 6 gün önce ameliyat oldum 2. Gün sağ göğsüm den tekrar oldum çünkü dren’e gelmesi gereken kan içerde kaldı onu temizledi doktor slikonunda yenisini taktı. Fakat sol iyileşmeye başladı baya baya yumuşama bile hissediyorum yatma kalkma birşeyler taşıma kolay ama sağ hala çok ağrıyor koluma kramp bile giriyor bide sütyeni takınca baskıdan daha fena oluyorum. Sağ dar demişti hatta cc olarak ona büyük koyacağım dedi tabiki koyamamış eşitsizlikte mevcut inanılmaz canım sıkkın hem ağrı hem asimetri düzelir mi nasıl olur ümitsizleştim artık aynı durumu yaşayan var mı acaba :/
Merhaba, bende 10 Kasım'da oldum ameliyat. Ikisine de 340 cc yuvarlak takıldı. İlk gördüğümde beğendim bende. Iki meme simetrik değildi normalde ama ikisine de 340 takılmış şaşırdım aynı duruyorlardı. Doktoruma sorduğumda o da fark görünmüyordu onun için aynı taktık dedi. Ikinci gün benimde sağ meme de hemetom oldu ve lokal anestezi ile silikonu çıkartıp kanı boşalttı. Ameliyatta 3 göz kontrol ettik kanama olmadı hiç dedi ve bu kadar kanamam olmasına çok şaşırdı. Damar yolu açıldığında bile kanım zor duruyor zaten bazen. Bugün 3. Gün ve daha iyi hissediyorum. Kan bosaltilinca zaten inanılmaz rahatladım. Sağ kol benimde aciyor. Bence kan toplandığı ve ikinci operasyon olduğu için. Şu an sol büyük duruyor benim. Sağ memedeki ödem boşaldı ama sağ hala ödemli sonuçta. Yarın koltrolum var soracağım asimetlikligi.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 851 gün geçti.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 59 Kg. ile 79 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 178 cm. Başlangıç Kilom :57 Kg. Şimdiki Kilom :57 Kg.

Sonia

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2021
6
0
30
Merhabalar sayfaya yeni üye olabildim .1 ay önce Ankara da güzel ameliyatlara imza atmış bir hekime meme büyütme ameliyatı oldum. göğüs dokum azdı. ben yuvarlak protez istedim ancak doktorum fiziğime ve göğüs yapıma damla protezin daha çok uygun olduğunu söyledi.
mentor 390 cc damla protez oldu. İlk 4 gün yardımsız ne oturarak uyuyabildim nede vc ihtiyacıma gidebildim. Kas altı ameliyat ve ağrı eşiğimin düşük olmasından kaynaklı galiba.
1 hafta sonra işe gidebilcek durumdaydım. Şuan ağrı falan yok fakat aşağı doğru eğilince ayakkabı bağcığı bağlarken falan sağ mememin meme ucuna bir şeyin küt küt düştüğünü hissediyorum. Doktoruma sordum korkma çoğu ameliyatlarda oluyor bu durum vs dedi.
ama ben çok tedirginim. Göğüslerim çok doğal oldu ve iriliği de güzel . Damla protezde üst taraf boş oluyor vs yorumlar okudum. İyiki yuvarlak yapmamış doktorum. Çünkü damlada bile memelerimin üstü dolu dolu. Arkadaşlar protez seçimlerinizde yazlık kıyafetleride düşünün derim. Tüm gözleri memelerine çekmekten çoğu kişi rahatsız olur diye düşünüyorum. Yani ben aşırı seksi aşırı dikkat çekici olmayı sevmedğim için fikrimi paylaşmak istedim.
Ameliyat olup ben gibi memesinin içinde birşey oynayan varsa bana özelden yazabilir mi?

güncelleme yapıyorum. Yukarda aşağı eğilirken mememin içinde bir şey haraket ediyor demiştim. medikal sütyeni çıkartmamla birlikte sorun ortadan kalktı.
Merhabalar! Öncelikle geçmiş olsun, acaba boyunuz ve kg kaç, bende olmak istiyorum ama cc karar veremedim 375 istedim ama doktorum çok büyük olur dedi boy 170- kg 54. Bide doktorunuzun ismini vermeniz mümkün müdür doktor arayışındayım belki sizin doktorunuza da giderim muayeneye.

Son düzenleme:

Babylisss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2015
79
14
29
Merhabalar! Öncelikle geçmiş olsun, acaba boyunuz ve kg kaç, bende olmak istiyorum ama cc karar veremedim 375 istedim ama doktorum çok büyük olur dedi boy 170- kg 54. Bide doktorunuzun ismini vermeniz mümkün müdür doktor arayışındayım belki sizin doktorunuza da giderim muayeneye.
Geçen hafta ben de ameliyat oldum olculerimiz aynı kesinlikle büyük istiyorsanız doktorların küçük olsun demelerine aldırış etmeyin. Doktorum bana en başta doğal dursun diyince 290 takarız vs demişti. Ben 400 de ısrar ettim. Ameliyat sırasında 400 denenmiş ama aşırı büyük durmuş yanlardan tasma oldu dedi o yüzden 375 CC motiva takıldı. Şuan inanılmaz büyük duruyor ama biraz inecek iyi ki 400 CC olmamış. Şuan bile büyük ve dolgun duruyor 375 benim beklentilerimi karşıladı :)

Neoz

Yeni Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2021
12
4
30
Ben 1.78 55 kiloyum şuan. 340 cc Arion takıldı 20 gün önce. Şu an normal kilomdan zayıf olduğum için doktorum 340 uygun gördü çünkü 5-6 kilo alacağım ve kilo alınca da memeler dolgunlasiyor. 340 hoşuma gitti benim. Çok büyük istemiyordum. Hiç meme dokum yoktu. 90 cm oldu şimdi meme ölçüm. B ve C cup ortası birşey olsun demiştim. Operasyon öncesi pentide sütyenlere bakmıştım 🙈 ölçüye öyle karar vermiştim.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 851 gün geçti.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 59 Kg. ile 79 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 178 cm. Başlangıç Kilom :57 Kg. Şimdiki Kilom :57 Kg.